jajaza jajaza komentáře u knih

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Velmi inspirativní kniha. Doporučuji si jí přečíst.

14.11.2018 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Lepší než druhý díl, ale nějak mi tam nesedí nadpřirozené schopnosti Taitovy a některé scény, zvláště v konci knihy, jsou zbytečně drastické.

11.04.2018 3 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Nedá se popřít, že kniha byla čtivá, ale přesto jsem docela zklamaná. Oproti prvnímu dílu, který byl svým způsobem poetický, tento je na můj vkus příliš akční a je tam moc superhrdinů. Čtete sice jedním dechem, ale neustále kroutíte hlavou nad nepravděpodobností líčených událostí. Jako by tento díl psal úplně jiný autor. První díl byl promyšlenější a "vymazlenější". Ale abych nebyla pouze kritická, líbilo se mi, jak tam byly vtipně a originálně zmíněny reference na první díl a samotného autora.

09.03.2018 3 z 5

Tajná služba Tajná služba Daniel Silva

Z toho až mrazí. Knížka byla napsána před deseti lety, ale téma je více než žhavé. Doporučuji k přečtení.

11.11.2017 4 z 5

Špion Špion Evžen Kulič

Tato knížka se mi dostala do ruky náhodou, otevřela jsem jí jen tak ze zvědavosti, ale musím přiznat, že jsem se do ní tak začetla, že kdybych měla víc času, asi bych jí zhltla jedním dechem. Vyprávění má spád, hrdina jde z jednoho dobrodružství do druhého takovým fofrem, že se kniha prostě nedá odložit. Když uvážím, že jsem si od toho nic neslibovala, kniha předčila mé očekávání, sedí mi i styl vyprávění, je tam humor i pár námětů k zamyšlení, dávám pět hvězdiček.

13.10.2017 5 z 5

Úspěšná smolařka Úspěšná smolařka Meg Cabot

Mám ráda pohádky a toto je jedna z nich. Výborná četba třeba na dovolenou.

18.04.2017 5 z 5

Meč Templářů Meč Templářů Paul Christopher (p)

Dobré čtení na cestu do práce a z práce.

16.03.2017 4 z 5

Kříž Templářů Kříž Templářů Paul Christopher (p)

První díl se mi líbil víc. Děj tohoto pokračování byl na můj vkus dost překombinovaný.

16.03.2017 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Jsem na rozpacích. První díl této série byl úžasný, druhý slabší a tento ještě slabší. Zejména dějová linka kolem vévodkyně Blanky a baronky Giacomminy mi přišla přitažená za vlasy. Nicméně ze zvědavosti se pustím i do dalšího dílu.

28.11.2016 4 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky mám moc ráda. Tahle byla nejlepší.

13.11.2016 5 z 5

Hádanky naší minulosti 1: Kam odešli Keltové? Hádanky naší minulosti 1: Kam odešli Keltové? Jiří Bílek

Super opáčko z dějepisu. Doporučuji současným školákům a studentům, ale i těm, kteří školní lavice opustili před nějakým časem.

24.10.2016 5 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Oba příběhy jsou velmi napínavé. První příjemně hororový. Druhý mi zpočátku připadal zdlouhavý, ale závěr připomínal vyšetřování ve stylu Hercules Poirot a toho mám také ráda.

17.10.2016 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Více se mi líbila povídka druhá. Děj mne zcela pohltil a nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Navíc mám blízký vztah k tomu kraji.
Nevím proč, ale první dva díly Letopisů jsem přečetla, ale příběhy mi nepřipadaly tak strhující. Tento třetí je úžasný. Doporučuji všem, kteří mají rádi tajuplné příběhy při kterých se mohou hezky bát. :-)

17.10.2016 5 z 5

Dokumentární akreditiv v praxi Dokumentární akreditiv v praxi Pavel Andrle

Velice užitečná příručka pro toho, kdo s tímto platebním nástrojem ve své profesi pracuje.

02.10.2016 5 z 5

Dějiny Anglie: Základy Dějiny Anglie: Základy Peter Ackroyd

Velice dobře napsaný přehled anglických dějin. Doufám, že brzy vyjde druhý díl.

29.03.2016 5 z 5

Skryté soukromí Karla IV. Skryté soukromí Karla IV. Michaela Košťálová

... aneb Karel IV. v kostce. Kniha je stručné shrnutí známých faktů.

02.02.2016 3 z 5

Jsem nadšená a už se těším na další díl.

25.01.2016 5 z 5

Právo azylu - upravená reedice 2014 Právo azylu - upravená reedice 2014 Luděk Václav Wellner

Naprosto úžasný báječně napsaný příběh. Vřele doporučuji. Již dlouho se mi nedostala do ruky tak krásná kniha.

18.09.2015 5 z 5

Doktore, tak na zdraví! Doktore, tak na zdraví! Patrick Taylor

Prima pohodové oddychové čtení.

26.03.2015 5 z 5

Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima Zajatec Londýna - Pohled na Angličany francouzskýma očima Régis Franc

Musím přiznat, že i já jsem byla zklamaná. Po celou dobu, kdy jsem knihu četla jsem si lámala hlavu, proč se autor do Anglie vlastně stěhoval a proč se raději nevrátil domů. Chvílemi se navážel do jiných autorů - Angličanů, kteří napsali své dojmy ze svého života ve Francii. Možná právě jim chtěl ukázat, že ani jejich národ není dokonalý, ale moc se to nepovedlo.

06.02.2015 1 z 5