JaKa1974 JaKa1974 komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla během víkendu. Čtivá, vtáhne vás do děje, který je skutečný. Z toho mrazí. Nevěděla jsem, jak těžký byl život v Rumunsku a jak složitou měli cestu ke svobodě.

24.03.2024 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Napínavá a čtivá kniha. Určitě si přečtu další dvě knihy od autorky.

29.07.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Krásná kniha, smutné téma, donutí vás k zamyšlení, proč si lidi dělají život tak těžký, nespravedlivý. Nebo to bylo spravedlivé? Jak pro koho.

29.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihy od této autorky mám moc ráda. Knihu jsem přečetla za dva dny, ale téma je to moc smutné. Chtělo se mně brečet a křičet. Tohle se někde děje za zavřenými dveřmi. Život je někdy krutý a smutný.

21.05.2023 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Krásná kniha, čtivá až do konce.

01.04.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Po dlouhé době jsem si udělala čas na knihu a chtěla se odpoutat od práce. Knihu jsme přečetla za dva dny. Není to pro mě první kniha od této autorky. Opět napínavé a konec je zcela nečekaný.

12.03.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Napínavá kniha, mrazivá. Někdy to bylo takové zbytečně zdlouhavé.

12.03.2022 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Joo, dobrý. Je to čtivé, napínavé, hrůzostrašné, a to dost hodně, ty severské kriminálky jsou fakt mrazivé.

04.03.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Když jsem začala číst tuto knihu, čekala jsem něco jiného, protože jsem již měla přečtenou knihu Chaloupky od autora. Ale dobrý. Chvílemi se kniha zdála zdlouhavá, ale vymanit se z alkoholové závislosti je také zdlouhavé. A konec byl krásný, vždyť štěstí patří k životu. Krásně se to četlo.

25.02.2022 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Dva bratři, jeden mlýn a jeden slib. Tohle je prostě krásná kniha. V knize je sto let naší země v příběhu jedné vesnice, jednoho mlýna a jedné rodiny. Chvílemi se musíte smát, chvílemi se vám chce brečet. Přečteno jedním dechem. Kniha je plná informací, lepší než učebnice dějepisu.

22.02.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tuto knihu jsem chtěla po pár stránkách odložit, ale naštěstí se tak nestalo. Dojemný příběh, několikrát jsem měla slzy v očích. Autorka dokázala několik let života přepsat do několika dní a do jedné knihy.

20.02.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Je to moje třetí kniha této autorky a opět nezklamala. Příběh plný tajemství, které postupně vychází na povrch. Přečetla jsem za dva dny. Těším se, že se mně do ruky dostane i další kniha.

19.02.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Teď jsem knihu dočetla a musím napsat bylo to super, bylo to krásný. Příběh ze života, ve kterém bylo všechno, co k životu patří, ale úplně všechno. Když jsem se blížila ke konci, měla jsem strach, co autor vymyslí. A konec mně dojal, nádherný konec.

18.02.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Krásná kniha, překvapivé informace z dějin Španělska, o kterých jsem neměla tušení. Nedalo mně to a hodně informací jsem si dohledala i na internetu... Závěr knihy byl krásný, prostě ke knize patřil a tak to muselo skončit.

30.01.2022 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Kniha se četla dobře. Dvě linie byly krásně propojeny a postupně se všechno spojovalo a vysvětlovalo.

18.01.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Jsem ráda, že jsem nezažila a doufám nezažiju žádnou válku. Život lidí, kteří prožili obě světové války, musel být opravdu těžký. Poutavý příběh o tom, co snad už nikdy nepřijde.

11.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Krásná kniha, zajímavé téma, konec dojemný... Jsem velice ráda, že to takhle v roce 1989 nedopadlo, že tuto knihu můžeme brát jako coby, kdyby...

31.12.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Temný, děsivý, mrazivý příběh, opuštěný klášter... Snad to není skutečnost.

16.11.2021 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Za mě super, čtivá a napínavá detektivka. Je to moje druhá kniha od autorky. Těším se na další.

11.11.2021 5 z 5

Dotek minulosti Dotek minulosti Jitka Ludvíková

Kniha má zajímavý obal, přečetla jsem ji, když už jsem začala, taková nic moc detektivka.

06.11.2021 3 z 5