Jablotro Jablotro komentáře u knih

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Po dlouhé době jsem zase sáhla po nějakém "slaďáku" a musím napsat, že dobrý :-) Bohužel mi první pod ruku přišel Šéf, ten mi nepřišel tak zábavný jako Alfa :-) Ale chuť jsem si hned spravila, né že by Šéf byl tak hrozný. Alfa samec (myslím tím knížka, i když ... :-D) se mi líbila. Líbil se mi charakter Emerie, z ničeho nedělala vědu, nehrála si na stydlivku, brala to s humorem. Drew byl zase neoblomný, bezprostřední, co na srdci, to na jazyku :-) Taky se mi líbilo střídání postav vyprávějící svou dějovou linku. Takže za mně dobrý, já jsem spokojena :-)

11.01.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Dalo by se napsat, že přímo zbožňuji sérii o Robertu a Carlosovi od Chrise Cartera, takže mé nadšení ze zjištění, že už je na světě další díl bylo bezmezné. Ve všech dílech předtím byl naprosto strhující WOW efekt ze zjištění vrahovi totožnosti, což mě naprosto dostalo. Teď se poprvé stalo, že jsem byla tak trochu zklamaná. Jo bylo to nahrezeno dvěma menšími wow okamžiky, ale z toho hlavního, dalo by se napsat, že již standardního, tam nebylo nic. Právě to mě na všech sériích bavilo nejvíce. To snažení o uhádnutí padoucha z těch postav, které se v knížce objevily. Tady je to o to ochuzené, což vlastně člověk zjistí až na konci a celou knížku je vlastně pln očekávání. To pak je nenaplněno a asi proto to menší zklamání. Ale to nebyl důvod k tomu, abych nedala samozřejmě 5*. Obsahově splnil Chris to, čím si mě získal a samozřejmě se těším na další díl :-)

07.12.2018 5 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

No co dodat? Dlouho jsem si u knížky nepobrečela :-) Naštěstí to dopadlo tak, jak jsme si asi všichni přáli. Trochu mě trápí Vishous, tak jsem zvědavá, jak se jeho vztah s Jane vyvine a už teď se mooooc těším na další pokračování, snad se dočkáme brzy :-) A to nakousnutí na konci s Lyric, třešnička :-)

26.10.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak já jsem spokojená. Opět se mi dobře četlo, nebyly tam zápletky, které by mi vadily nebo nějak narušovaly děj. Rozuzlení výborné, i když člověk vyučen náročnějšími detektivkami už trochu špekuloval :-) Moc se mi líbí Rasbach, i když tentokrát se mu myšlenku nepovedlo dotáhnou úplně dokonce :-)

03.07.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak já jsem byla spokojená. Až se divím, že hodnocení je jen v modrých číslech. Knížka byla velice čtivá. Děj rychle ubíhal, nikde nebylo nic zbytečného a nikde nebylo nic extra zamotaného. Rozuzlení bylo celkem překvapivé, hlavně motiv, protože si myslíte, že motiv víte, ale pak se ukáže, že vlastně nevíte :-) Zajímavá byla práce detektiva, v reále by to asi neprošlo, ale s jeho nadprůměrnou inteligencí a dedukcí, kdo ví :-D

29.06.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

No, asi jsem moc namlsaná Robertem Hunterem, ale Fabian Risk mu tedy nesahal ani po kolena. Cenu za otce roku by jistě nezískal a jako rodina celkem propadák. Spoiler: Žena odjede s mladším dítětem pryč, i když je manžel v nemocnici, a doma klidně nechá starší dítě? Asi jsem přecitlivělá matka, ale nedokážu si představit nechat doma samotného puberťáka, zvlášť pokud jsme se zrovna přestěhovali a navíc v takovém psychickém stavu v jakým Theo byl. Moc mi tam neseděla vsuvka s Kodaňskou policí a jeho šéfem, co jako a proč vůbec? A co ta oběť znásilnění? Jediné, co mě mile překvapilo, bylo psaní deníku. Měla jsem sice tušení, že se mu něco takového děje, ale netušila jsem, že až tohle ;-) Jedině kvůli tomuto dávám 4*

