jan-da jan-da komentáře u knih

Stará Praha štětcem a objektivem Stará Praha štětcem a objektivem Miloš Fritz

Tisíceré díky autorovi za nápad, vydat takhle nádhernou publikaci ! Mám dojem, že jsem celou dobu, co jsem knihou listovala, měla úsměv ve tváři.. nádhera !

Aneb anotace na zadní straně knihy to vystihla perfektně: "Kouzlo této knihy je v detailu: někde jako by se čas úplně zastavil, jinde Jansův akvarel uchoval to, co už nikdo nikdy neuvidí."

01.09.2018 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Velmi výstižný komiks.. v tolika věcech jsem se viděla, tolikrát jsem se zasmála... Tolik skutečných problémů žen dokázala autorka nakreslit naprosto trefně a ze života :-) doporučuji přečíst , stojí za to :-)

17.08.2018 5 z 5

Tahání za ocas Tahání za ocas Skottie Young

První díl se mi líbil, nasmála jsem se .. ale druhý díl ?? Pro mě ještě lepší než první... Líbily se mi příběhy (jen bych je zvládla klidně delší), humor opět nechyběl.. za mě fakt super a doporučuji :-)

15.08.2018 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Komiksy nečtu, ale tento mi byl doporučen jako jeden z mála vtipných. A musím uznat, že opravdu stál za to. Rozhodně i já doporučuji.

22.07.2018 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Já se v knize teda celkem ztrácela. Věčně jsem otáčela stránku o kom, že je to vlastně ' řeč ' tentokrát.. rozhodně bych chtěla vidět i film, aby se mi všechny ty postavy propojily a ty 2 dny, které jsem knize věnovala, aby mi daly smysl.. jinak rozhodně zajímavý 'napad' napsat a vydat své zápisky z protialkoholní léčebny.. rozhodně jsem si potvrdila názor, že alkohol je zhouba lidstva a lituji každého, kdo do této pasti spadl a ještě víc ty, kteří si neuvědomili, jaké zlo to je (z knihy například osud Tomáše M. a Milana P.).

22.07.2018 3 z 5

Duchové Duchové Raina Telgemeier

Krásný komiks .. připomínal mi animovanou pohádku Coco, která se mi obrovsky líbila a právě kvůli tomu se mi líbila i knížka - to jak uctívají své příbuzné, kteří nejsou mezi námi. Navíc byla krásně ilustrovaná a na komiks je obsáhlá, takže za mě i za toto rozhodně palec nahoru. Další plus je za to, že autorka do knihy dokázala zakomponovat nemoc "Cystickou fibrózu" a na konci i vysvětlení této nemoci. Nejvíc mě ale dostal konec, kde se dozvíte, komu je (nebo spíš kdo je ta ona Sabina) kniha věnována. Klobouk dolů a rozhodně doporučuji.

10.07.2018 5 z 5

Pouť Pouť Karina Schaapman

Má první knížka o myškách Samovi a Julii, ale i tak jsem si je naprosto zamilovala ! Nejdříve jsem si přečetla příběh, poté jsem si v klidu prolistovala každý obrázek a každý jeho detail. Je neuvěřitelné, že jsou to ručně vyrobené miniatury. Zřejmě mě neomrzí listovat knížkou i po několika letech a proto bych ráda měla všechny knihy o těchto myších kamarádech v knihovně. Rozhodně doporučuji.

14.06.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Dva dny jsem přemýšlela, co ke knize napsat... Ale asi nemám slov.. Celá kniha mě prostě dostala.. V každé kapitole se dozvíte náznak, kvůli kterému vás to nutí číst a číst a dozvědět se celou pravdu... A když už se to zdá být u konce, není.. Rozhodně DOPORUČUJI..

10.06.2018 5 z 5

Slovo mají děti Slovo mají děti kolektiv autorů

Pro mě byla lepší "Děti píší Bohu", ale i tak doporučuji a věřím, že se spousta lidí nasměje.

04.06.2018 3 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásný příběh a naprosto nádherné ilustrace. Rozhodně doporučuji a bylo by skvělé, kdyby knížka přiměla děti (víc) číst, místo těch mobilních telefonů, tabletů, apod ..

04.06.2018 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Jenny Bakker

Krátká knížka, krásný příběh, ale bože !! Ty ilustrace !!! Mohla bych si je prohlížet znovu a znovu a zase znovu... Už jen pro ty ilustrace maximálně doporučuji ! :-)

04.06.2018 5 z 5

Děti píší Bohu Děti píší Bohu Stuart Hample

Mám ráda dětské úvahy, otázky a jejich vysvětlení daného tématu. Při čtení této knížečky, kterou máte přečtenou hned, mě neopouštěl úsměv od ucha k uchu a často ho střídal hlasitý smích. Navíc velké plus dávám za zpracování knížečky, a tím myslím různé rukopisy, žádný v počítači psaný text.. Kdo se, stejně jako já, rád pobaví nad dětskými zamyšleními, rozhodně doporučuji.

