Jack333

Labyrint duchůLabyrint duchůCarlos Ruiz Zafón

Mohu říci, že Carlos Ruiz Zafón si mě získal již Stínem větru, kdy jsem si příběh z Barcelony zamiloval. Na čtvrtý díl jsem čekal skoro sedm let, ale vyplatilo se. Je to završení série, která má hloubku a hlavně mi přijde, jako kdyby ta kniha byla i o mně samotném. Posledních 70 stránek jsem četl se strachem z konce, že už nikdy se nesetkám s Pohřebištěm zapomenutých knih, ale člověk nakonec nikdy neví ;). Díky!

12.01.2020

Angličan v Česku aneb Czech Me OutAngličan v Česku aneb Czech Me OutAlena Damijo

Pro mě osobně kniha, která shrnuje to, co je pro nás typické, co se k nám pojí a co třeba k nám vlastně vůbec nepatří. Dost jsem se zasmál a hlavně zavzpomínal na to, jak snadno člověk či národ může získat nálepku. Díky, Aleno!

16.11.2019

Kudy vchází světloKudy vchází světloLouise Penny

Louise Pennyová je už záruka kvality a toho "starého", co čekám ;). Když si kanadskou Agathu zamilujete, už se jí jen tak nezbavíte, nebude totiž chtít. Překvapivý závěr a vyústění ;).

23.07.2019

Krásné tajemstvíKrásné tajemstvíLouise Penny

Poprvé mimo prostředí, se kterým jsme se pokaždé setkávali. Řekl bych, že hlavnímu hrdinovi to dost prospělo. Skvěle vymyšlena zápletka i místo, kde se to odehrává. Přímo boží!

30.05.2019

Obeť bez tváreObeť bez tváreStefan Ahnhem

Poslední dobou nedávám tolik na reklamu, proto jsem dlouho váhal nad tím, jestli si mám tuto knihu - další severské krimi - pořídit. Po besedě s autorem jsem ale do toho šel a nelituji! Opravdu skvěle vytvořený příběh, který má spád, nenudí...postavy jsou z běžného života...a v některých momentech máte strach a jste v očekávání, jak to dopadne. Doporučuji!

15.05.2019

HipíkHipíkPaulo Coelho

P. Coelho mě nikdy nezklamal, tentokrát je to vyprávění trochu z jiného soudku, přesto tam je dost zajímavých myšlenek, které vás obohatí. Bohužel pro mě, tentokrát mě to nenadchlo tak jako předchozí knihy.

01.02.2019

Fašismus: VarováníFašismus: VarováníMadeleine Albright

Podnětná kniha, která se věnuje fašismu od jeho vzniku až po současnou dobu, kdy existují lidé, kteří prvky této ideologie ve svém působení ve vrcholné politice využívají. Zajímavý je pohled i na samotnou Českou republiku.

26.12.2018

PočátekPočátekDan Brown

Dan Brown a jeho hrdina Robert Langdon jsou pro mě srdcovkou a topem v knižní sezóně ;). Tentokrát k tomu ještě příběh odehrávající se na španělské půdě, kterou tak zbožňuji. Bohužel, ač téma hlavní linky je velice dobré - hledání prvopočátku života i směřování civilizace dříve a dnes, vývoj příběhu už není tak dokonalý jako v některých jeho předešlých knihách. Dávno už minul ten čas Šifry, přesto ale nadále umí spojit historii s realitou a fikcí, což čtenářům zase otevře nové dveře poznání a snad i někoho zaujme život Gaudího a dalších lidí, o kterých se v knihách dočtete. Nechybí ani milostná zápletka, která tentokrát míří k nejvyšším patrům královského paláce. Počátek je velmi dobrý, i když by některé pasáže mohly být klidně vynechány, aby dílo bylo svěžejší a akčnější. Snad příště třeba příběh, který protne i Prahu ;)

21.07.2018

Jedna želva za druhouJedna želva za druhouJohn Green

John Green je už poměrně dlouho dobrou ukázkou literární kvality, která přitahuje i mladé lidi ke čtení. Což kvituji! Zároveň přináší informace o tématech, o kterých se lidé bojí mezi sebou veřejně mluvit, ať už z jakéhokoliv důvodu. Tentokrát mi přišli ale hrdinové trochu mimo mísu - hlavní hrdinka je vyobrazena poměrně dobře a její vývoj tam znát je, ale u mužského představitele mi to přišlo trochu moc přehnané...Což bylo vidět i na chabějším ději, přesto ale knihu doporučuji, měl jsem z ní velice dobrý pocit a ten konec překvapil.