28.06.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Není to tak dávno, co jsem Dana Browna vychvalovala až do nebes, ale potom jsem objevila Chrise Cartrera a ten zase posunul laťku o trochu výše. Konečně jsem Počátek přečetla, bylo to dobré, čtivé, ale wow efekt se nedostavil :-(. Asi mi chyběla ta konspirační teorie spojená s mistry umění dávné minulosti a součastnosti. Tady samozřejmě taky najdeme ducha minulosti, ale už to není to tajemno, u kterého si řekne: fakt to tak mohlo být? Odhalení Regenta a Monteho mi bylo celkem jasné a dost mi to připomínalo film Já robot. To zásadní odhalení, které v této knize hraje tu největší roli, aby otřáslo celým lidstvem a téměř zničilo všechny základy víry, zas takový objev není. Na to už přišel Matrix :-D Pokud Dan napíše knihu, která se bude odehrávat v Praze, tak doufám, že se vrátí ke kořenům :-)

17.06.2018 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Co napsat, aby se člověk neopakoval? Ale jinak to prostě nejde, prostě bomba. Hrůznost provádění vražd teda pro otrlé žaludky. Tentokrát mě teda dost překvapila vedlejší dějová linka a tady budu trochu spoilerovat: Nápad s flashbackem byl fakt geniální. Člověk čeká co se stane, kdy už bude konečně konec pekla malého chlapce a ono se z toho nakonec vyklube tohle, wow. Takže za mě jasných 5* ;-)

11.06.2018 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

A je to tady :-( Celá série přečtená, co teď budu číst? :-D No, konečně se vrhnu na Počátek ;-) Ale zpátky k Hovorům. Takže jak jinak, než že celá série si pevně drží svůj standart. Ačkoliv jsem se opět snažila, na pachatele jsem nepřišla, i když tentokrát jsem byla velice blízko (můj typ byl fotograf :-D) Nápad a motiv opět krásně propojený a opět se dostavil pocit lehké lítosti a pochopení nad pachatelem. Co se mi líbilo moc na všech dílech bylo, že člověk se nemusel zabývat nějakým Robertovým vztahem :-D V prvním díle sice něco bylo, ale vůbec mi to nevadilo, bylo to takové okrajové, i když pro celkový děj dost důležité :-). Ale fakt, že to tam nekazila nějaká ženská se mi líbil, stačila Anna od Carlose :-D Takže celkové shrnutí je, že se mi bude po klukách fakt stýskat. Knihy mě bavily všechny, nikdy jsem se nenudila, a vždy jsem byla velmi překvapená. Chris Carter pozvedl laťku opět o trochu víc. Obávám se, že se bude těžko překonávat.

11.06.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Chrisovi knihy v sobě nesou vždy hluboké téma k zamyšlení. Opravdu jsme tak moc zkažení, že by situace popsané v knize mohly být pravdou? Optimista ve mně doufá, že ne, ale zůstává tu velké ALE. Snad to nikdy nezjistíme :-) Jinak co ke knížce dodat? Opět splnila očekávání. A taky je zajímavé, že ačkoliv ze začátku opovrhujete krutostí, která se odehrává během poprav, postupně, jak se příběh rozmotává, docela měníte názor :-) To už se mi stalo i u některých předešlých dílů. V tomto díle jsem se docela lekla, že přijdeme o wow efekt při odhalení vraha, že se v knize doposud neobjevil, ale vše bylo napraveno. Takže za mě opět vřele doporučuji ;-) PS.: Snad Garcia dobře rozhodne :-)

17.04.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak za mě opět spokojenost :-) Moc mě baví, jak se snažím přijít na toho, kdo to dělá. Během čtení si říkám, že tak jednoduché to asi nebude, když už mám někoho v merku a ono fakt ne, vždy zůstanete s pusou dokořán, když se v posledních kapitolách dostáváme k rozuzlení. Teď to bylo obzvlášť překvapení :-D I když je fakt, že když se na to podíváte zpětně, něco moc neladí. Co mi začíná trochu vadit je to, že v každém díle čteme, jak je ta vražda hrozná, všichni jsou vyjukaní, že něco tak hrozného ještě neviděli a přitom v žádném díle to nebyla procházka růžovým sadem :-) Ale opět doporučuji k přečtení :-)

04.04.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Už to začíná být trochu trapné, taková obehraná písnička, ale jinak to prostě nejde - zase jsem nadšená :-) Opět napínavé čtení, nemám vůbec nic, co bych knize vytkla. Jsem nadšená, že knihy si udržují svůj nadstandard a v ničem nepolevují. Pachatel, ačkoliv jste si už na 100% jistí, že víte kdo je, opět překvapí. Tohle mi docela připomíná Odložené případy, kdy nakonec dojdou k tomu, že s vrahounem vlastně už mluvili. Opět vřele doporučuji ;-)

31.03.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak měla jsem trochu strach, že po Dvojitém kříži, což bylo naprosto skvělé dílo, už tak nějak budu vědět co mám očekávat a kniha už nebude tak strhující. Omyl! Jsem opět nadšená, nemám co vytknout a ani tentokrát jsem neuhádla pravého pachatele. Motiv byl k zamyšlení, pro tuto dobu absolutně hodící se. Možná by to měli přečísti někteří puboši, aby se nad sebou zamysleli. Opět ráda doporučuji!

