Izu Izu komentáře u knih

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Mnohem víc se mi líbila série s komisařem Vinstonem. Zápletka nebyla špatná, ale nic z čeho by si člověk sedl na zadek.Leo ani jiné postavy se mi nedokázaly dostat pod kůži.

23.04.2024 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tentokrát pouze tři hvězdy.Zápletka ani vrah ne příliš neoslovily.Jinak Lovely bodoval :-) I tak se těším na další díl.

13.04.2024 3 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Konečně nějaká hrdinka, která není alkoholička, netrpí traumaty/zatím/ a má všech pět pohromadě. Smutný příběh který ukazuje, jak je nahlíženo na oběti znásilnění, co znamená být obětí v americkém vidlákově. Určitě si přečtu další díl.

16.02.2024 4 z 5

Ďábel v Marshalsea Ďábel v Marshalsea Antonia Hodgson

Čtivá historická detektivka se sympatickými postavami.Přečtu si určitě pokračování.

07.02.2024 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Bohužel spisovatelce Váňové došel dech.

02.02.2024

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Žádná povídka mě nevystřelila z trenek, jak se říká. Joe Hill se sakra snaží, ale není to úplně ono.

31.01.2024 4 z 5

Zajatci tmy Zajatci tmy Jean Paul Clébert

Tak to bylo tedy něco. Neuvěřitelně sugestivní příběh. Strašné zoufalství ale pořád malinká jiskřička naděje.....Doporučuju všemi deseti.

24.01.2024 5 z 5

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

Průměrná detektivka se sympatickou hrdinkou.

18.01.2024 3 z 5

Temné radosti predátorů Temné radosti predátorů Viktorín Šulc

Jako vždy excelentní !

03.01.2024 5 z 5

Lidé odvedle Lidé odvedle Tony Parsons

Úplná ptákovina.

28.12.2023 1 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Už dlouho se mi nestalo, abych měla u knihy stísněné pocity. Autorka naprosto skvěle buduje atmosféru strachu.Kráčíte s hlavními postavami k jejich neodvratnému konci...Nejhorší mi přišel konec malé dcery. Co mi přišlo nedotažené bylo vyšetřování a i pachatel mi úplně nesedl. Ale musím i přes to dát plný počet kvůli atmosféře. Těším se na další díl a doporučuju !

29.11.2023 5 z 5

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Karel Tichý

Pan Tichý výborně popsal naši banánovou republiku Kniha se četla moc dobře, škoda že byla tak krátká.

08.11.2023 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Více či méně povedené povídky. Nejlépe hodnotím : Konec plavby-klidně si umím představit samostatný román, Prchavé blues a Věžák.

30.10.2023 3 z 5

Noční služba Noční služba Priscilla Masters

Slušná a svižná detektivka.

24.10.2023 4 z 5

Jen my dva Jen my dva Laure Van Rensburg

Ztráta času.Stupidní.

13.10.2023 1 z 5

Pavoučí orchidej Pavoučí orchidej Celia Fremlin (p)

Mrazivá hra na kočku a na myš.

05.10.2023 5 z 5

Ve špatné společnosti Ve špatné společnosti Viveca Sten

Výborné a napínavé, jako vždy.Postava Miny mě ale příšerně rozčilovala a nenašla sem pro ni příliš pochopení.Prolínání s válkou v Bosně bylo povedené.

02.10.2023 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Takové o třídu lepší Stopy hrůzy.

02.10.2023 3 z 5

Doktor Doktor John Nicholl

Výborný a napínavý thriller.Chytne vás od první stránky a nepustí. Rozhodně i když se jedná o těžké téma se knihy nebojte, žádné přílišné popisy tam nenajdete.Doporucuji a těším se na další knihy autora.
https://www.johnnicholl.com/ autorovy stránky a jeho nové knihy.Série pokračuje.

17.09.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Je to volovina ale čtivá !

14.09.2023 5 z 5