ja.cerven ja.cerven komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Bleskově přečteno. Napínací, místy jsem nedýchala a.... a už se těším na další díl ;)

23.04.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl se mi líbil víc než první - i když začátek zase pro mě zdlouhavý. Ale když vydržíte, tak je to super ;)

10.01.2019 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Jedna hezčí než druhá - asi nevím, která byla ta nej pro mě.

20.09.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Super nápad od Nesba pustit se do něčeho takového. Knížka se mi moc líbila. Jsem fanda "Holeovek" ale i toto mě velice chytlo. Na začátku zvědavost, na konci úžas. Za mě velmi povedené.

22.08.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherná knížka. Moc jsem neočekávala, že mne knížka chytne, ale opravdu přečteno jedním dechem a místy i bez dechu.

15.08.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Já ani nevím, co k tomu napsat. Byla jsem v šoku a ten mi vydržel do konce knihy :D

31.07.2018 3 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Nebylo to špatné, ale že bych se nemohla odtrhnout se říct nedá. Občas jsem se ztrácela ve jménech podezřelých, ale to bude možná i tím, že jsem knihu četla dlouho. Další knihy od této autorky už asi nevyhledám.

29.03.2018 3 z 5

Bílý jasmín Bílý jasmín Leandra Sold (p)

Celkem čtivá oddechovka. Nemám asi problém s anděly a démony, jen u pojmů jako doma v Pekle a strýc Lucifer (nebo v jakém to bylo vztahu) jsem se neubránila uchechtnutí a čekala, kdy se tam vyprskne nějaký čert :D

31.01.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Já ani nevím co napsat - za mě naprosto úžasná kniha. Šest hvězdiček z pěti.

24.01.2018 5 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Četla jsem jí ještě jako náctiletá a byla nádherná. Před pár lety jsem si ji přečetla znovu a byla opět nádherná.

13.01.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Vím, že se mi kniha líbila, ale než bude další díl, tak je mi už teď jasné, že si ji budu muset přečíst znovu, ptž už teď si ji pamatuji jen mlhavě :D

12.01.2018 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Když už opravdu nevíte co číst, nebo je potřeba oddechovka, tak tuto knihu doporučuji - nenadchne, neurazí, příjemně se čte i když od první kapitoly je jasné, jak to dopadne... Ale neva ;)

12.01.2018 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Mě se druhý díl líbil víc než první :) To už jsem se opravdu smála nahlas a bylo jedno kde jsem momentálně stála, seděla, ležela, "pracovala"..... :D

Pád Pád Lauren Kate

Nic moc... spíš nic než moc :( Další díly už určitě číst nebudu... na mě je knížka překombinovaná....

12.01.2018 2 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Moc hezky napsaná kniha hlavně o síle manipulace. Hlavní hrdinka se nechá zblbnout až to hraničí s fanatismem.
Závěr mě potěšil (na rozdíl od filmu) a překvapil.
Film byl pro mě velké zklamání - ale to už tak bývá, když to chtějí "prodat"....

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Velice povedená knížka - nejen severští autoři umí psát severské detektivky ;) za mě určitě palec nahoru a klobouk dolů :)

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Nádherná, dojemná, pravdivá se spoustou pravd, psaná úžasným způsobem z pohledu upřímného dítěte.

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Mě se líbilo, ale ten konec :O Nejdřív mě překvapil, pak zklamal a nakonec šokoval.... Tohle bych opravdu nečekala - a že jsem těch teorií měla :D

12.01.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Myslím, že je to taková vděčná, velice předvídatelná oddechovka. Nenadchne, neurazí :)

11.01.2018 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Krásně napsaná kniha, s velice silným příběhem a spoustou životních pravd. Přečetla jsem ji jedním dechem.

11.01.2018 5 z 5