15.07.2018

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraBecky Albertalli

Snažím se na knihu a příběh pohlížet z různých pohledů, proto se domnívám, že Probuzení Simona Spiera vůbec není špatním dílkem! Ba naopak v sobě mísí nedospělost, nedůvěru, lásku, pudy, přátelství a "normálnost", kterou mnozí z nás ještě berou jako výstřednost. Skvěle ukázáno, jak se lidé přetvařují a jak dokážou být zlí. Mohu jen doporučit, protože knihu Muffin a čaj jsem nečetl.

16.06.2018

Krvavé sestryKrvavé sestryGraham Masterton

První a ne jistě poslední dílo, které od Mastertona přečtu! Příběh byl velmi dobře vystaven, od poloviny knihy se totiž modlíte, aby někdo vůbec přežil a komisařka dostihla vrahy. Nápad vražedných činů nebude nejspíš jedinečný, přesto překvapil jejich provedením. Což z knihy dělá dost zásadní podívanou, i když ta krutost je na každém rohu. Autor se snaží některými vedlejšími linkami odhlečit tu realitu, ale vy stejnak budete mít před očima některou ze zavražděných. Doporučuji a amen!

02.02.2018

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Mám za sebou mnoho knih se severskou tématikou, proto mi kniha nepřinesla v celku nic nového. Přesto se domnívám, že by byla škoda, aby si ji čtenáři nevzali do rukou, protože dokázala prostřednictvím svých hrdinů nadchnout příběhem, který vyústil v dramatický konec. Hlavní vyšetřující jsou nám znovu blízký svou normalitou, ale také způsobem žití, které vede až na okraj jejich schopností. Do toho přichází případ s dívkami, které se někdo rozhodl poslat do nebe...kruté, ale zároveň skvěle vystavené!

19.01.2018

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Konečně se mi thriller s hlavní hrdinkou Kim Stoneovou líbil, pořádně totiž uháněl jako rychlík. Nenechal nás ani na chvilku vydechnout, dokonce v člověku vyvoval silné emoce. Jediná vada na kráse ale přeci jen je, a to slabší začátek, který pak ale ten konec zachrání a předčí! Ani mi tolik nevadilo, že jsme protentokrát eliminovali osobní život vyšetřující detektivky. Jen tak dál!

01.01.2018

O dívce GraceO dívce GraceAnthony Doerr

Anthony Doerr a jeho nejnovější počin O dívce Grace má v sobě zase to kouzlo života, kdy lidské osudy jsou srovnávány s přírodními úkazy. Jak těžké může být ztratit někoho, koho tak milujeme, i když jsme nezískali příležitost, poznat jej do hloubky. Každá kniha vypráví svůj příběh, někdy silnější-jindy slabší, tentokrát hodně retrospektivní a zároveň přítomný, kdy prostě nemáte ten pocit ztracenosti a zmatečnosti. Díky!

31.12.2017

Velké maličkostiVelké maličkostiJodi Picoult

Jodi Picoultová mě nikdy nezklamala a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Čtivý příběh, který se opírá o morální problém (pomoci druhému) a vžitý stereotyp o nelibosti k odlišné barvy pleti.

Dost zásadní a možná pro někoho již překonaný "problém", ale pro mě dost zásadní, protože mi přijde, že v naší společnosti se začíná rozmáhat rasismus, ať už jakýkoli. A proto je dobré, že se děj příběhu dá nasadit i na společnost českou, kde není problém s černochy, ale s jinou skupinou obyvatel...i když ten zásadní problém se pak ukáže, že je v každém z nás.

Doporučuji!

25.12.2017

Travel bibleTravel bibleMatouš Vinš

Povedený průvodce pro ty, co chtějí cestovat na vlastní pěst. Najdou tam všechno, co by se jim mohlo hodit, a to včetně užitečných rad od několika cestovatelů a nomádů, kteří v cestování po světě mají zkušenosti. Nemohu zatím dát pět hvězd, protože jsem ještě nevyzkoušel většinu jejich tipů, ale zatím vše na jedničku! Snad to nebude poslední příručka...byla by to škoda.

