jamajka99 jamajka99 komentáře u knih

Pouta Pouta James Hankins

Chvilku trval, než jsem se začetla, za to pak jsem se nemohla odtrhnout. Velice zajímavá a napínavá.

23.02.2021

Pohřebiště obětí Pohřebiště obětí John Sandford (p)

Dávám 5 hvězdiček. V pondělí zakoupena, a už nabízím. Bezvadné napínavé čtení :-)

20.03.2019 5 z 5

Nepohodlní Nepohodlní Margaret Murphy

Musím souhlasit S Daniel.95 a Schamila. Bohužel jsem neměla zrovna dost času, takže to bylo čtení na pokračování a někdy i do noci, ale velmi napínavé.

14.03.2019

Mrtvá Mrtvá James Grippando

Nemusím nic vymýšlet. Tak trochu opisuji od tuleně níže: Napínavý thriller a překvapivá pointa. Neočekaný konec !!!

09.03.2019 5 z 5

Génius moci Arnošt Dědyš aneb Milovaný diktátor Génius moci Arnošt Dědyš aneb Milovaný diktátor Ladislav Lacina

Román Génius moci se odehrává mezi léty 1965 a 2040. Hlavního hrdinu poznáváme přesně v den jeho jedenáctých narozenin. Je nesmírně inteligentní, houževnatý a extrémně nadaný nabývat peníze a moc. Od dětství má sen stát se nejbohatším a nejmocnějším mužem světa. Tento sen nekompromisně proměňuje ve skutečnost... Až sem to to není z mé hlavy, to je napsáno na knize až úplně na poslední straně. Řekla bych, že je to taková parodie na leta od r. 1665, začátky a pokračování kapitalismu vychází zřejmě i někdy z pravděpodobné skutečnosti. Děj se odehrává, kde jinde než v Bohemii, ve městech Hapra, Slavibrata... Osoby Dědyš, Kalus, Mazen, Jasánek, Nedělka, Balík, Pštros ..... a spousta dalších si určitě "vyluštíte" sami a nemusíte zrovna být přes rebusy :-) Většina zdejších prodejců nabízí knihu jako novou, nečtenou. Já ji dočetla, ovšem ten konec jsem nečekala :-)

22.02.2019 5 z 5

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Moc dobře se četla. Souhlas s komentářem níže - francouz. Ještě jsem od MW nic nečetla a nevím proč jsem si myslela, že to není český spisovatel. Ale při čtení mi došlo. Hezké popisování jak si klienti pouští hubu na špacír, zaučování aj.

05.02.2019 5 z 5

Horká krev Horká krev Charlie Higson

Možná je kniha určená mladší generaci, ale koukám, že jsem druhá babča, která přečetla a komentuje :-) Napínavé od začátku až do konce. Paráda :-)

31.01.2019 5 z 5

Osud Osud Louise Bagshawe (p)

Dobrý relax určitě lepší než červená knihovna atp. :-)

28.01.2019 5 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Úžasné jak někdo může napsat, že mu bylo už v prvním díle jasné, že ... Ano také jsem tušila, nebo si spíše přála dobrý konec. Já se nad kníhami docela zrelaxovala a obě přečetla za 3 dny. Líbily se mi obě. Bohužel život přináší hezké i špatné, a k manželství patří i sex. I nevěra a někdy násili je dnes častým zjevem v manželství, bohužel. Jen to pohádkové bohatství jsem přehlížela :-)

20.01.2019 5 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

20.01.2019 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Prostě PARÁDA!!! Škoda, že nejde dát víc hvězdiček :-)

17.10.2018 5 z 5

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Po přečtení jednoznačně a zaslouženě ***** , víc nejde :-) Ti, co se tato kniha nelíbila, zřejmě vůbec nepochopili....

22.09.2018 5 z 5

Sexie: deníček nymfomanky Sexie: deníček nymfomanky Starcante (p)

Nechutně popsáno? O tom se dá diskutovat. Já bych řekla, že to bylo popsáno někdy i vtipně. Každý holt má o sexu jinou představu. Ale musím dodat, že i když jsem překročila sedmý křížek, tak jsem se pozdě, ale přece poučila :-)

02.07.2018 4 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Dostala jsem knihu jako dárek a přiznám se, že chvíli trvalo, než jsem ji otevřela. Děj se naprosto vymykal mým představám (viz podtitulek Otče náš, jenž jsi na nebesích...) Přečetla jsem jedním dechem. Krimi spojená s historií i náboženstvím, trošku i sci-fi, ale i to se zdá docela pravděpodobné. Prostě napínavé zápletky až do úplného konce.

13.02.2018 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Jedna z mála detektivek, kdy jsem do poslední chvíle netušila, kdo to může být. Napínavé od začátku do konce.

13.10.2017 5 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Hezká oddychovka s neskutečnou koncovkou :-)

26.09.2017 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Níže je naspáno super kinížka spíš pro mladší generace. Neřekla bych. Je to super kniha i pro starší. Napínavé až do konce.

06.09.2017 5 z 5

Černý opál Černý opál Victoria Holt (p)

Prima relax :-)

27.08.2017 5 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Při čtení krimi mám většinou čuch na pachatele, ale tentokrát jsem byla překvapena dějem až do konce. ******

25.08.2017 5 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Nancy Gideon

Tak jsem to doslova shltla. Hezká odpočinková četba :-)

16.08.2017 5 z 5