jan7760 jan7760 komentáře u knih

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Zaujímavé čítanie, celkom ma dej zaujal, taká severská klasika...určite sa poobzerám po ďalších autorových výtvoroch...

08.04.2024 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Musím sa priznať, že mi kniha akosi nesadla. Netvrdím, že to bolo vyslovene zlé, niečo mi vadilo. Nesedeli mi mená predstaviteľov, ani názvy miest. Reálne miesta mi imponujú viac. Zápletka nebola zlá, kniha si nájde svojich priaznivcov. HH je za pre mňa oveľa väčší sympaťák.

27.03.2024 3 z 5

Falošná stopa Falošná stopa Henning Mankell

Prvé stretnutie s autorom. Dej ma zaujal aj zápletka, určite to nebolo stretnutie posledné.

04.03.2024 5 z 5

Lobista Lobista Ľubomír Olach

Určite zaujímavý fiktívny príbeh ambiciózneho mladíka, ktorý sa snaží častokrát nelegálnymi praktikami presadiť záujmy skupín, ktoré si ho najali. Samozrejmosťou života na veľkej nohe sú krásne dievčatá, veľkolepé party a všetko s tým súvisiace. Je to síce fikcia, avšak človek nikdy nevie, odkiaľ zobral autor inšpiráciu...

12.02.2024 4 z 5

Prípad Agonista Prípad Agonista Michal Čierny

Prvá kniha od tohto slovenského autora. Za mňa to bolo porovnateľné s DD, v mnohých situáciach ho aj predčil. Dejové linky zamerané na život narkomanov, dealerov a policajtov. Odporúčam. Jednu hviezdu strhávam za pre mňa rýchly záver a málo akčné zatýkanie dealera.

29.01.2024 4 z 5

Dvojhra bez pravidiel: Pavol Rusko vs Marian Kočner Dvojhra bez pravidiel: Pavol Rusko vs Marian Kočner Gustáv Murín

Zaujímavé zhodnotenie tej pohnutej doby. Možno som zaslepený mainstreamom, ale vo veľa veciach sa s autorom nestotožňujem. Nesedia mi autorove hodnotenia, neviem, ako sa mám k tomu dielu postaviť, či je to len zrekapitulovanie alebo vyjadrenie názorov samotného autora. Ako pripomenutie 90-tych rokov fajn, ako hodnotenie pre mňa nie...

22.01.2024 3 z 5

Šípkovské inferno Šípkovské inferno Ľubomír Pajtinka

Veľmi poučná kniha o zrade v malej dedinke pri Bánovciach z pera potomka obetí. Zhrnutie zverstiev vykonaných neslávne známou jednotkou Josef, ktorá svoje "zručnosti" predviedla na v Ploštine, ktoré zdokumentoval L. Mňačko v kniha Smrť sa volá Engelchen. Odporúčam prečítať všetkým, ktorých zaujímajú naše dejiny.

10.01.2024 5 z 5

Kým nás smrť nerozdelí Kým nás smrť nerozdelí Martin Jurík

Dobrá oddychovka, celkom som sa pobavil na menách postáv, veľmi ľahko evokujúce reálne postavy z politického života na Slovensku.

02.01.2024 4 z 5

Petra: Moja cesta k veľkému glóbusu Petra: Moja cesta k veľkému glóbusu Juraj Berzedi

Zaujímavá sonda do zákulisia fungovania lyžiarskeho tímu ako aj lyžiarskeho biznisu ako takého. Podpora od štátu rovnajúca sa nule, všetko museli zastrešovať rodičia až neskôr po prvých úspechoch sa dostavili sponzori. Aj napriek tomu sa Petra dokázala vypracovať na svetovú úroveň a robí nám pri televízných obrazovkách radosť a propaguje Slovensko vo svete...

15.11.2023 5 z 5

Totálne opojenie - Drogy v tretej ríši Totálne opojenie - Drogy v tretej ríši Norman Ohler

Zaujímavé čítanie, človek sa dozvedel, čo za feťáka ten Hilter vlastne bol a v akom zdravotnom stave sa nachádzal vo finálnej fáze vojny. Aké obrovské množstvá pervitínu boli dodávané vojsku a ako ľahkovážne s ním nakladali. Zaujímavosťou pre mňa bolo, že mám dokonca niečo spoločné s tým bláznom. Mutaflor... to som vôbec nevedel, že tento liek má už takú dlhú históriu za sebou.

