jana4920 jana4920 komentáře u knih

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Já prostě nemám ráda povídky. Když se začtu tak hned končí. Ale je to krásné rozloučení s dokonalým autem a tajemnou Barcelonou.

05.01.2024 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

První díl mě docela zaujal, takove nenáročné čtení. Teď u druhého jsem došla jen do poloviny, po nekolika letech je to první kniha, která mě nudí tak, že ji prostě nedočtu.

13.04.2023 2 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Absolutně nejhorší díl a celkově nejslabší fantasy knížka za poslední roky. Z celé knihy mě bavilo tak 30 stran. Zbytek naprosto nezáživné, scéna, která měla být vyvrcholením, byla v podstatě nudná. Dočetla jsem jen z "povinnosti" abych věděla jak série dopadne.... A ani to nebylo žádné překvapení.

17.05.2022 2 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Jedno z nejlepších zakončení fantasy série co jsem četla. První díl suverénně nejlepší, ale celou sérii bych hodnotila 5 hvězdičkami. Jediné co bych vytkla, tak opomíjení postavy Keris, dalo se o ní krásné rozepsat a to mi tam trochu chybí.

06.04.2022 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Námět knihy je naprosto skvělý a přesto jsem se skoro celou knihu šíleně nudila a doufala, že už bude konec. V podstatě mě bavilo posledních cca 60 stránek..... Tři hvězdičky dávám díky tomu závěru a celkovému napadu (jinak by to bylo měně).Normálně mám moc ráda skákání v čase, ale tady mi hrozně vadilo. Takže i když mám od autorky přečtené všechny ostatní knihy a budu číst jejich pokračování, tak další díl Devátého spolku si ráda nechám ujít.

17.05.2021 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Příběh dobrý, i když Celaena mi připadá spíš jako princezna bojovnice než nějaký vražetkyně. Znovu bych si knihu nepřečetla, ale v sérii budu určitě pokračovat.

10.12.2020 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Jedním slovem bizarní, ale rozhodně stojí za přečtení.

17.11.2020 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Knížka ukázala kousek historie v Rumunska. Příběh jako takový je zajímavý, ale knížka sama o sobě mě šíleně nudila a ničím nezaujala.
Nevím čím to je, ale prostě nevyvovala žádné emoce a už od půlky jsem se těšila na konec. Přitom námět slibuje úžasný příběh inspirovaný skutečnými událostmi, rozhodně mi nezůstane v pamněti dlouho.

20.09.2020 2 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Celkový nápad se zemí víl je skvělý. První část knihy se ale strašně táhla a v podstatě se tam nic nedělo. Asi od poloviny měl příběh pořádný spád a nemohla jsem knihu odložit.

29.06.2020 4 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Krásný úvodní díl série. Už se těším na další

12.06.2020 5 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Příběh je hrozně utahaný i když se tam pořád něco děje. Vlastně to baví, ale i tak člověk doufá, že už to bude směřovat k nějakému konci......A pak zděšení, že bude další díl

03.06.2020 3 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

krásné uzavření série, občas trochu přitažené za vlasy, ale i tak je Pohřebiště zapomenutých knih jedna z nejlepších knižních sérií, které jsem četla

09.03.2020 5 z 5

Cesta kolem světa v 80 vlacích Cesta kolem světa v 80 vlacích Monisha Rajesh

Cestování vlakem miluji, ale při čtení této knihy mi začínalo dost lézt na nervy. Nudné popisy krajiny střídané v podstatě deníkovými záznamy. Abych to shrnula ani jednou jsem při čtení neměla pocit, že tu knihu nechci odložit než přečtu ještě aspoň jednu stránku.

17.02.2020 2 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

opět úchvatně napsané, krásné temné čtení, ale přesto mi kniha přišla dost uspěchaná

27.01.2020 4 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

po dlouhé době hlavní hrdinka, která mi opravdu lezla na nervy. Nápad dost dobrý, jen to zpracování za mě dost nezáživné

06.12.2019 3 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

chvílemi se kniha dost táhla, sice se tam pořád "něco dělo", ale už mě začaly některé postavy štvát. Každopádně další díl si nenechám ujít....už jen abych věděla jak to dopadne

26.11.2019 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jednoduše řečeno klasika. Úžasný příběh, který se s filmem nedá absolutně srovnávat. Doufám, že další díly budou stejně čtivé.

02.08.2019 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Knížku jsem měla přečtenou za dva dny, děj mě úplně vtáhnul. Jisra v popelu je napínavá, příběh má spád, a i když mě hlavní hrdinka ze začátku hrozně štvala, postupně jsem začala mít ráda i ji. Hned po dočtení sahám po druhém dílu.

02.08.2019 5 z 5

Pečeme s Kafkou Pečeme s Kafkou Tom Gauld

některé stipy jsou fakt povedené, že jsem se válela smíchy, ale jinak takový průměr

04.06.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

i když jsem čekala že se většina děje bude odehrávat na moři a věnovat se plavbě, tak příběh dokáže každého krásně vtáhnout

28.02.2019 5 z 5