jan.svancara jan.svancara komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Byl jsem překvapený, jak moc mě ta knížka bavila. Je tam spousta těžko srozumitelných technických detailů a postavy jsou vesměs ploché a nepropracované. Ale téma samo o sobě napínavé nadto zpracované s takovou přesností udělá svoje.

05.01.2016 5 z 5

Nejezte hříbata! Nejezte hříbata! Michal Konštacký

Výborná knížka plná humoru, který vám připomene, že se nemáte brát příliš vážně.

24.02.2015 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Pro mě osobně lehké zklamání. Dočetl jsem celou knihu, protože jsem doufal, že nakonec děj přeci jen nabere spád, ale nenabral (více viz http://jansvancara.cz/valka-bez-valky/).

25.04.2014 2 z 5

Povídky Povídky Jan Zábrana

Ukázka skutečného literárního mistrovství.

14.04.2014 5 z 5

Dvorní šašci Dvorní šašci Viktor Fischl

Magicky podmanivý příběh o holocaustu. Je to strhující knížka, kterou jsem četl několikrát, což se mi téměř nestává.

21.03.2014 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Film jsem neviděl, znám tedy jen knihu a zkoušel jsem ji na svých dětech.
Příběh založený na pěkném nápadu podle mě trpí určitou nevyhraněností. Pro dospělého je příliš pohádkově zjednodušující a děti zase těžko pochopí mnohé narážky a vtipy.

21.03.2014 3 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Výborná kniha, která čtenáře vtáhne. Jedná se sice o fikci, ale celá situace má až mrazivě realistické obrysy. Forsyth mistrovsky vybrušuje filigránské detaily zákulisí světové politiky.
Moje nedokonalá znalost angličtiny mi neumožňuje číst každou knihu v této řeči, ale Forsythův čistý jazyk je srozumitelný i pro cizince. Za sebe tedy mohu doporučit i originál.

21.03.2014 5 z 5

Kapitán Harinx Kapitán Harinx Jan de Hartog

Protiválečné poselství vepsané do napínavého příběhu námořního kapitána, který se do války dostal jak Pilát do Kréda.
Tuto knihu osobně považuji za jednu z nejlepších, co jsem kdy četl. Mistrovské dílo mého oblíbeného autora od nejž bych doporučil cokoli.

20.03.2014 5 z 5