31.03.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Wow, tak po dlouhé době detektivka, které nemám co vytknout. Napínavé od začátku do konce, detektivové neskuteční sympaťáci, nikde nic zbytečného, ačkoliv se to tak může zdát, a absolutně nic jsem netušila, ač jsem se sebevíc snažila. Takže za mě jasných 5* a vřele doporučuji toto dílo přečíst ;-)

22.03.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak jsem to dala téměř jedním dechem. Zhruba za šest hodin nebylo co řešit. Bylo to napínavé od začátku až do konce. Fakt dobře promyšlené. Konec se mi zdál až moc shovívavý, ale pak se ukázalo, že to nakonec tak milosrdný konec nebyl, oko za oko, vodu za Molly ;-)

07.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nevím jak je to možné, ale poslední dobou mám jakési výhrady k detektivkám. Dříve se mi to nestávalo, asi to nebylo potřeba, protože kdo by nebyl spokojen s Jefferym Deaverem, Jamesem Pattersonem, Danem Brownem? Tady není prostě co vytknout. Co se týče Dívky v ledu, tak dobrý. Hodnotím 5*. S knihami od pánů, které jsem psala výše, se to tedy nemůže rovnat, ale bylo to celkem dobré. Líbilo se mi, že to bylo celou dobu napínavé. Nebylo tam nic co by mi vadilo. Postav akorát, nic navíc, vše souviselo se vším, zkrátka žádná zbytečnost. Co mi lezlo na nervy, tak byl akorát tak přístup nadřízených. A možná bych si přála, kdyby hlavní hrdinka měla trochu větší "koule" a občas někoho pěkně poslala do sedinky a nenechala si věčně kydat na hlavu :-) Ale to je tak jediné, co tomu mužů vytknout. Pachatele jsem typla, i když pak moje podezření trochu pokulhávalo a myslela jsem si, že jsem se sekla. Takže napínavé až do konce ;-)

06.03.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

No, opět zajímavé čtení. Opět až moc rozvětvené a opět psychicky nestabilní. To už mě trochu unavovalo a vadilo. Číst o tom, jak se někdo chce zabít, věčně chlastá a jede na prášcích mě nebavilo. A motiv? Pro mě ne zcela jasný. ;-)

04.03.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

No, co k této knize napsat? Teď mám nějaké období detektivek. Během měsíce jsem dala Dívku ve vlaku, Pět, Hadrového panáka a teď i V lese visí anděl. Ano, tato knížka patří k těm zdařilejším. Nápad a propojení dobré, i když asi moc zkombinované, jeden motiv by stačil. Místy naprosto zbytečné informace, které nulově vyplňují děj. Konec napínavý, ale jaksi urychlený, mám takový pocit "nenaplněnosti" :-) Ale zase na druhou stranu se mi líbil konec v části "sekta" - tam se to vyřešilo krásně samo :-D Jdu na Sovu ;-)

22.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Docela mě překvapuje, že kniha je hodnocena v modrých číslech. Oproti Pěti, které jsou lépe hodnoceny, my tedy Hadrový panák přijde zajímavější, napínavější a ne tak nudný. Mně se kniha četla velice dobře, nápad dobrý a konec, i když člověk doufá, že takhle to být nemůže, taky dobrý. Asi tak před 14 dny jsem si říkala, že by bylo dobrý napsat knihu s podobným koncem a ono se mi to splnilo, takže za mě jasných 5* :-)

07.02.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Tak co k tomu napsat? Knížka má velmi dobré hodnocení, takže jsem měla asi moc vysoké očekávání, které se nepovedlo zcela naplnit. Nápad dobrý, mám ráda detektivky s hádankami stylu Sběratel kostí atd., ale chvílemi se mi knížka zdála poněkud nudná. Sem tam se to jaksi zaseklo na ničem a dlouhou trvalo než se to posunulo dál. Ke konci už to mělo trochu rychlejší spád, tak se četlo líp. Konec dobrý, zajímavé a celkem nečekané rozuzlení, já na něj přišla až téměř před koncem :-)

02.02.2018 4 z 5