07.11.2023 5 z 5

Džihád!: Tajná válka v Afghánistánu Džihád!: Tajná válka v Afghánistánu Carew Tom

Zaujímavá sonda do života príslušníka SAS v Afganistane. Kniha je písaná pre mňa dosť strohým dojmom, autor svoju vojenskú minulosť nezaprie, ale pri tomto žánri mi to vôbec neprekáža.

24.10.2023 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Začiatok sa rozbiehal na môj vkus trochu pomaly, ale potom to už šlo rýchlo z kopca, dej mál spád. Páčilo sa mi ako autor šikovne manipuloval s čitateľom nechával ho v napätí, ako to vlastne je a nie je s tými úmrtiami.

25.09.2023 5 z 5

Nulová šance Nulová šance Chris Ryan (p)

Zaujímavá sonda do príprav tajných operácií SAS. Príbeh podľa mňa trošku pritiahnutý za vlasy, neviem, kde by bol premiér krajiny tak ochotný riskovať. Inak vcelku sa kniha dá čítať, žiadne veľkolepé dielo nečakajme, taká oddychovka.

08.09.2023 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Zaujímavé podanie našich dejín z pohľadu malého dievčatka. Autorka nezaprie svoj literárny talent. Je to pútavé čítanie a zároveň aj poučné. Je to také zhrnutie života v temných časoch našich dejín...

16.08.2023 5 z 5

Milada Horáková: justiční vražda Milada Horáková: justiční vražda Miroslav Ivanov

Toto by mali čítať všetci, ktorí stále dookola opakujú mantru, že v predchádzajúcom režime bolo lepšie. Človek, ktorý bol oddaný vlasti, ideálom nakoniec kvôli vykonštruovanému procesu, pretože sa akože nehodil do plánu bol popravený. Milada Horáková by mala byť dávaná za príklad nezlomnosti a viery v dobro všetkým v dnešných časoch...

07.07.2023 5 z 5

Dvojitý Agent - Až do hořkého konce Dvojitý Agent - Až do hořkého konce Olin Jurman

Zaujíma ma svet špionáže, tajných agentov a obzvlášť, ak sa to týka bývalého Československa. Pre mňa trochu škoda, že som začal posledným dielom z trilógie, musím sa poobzerať o dieloch predchádzajúcich. Osudy špiónov sú veľmi prepletené, asi sa nie vždy dozvieme, ako to všetko bolo naozaj...

15.06.2023 5 z 5

Zaškrcená síť Zaškrcená síť Philippe Ganier-Raymond

Zaujímavá kniha z bojov holandského odboja s nacistickou kontrašpionážou. Paradoxom doby je, že jeden z hlavných holandských aktérov aj keď bol po vojne rehabilitovaný, spoločnosť ho neprijala, zatiaľ čo na nemeckej strane sa tešili dobrému zdraviu a uznaniu v spoločenskom živote. Nedozvieme sa už asi, kto prekukol koho, či svoju spravodajskú hru hrali Nemci s Britmi, alebo naopak a hlavne za akú veľkú cenu obetí holandských odbojárov.

05.06.2023 4 z 5

99 Gretzky: Příběh hokejové legendy 99 Gretzky: Příběh hokejové legendy Al Strachan

Pre mňa veľmi zaujímavá a poučná kniha aj zo zákulisia hokeja, v Kanade doslova náboženstva. Aj keď je to Gretzky, častokrát nemal na ružiach ustlané, hlavne čo sa týka medzinárodných zápasov a nominácií. Určite odporúčam.

01.06.2023 5 z 5

Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný Rédl - příběh člověka, který chtěl být čestný Jiří W. Procházka

Kniha ma zaujala, tak isto ako film. Netuším, či príbeh vychádzal zo skutočnosti, ale pravdepodobne asi nie, pretože som o danej kauze nezachytil viac, čo však nemusí byť berná minca.

26.05.2023 5 z 5

Ztracená léta: Příběh hokejového zločinu Ztracená léta: Příběh hokejového zločinu Vladimír Škutina

Neuveriteľné svinstvá sa diali po vojne a vplyve nasich "bratov", ktorí nás poctili svojou návštevou v 68-om. Doslova zabili generáciu talentov a zničili životy aj ich rodín len kvôli tomu, lebo boli najlepší.Nechcem si ani predstaviť, čo by sa mohlo diať, ak by sa história opakovala, svoje mocenské chúťky nám ukazujú v súčasnosti.

17.05.2023 5 z 5