jakub5497 jakub5497 komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pěkný příběh, průměrná kniha. Kniha je, jak na konci píše autorka původně scénář. Především v 1/3 knihy ,,vidíte" jak se zatahuje opona a za ní vyměňují kulisy. Děj je na sebe jaksi lepen. Kniha je psaná jednoduchým jazykem, je srozumitelná, nejde do hloubky. Postavy jakoby věděli, co se stane. Knihu bych doporučil hlavně čtenářům, kteří nejsou srozumění s tématikou holocaustu, který je v knize navíc naznačen opravdu velmi lehce. Kniha je podle mě tedy vhodná pro mladistvé, jako první knižní seznámení s hrůzami II. světové války.

07.09.2018 3 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Má první kniha od tohoto autora. Jaká studenta psychologie mne velmi zaujalo propojení psychopatolologie a detektivního žánru. Děj vcelku plyne, ale z příběhu šlo určitě vyšťavit více napětí. 4.5/5

20.03.2018 5 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Nelze dávat 5 hvězd kvůli tématu. Hjok Kang nejde ve vyprávění vůbec do hloubky, bohužel to na mě působilo až vymyšleně, což doufám, že nebylo. Jeho otec se často zachoval hodně nemoudře na to, v jakém to žili režimu. Celkově mi kniha nedala moc novým informací. Oceňuji houževnatost všech lidí co zde měli to neštěstí se narodit, ale kniha je podle mne spíše vhodná pro mladší, které by tento lehký styl psaní mohl oslovit a zároveň se dozvědět první informace o tom, jak to asi probíhá v KLDR.

20.10.2017 2 z 5