Jakeneg Jakeneg komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Něžný ale zároveň smutný příběh. Může mi ale někdo vysvětlit proč Malý Princ volí cestu návratu na svoji planetu uštknutím hadem, čili úmrtím? Na zemi přiletěl normálně, tak proč zase neodletěl normálně. Proč autor volil jeho návrat takovou trochu depresivní formu?

30.05.2021

Probuzení Probuzení Mark Frost

Zřejmě už nejsem vhodny čtenář podobnych knih. Me ten příběh poměrně často nudil. Knihu jsem nedočetl a jsem trochu zklamaný....:(

09.05.2015 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Pro mě je to také 1. kniha od toho autora a rozhodně se jsem se pobavil. Je zde hodně zajímavých erotických scén... dobrý, dobrý, dobrý, rozhodně to není poslední kniha od tohoto autora. Za mě dávám 5 *

14.04.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Po dlouhé době geniální příběh provázen vtipnými hláškami. Kniha mi udělala obrovskou radost, neustále se něco děje, opravdu pecka. (.Y.) .....tomu jsem se upřímně zasmál...Palec nahoru dávám 5*

28.02.2015 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Výborné čtení, tuto knihu jsem četl poprvé ale určitě za nějaký čas, si ji rád přečtu znovu. Podle mého názoru tento knižní román má velmi málo společného se stejnojmeným feancouzským filmem, snad jen ten výbuch. Ostatní částí se s knihou absolutně neshodují. Kniha je samozřejmě mnohem a mnohem zajímavější na rozdíl od filmu, který je opravdu nuda. Dávám 5 * a už teď se těším na čtení dalšího Merleho románu.

29.09.2014 5 z 5

Kniha mě velmi pobavila, originální (tak trochu černý) humor, který tuto knihu doprovází celý příběh mě opravdu pobavil. Několikrát jsem se přistihl, jak se hlasitě směji. Jakési moudro lidí starší generace je opravdu nadčasové.....podle mého názoru po dlouhé době kniha, která opravdu stojí za to. Dávám 5 hvězd..:D

29.08.2014 5 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Úžasné čtení, už dlouho jsem se nazačetl do sci-fi jako byla tato kniha. Vřele doporučuji. Osobně jsem se i hodně poučil o ISS a různých kosmických výpravách vysílané na naši oběžnou dráhu. Kniha vás vtáhne a nepustí. Místy se díky představám na oběžné draze dostáváte i do pocitu strachu a beznaděje.

19.08.2014 5 z 5

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Bohužel mě tato nejen neoslovila ale naprosto mě zklamala. Čekal jsem, a to možná i díky reklamám, že to bude román ve stylu Dan Browna, James Rollinse, Steve Berryho atd. ale opak byl bohužel pravdou. Kniha je nudná, zdlouhavá, plná popisků ve kterých se čtenář ztratí a vypadne z kontextu. Knihu jsem dočetl jenom proto, že nerad nechávám knihy nedočtené ale řeknu vám, že to byla šílená O.T.R.A.V.A. ....:(

29.06.2014 1 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Klasická oddechovka ale dobře se to čte. Příběh je tak trochu z červené knihovny ale proč ne..:). Původně jsem si myslel, že kniha bude více psychologicky zaměřená ale nakonec se z toho vyklubal ("HEPÁČ") s milostnou zápletkou a tak jsem byl trochu zklamaný ale jinak pohodovka. Proti gustu žádný dišputát. Dávám 3 plus.

03.05.2014 3 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Kniha se mi líbila až na pár scén přitažených za vlasy (vrtulník a vytržené zuby). Myšlenka je super a poutaví příběh také. Ještě zajímavější je ovšem konec, ten totiž dává možnost k napsání dalších velmi zajíkavých dílů ve stylu TIME RIDERS od Alexe Scarrowa. Tak doufám, že konec nebude ponechán tak, jak je bez dalšího pokračování. Určitě by si to tento příběh zasloužil.
Dávám jen 4 hvězdy za ty zuby ve vrtulníku..:D :D, jinak by to bylo za 5.

03.05.2014 4 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

No nevím, tato kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Od tohoto autora je to 1. kniha a zřejmě se ke čtení další asi nerozhodnu. Dávám jednu hvězdu.

17.03.2014 1 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Omlouvám se ale tato kniha od Steve Berry mě nějak zvlášť neoslovila. Čekal jsem mnohem více misteriózních scén se zaměřením na historii. Místo toho mě čekaly nekonečné scény politických střetů, intrik a zápletek, které mě právě tou nekonečností a nezáživností takřka odradily. Knihu jsem dočetl jen proto, že nerad nechávám nedočtené knihy.
Jsem zcela zklamaný. Je to má 3. kniha od tohoto autora a je to čím dál tím horší. Proto dávám 2 hvězdy a to jen za námět.

17.03.2014 2 z 5

Tiché moře Tiché moře Clive Cussler

No nevím nevím, tato kniha mě nějak zásadně neoslavila. Dávám 2 hvězdy..:(

01.01.2014 2 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Knihu jsem bohužel nedočetl, připadal mi opravdu zvláštní a po 250 stránkách mě přestala oslovovat natolik, že jsem četbu knihy ukončil. Nechtěl bych ji žádným způsobem hanit ale bohužel se tento román prozatím nezařadil do mé vlny smyšlení a myšlení, možná někdy později se ke čtení tohoto románu vrátím až budu na takovýto druh žánru připraven. Prozatím dávám 2 hvězdy...

01.01.2014 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Náhdou mě příběh bavil, super vyvrcholení a rozuzlení ke konci. Není to šifra a občas mi to připomíná turistického průvodce ale jinak je to ok. Dávám 4 *

18.10.2013 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Docela se to dalo i číct. Jako oddechovka dobrý. Moje první kniha od Jamese Rollinse, uvidíme jak to bude s ostatními romány.

23.09.2013 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha, která mě opravdu přivedla k zamyšlení. Zajímavý a čtivý román. Je to velmi drsné a nechtěl bych to zažít. Měli bychom být všichni spokojení s tím, co vlastně máme...Rozhodně dávám 5*

23.09.2013 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Fantastická kniha, úžasný příběh, přečetl jsem ji za 1 den. Tento rok patří tato kniha k mým nejlepším přečteným knihám. Rozhodně vřele doporučuji !!!

14.09.2013 5 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Souhlsím s Posli, kniha je tak trochu komplikovanější a zřejmě vyžaduje důkladnější pročítání. Od druhé poloviny mě tak trochu začala nudit a dočetl jsem ji jen proto, že nerad nedočítám rozečtené knihy. Osobně dávám 3 (-) hvězdy.

14.09.2013 3 z 5