01.06.2018 5 z 5

Dana Dana Vlasta Javořická

Knihu jsem si přečetla, abych splnila jednu část ze čtenářské výzvy a musím říct, že jsem ráda. I když se nejedná o žádný moderní text, vůbec mi to nevadilo, ba naopak. Dana Vás tam bude tak moc štvát, až se budete snažit číst do konce, jestli se náhodou změní. Rozhodně je dobré si to přečíst, aby si člověk uvědomil, jak by se měl chovat ke svým blízkým a nebo jak (ne)vychovat své dítě, tak, aby vás později neničila špatná výchova. Jen škoda, že paní Javořická nestihla odstavce (kniha není psaná v kapitolách, ale v odstavcích) napsat rozsáhlejší. Určitě nezůstanu jen u tohoto titulu, ale přečtu si i jiné knihy od této autorky :-)

31.05.2018 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Pro autorku muselo být vypsání se z těžkých, občas i z hezkých, životních situací osvobozující. Pro mě, jako čtenářku, ale kniha nezanechala takový "odkaz" jako kniha "Láskou ji nespoutáš". Asi bych se na text dívala jinak, kdybych byla po těžkém rozchodu, apod.. než v době, kdy jsem naprosto spokojená a zamilovaná - z tohohle ohledu se mi více líbila již zmiňovaná "Láskou ji nespoutáš" ve které se mi líbily i použité obrázky. I přesto je tato kniha povedená a hezká a doporučila bych ji k přečtení.

30.05.2018 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nazvala bych to jedním slovem: Wau... Nedávno jsem přečetla knihu, která mě příliš nenadchla a autor ji napsal, jak kdyby to byla jeho prvotina a ke všemu nepovedená. Tohle byl přesný opak - naprosto skvělá autorčina prvotina. Bylo to skvěle napsané a samotný příběh byl skvělý a něco jiného, než co jsem zvyklá číst - takže pecka. O knize jsem se dozvěděla z článku o knihách, které by měly být zfilmované. Ve většině případů si nestihnu přečíst knihu dřív, než vidím film, ale v tomto případě (i po shlédnutí traileru) se do filmu pouštět nebudu a nechám si v paměti svoje "vyfantazírované" postavy a už takto skvělý příběh z knihy. Obávám se, že z filmu bych byla zklamaná. Knihu ale vřele doporučuji.

27.05.2018 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Bohužel se příliš neztotožňuji s těmi nadšenými komentáři níže. Samotný text mi ne vždy seděl - přeskakování z věci "a" na věc "b" a zase zpátky, někdy příliš dlouhé popisování, rozhovory s vnitřním hlasem hlavní postavy, apod.. Zároveň mi příliš neseděla hlavní postava a celý příběh byl na mne možná až moc plný zvratů, ALE musím u této knihy také napsat, že byla čtivá (i když si možná právě protiřečím :-D ). Kapitoly byly krátké, což mám ráda, ale právě i napínavé, takže jsem se často musela nutit, abych jí opravdu odložila a šla spát.. Jedna hvězda je navíc za tu neuvěřitelnou, poutající obálku ! Díky ní se mi kniha dostala do ruky a musím říct, že je to jedna z nejvyvedenějších obálek, kterou jsem na knize viděla :-)

22.05.2018 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Poezie jde mimo mě, ale náhodou jsem prolistovala tuto knihu. Některé básně mě tak zaujaly, že jsem si řekla, že bych si knihu přečetla. V některých básních jsem se našla a byly opravdu krásné, že jsem je předčítala. Za co dávám rozhodně hvězdičku navíc jsou fotografie, které kniha obsahuje. Líbí se mi, když jsou použité fotografie vhodně zvolené k danému textu :-)

16.05.2018 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha plná nečekaných zvratů. Ze začátku mě štvalo, že kapitoly byly rozděleny na rok 1943 a 2011, protože mě bavily víc kapitoly mezi Stellou a Danem, ale nakonec to bylo hezký celkově. Moc se mi líbilo, že člověk fakt netušil co nového se vyvine (nebo alespoň já netušila) a nebo když už si člověk říkal, že to bude tak a tak, tak dokázala autorka skvěle překvapit. I slza mi ukápla, kniha se četla sama. Rozhodně doporučuji.

12.05.2018 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Karolinu sleduji na fb a musím říct, že tam mě její příspěvky rozesmějí vždy.. A i když jsem ten typ člověka, kterého opravdu nahlas rozesměje jen málokterá kniha, tato byla jednou z těch skvělých, u kterých jsem se smála a musela jsem různé vtipné pasáže předčítat i doma, aby se pobavili i ostatní (myslím, že jsem mamku i nalákala na to, aby si knihu přečetla - mamka bude zhruba ve věku Daniely :-D ) .. doporučuji a doufám, že se můžeme těšit na další knihu, která mi zlepší pár dní .. (škoda, že byla tak rychle přečtená, ale určitě je to jedna z těch knih, ke které se vrátím a myslím, že to nebude jen jednou :-) )

25.03.2018 5 z 5

Cela č. 33 Cela č. 33 Olga Malá

Kniha mohla být trochu delší, protože je přečtená opravdu během chvilky, ale na knížečce bylo zajímavé se dočíst, jaká jsou "pravidla a chod" ve věznici.. Často to bylo něco, co zřejmě leckdo neví (já tedy rozhodně ne a dost mě to udivovalo - viz zákaz spaní mimo osobní volno, apod..). K samotnému ději knihy - myslím si, že kdo nezažil, tak si život ve vězení neumí ani představit (tudíž ani já ne), ale už jen to, že čtete příběh podle skutečné události z pohledu osoby, která si prožila 10 měsíců za mřížemi, dodával knize zvláštní "náboj" a já osobně věřila každému slovu, které bylo napsané.. Četla jsem to jedním dechem..

23.03.2018 2 z 5