13.09.2017

Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityPhilip Freeman

Bohužel kniha, která pro mě není. Škoda veliká! Vůbec mě to nebavilo...

11.03.2017

SnuffSnuffChuck Palahniuk

Autora pro jeho nevšední příběhy zbožňuji, ale tohle bylo mírně slabší.

28.12.2016

Nulté čísloNulté čísloUmberto Eco

Nečetl jsem od autora všechny díla, přesto si nemyslím, že by toto dílo bylo tak špatné, jak je mnohými prezentováno. Ano, je nejužší, zaobírá se obyčejnými všednostmi a ze začátku mi to přišlo na hlavu postavené a nudné, ale když se člověk do toho ponoří, zjistí, že se mu podařilo vystihnout dnešní dobu, která je prolezlá vším možným.

23.01.2016

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Asi nebudu takový suchar ;)), moc povedená kniha! ;)) A s chutí do Malého pražského erotikonu ;)

05.01.2016

Dopisy na konec světaDopisy na konec světaAva Dellaira

"V životě člověk nemusí být jen pasažér..." Naprosto pravdivé. Skvělá kniha a ještě lepší myšlenka - psát dopisy těm, které známe jen z literární či hudební tvorby ;), a tak vyprávět svůj život.

23.12.2015

Proklínám řeku časuProklínám řeku časuPer Petterson

Autor má ve svých slovech ohromnou duševní a srdeční hloubku ;). Nedám na něj dopustit.

22.12.2015

Na velké planiněNa velké planiněJohan Theorin

Povídková kniha ze světa, který člověk naprosto zbožňuje a rád vyhledává. Pro fanoušky Theorina nepostradatelný kousek do sbírky jeho knih ;)). Ačkoliv jsem ale spíše zastáncem celistvého příběhu, v povídkách se promítají autorovy začátky i jeho nejlepší léta ;). Takže spokojenost ;)

04.12.2015

Mysterium tremendumMysterium tremendumS. Rainer (pseudonym)

Velice poutavá až přímo dokonalá propagace k rozporuplné knize, někdo ji totiž uctívá, jiní ji haní. Upřímně jsem z ní na rozpacích. I přesto jsem jí dal tři hvězdy, ač si je možná ani nezaslouží, i když velice kvituji spojení příběhu s malířstvím, což mi trochu připomnělo slavný Obraz Doriana Graye ;).

04.10.2015

Krev na sněhuKrev na sněhuJo Nesbø

Nikdy jsem nepřišel na chuť Nesbovi, tentokrát jsem ale udělal výjimku a jiné pojetí příběhu se mi naprosto líbilo ;)

23.09.2015

Pýthiiny radyPýthiiny radyErik Axl Sund

Celá série je výjimečná a něčím odlišná od jiných severských krimi. Přináší znechucení tímto světem, ve kterém spravedlnost ne vždycky vítězí. Velmi čtivé, strhující a neopakovatelné. Pýthiiny rady se trochu vymykají předchozím dvěma dílům a konec může některé velmi rozhodit a možná i naštvat. Doporučuji jej milovníkům thrillerů, i když ne každý bude mít kladné hodnocení ;)

15.08.2015

Příliš tichá ŠumavaPříliš tichá ŠumavaZuzana Rampichová

Příjemná oddychovka z nádherného místa Čech ;)

07.03.2015

Neviditelný strážceNeviditelný strážceDolores Redondo

Měl jsem již v minulosti možnost, přečíst si španělský thriller a bavil mě. Tato kniha, ale byla natolik pro mě zvláštní, že jsem ji jen stěží dokázal přelousknout.

02.03.2015

Černá knihaČerná knihaLawrence Durrell

Ve své době musela být hodně kontroverzní, dnes ale taky má něco do sebe! ;) A obdivuji, že takové skoro až metaforické dílo dokázal napsat 23letý autor.

19.02.2015

V údolí lišekV údolí lišekCharlotte Link

Charlotte Linková mě ještě nikdy nezklamala ;)! A V údolí lišek je znovu bravurní dílo, od obálky přes příběh až k postavám.

02.02.2015