Iwíček

BabičkaBabičkaBožena Němcová

Pochlubím se také, knihu jsem četla rovnou 4x. Jednou když jsem byla malý špunt (6. třída), pak když jsem byla krapet starší (9. třída), po třetí k maturitě (4. ročník SŠ) a naposledy teď na VŠ. V dětství čtenář nemůže pochopit podstatu této kouzelné knihy. Tu pochopí až ve chvíli, kdy se dozví něco málo o autorce apod. Když to tedy vezmu kolem a kolem, tak mají z této knihy větší požitek starší čtenáři, kteří už si něco málo, co je v knize naznačeno prožili. Nechápu tu podstatu toho, že se Babička ocitá stále v povinné četbě základních škol...

10.03.2015

Šepot vzdálených chvilŠepot vzdálených chvilKate Morton

Naprosto luxusní vyprávění. Byla to moje první kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a bylo to luxusní. Se začátkem jsem měla trošku problémy, ale pak jsem naštěstí zjistila, že se jedná jen o úvod od jiného autora, kdo četl, ví od jakého, nechci spoilovat. Kniha se mi moc líbila a asi se na tuto autorku zaměřím více a přečtu si od ní všechna díla. Do edice Světový bestseller patří právem.

07.02.2016

Démoni apokalypsyDémoni apokalypsyMichael Weber

Úžasná kniha. Užila jsem si každou její stránku. Pozitivně hodnotím autorův přístup k historické tvorbě. Z práce je znát, že strávil spoustu času v archivu a vyvinul tak velkou snahu o historickou věrohodnost. Myslím si, že toto dílo zatím nemá v českých luzích a hájích žádnou konkurenci. Ač je dílo vcelku drastické, tak se kniha četla dobře a krev mi vůbec nevadila. Čtenář na knihu musí hledět s tím, že doba, jež je v knize popsána, prostě krvavá byla. S tím bohužel nikdo nic nenadělá. Hlavní hrdina je svým způsobem chudák uzavřený do nepříznivé doby a ještě mu byl do vínku dán nepříznivý osud s velkým O. Musí se vyrovnat se spoustou nepříznivých okamžiků a myslím si, že to zvládal vcelku dobře. Těším se na další podobná autorova díla.

02.02.2017

(M)Učednice(M)UčedniceAli Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.

22.10.2017

SynSynJo Nesbø

Wau, neskutečně silně emotivní příběh. Přirovnala bych to trošku počtem mrtvých k Vraždám v Midsomeru, ale jinak skvělý detektivní příběh z pera úžasného Joa Nesba. Vřele doporučuji.

28.01.2016

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Výborná oddechová kniha, při jejímž čtení se pobavíte, ale zároveň se dozvíte něco nového. Líbí se mi takovéto tituly, které čtenáři něco dají. Tento titul to plní hned několikanásobně. Mohu vřele doporučit.

19.02.2019

Duch znojemských katakombDuch znojemských katakombVlastimil Vondruška

Musím říci, že tato kniha se mi hodně líbila. Zaujala mě svou čtivostí, ale i pěkně zašmodrchanou zápletkou, která vás nutí číst do té chvíle, dokud nezjistíte, jak to vše dopadlo.

05.09.2019

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Čtení, které si člověk užije. Osobně jsem si však ale odnesla z jeho čtení více otázek než odpovědí.

22.10.2015

Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware (pseudonym)

Naprosto luxusní počtení, moc jsem si ji užila. Občas jsem měla hodně velký strach, ale... Od autorka moje prvotina, ale určitě se pustím i do její další knihy, až u nás vyjde.

25.05.2016

Životem nekráčím samaŽivotem nekráčím samaDarina Hamarová

Skvělý příběh ze života, jenž dokáže vyvolat různé emoce. Chvilku má člověk na krajíčku, chvilku pro změnu zase má chuť se smát a za břicho se popadat. Rozhodně doporučuji jako skvělou osvětu nejen pro ženy, ale i pro muže.

07.06.2016

Válečníci bouřeVálečníci bouřeBernard Cornwell

Za mě naprosto úžasné počtení, které opět stojí za to. Styl autora mám moc ráda, ač je dílo místy hodně hrubé, tak aspoň má určitou výpovědní hodnotu.

17.11.2016

Stín větruStín větruCarlos Ruiz Zafón

Nikdy jsem netušila, že Barcelona může být tak tajemným místem. To, co vykouzlil Carlos Ruiz Zafón na stránkách tohoto románu, je naprosto neskutečné. Příběh je originální, dobře se čte. Čtenář se nikdy nebude nudit, protože se neustále něco děje a pořád něco strhává jeho pozornost. Rozhodně stojí za přečtení.

04.03.2018

Jak čůrají nevěstyJak čůrají nevěstyM. M. Cabicar (pseudonym)

Naprosto luxusní zábavné počteníčko. Musím říci, že jsem si četbu užila od samého počátku až do samého konce. Malou Viki a její trampoty jsem si naprosto zamilovala.

25.01.2017

Úkol pro šaškaÚkol pro šaškaPavel Hrdlička

Musím říci, že v této knize se ukrývá velice zajímavá zápletka, která potěší srdíčko asi každého milovníka historické literatury. Knihu jsem si užila od samého počátku do úplného konce, a to díky strhujícímu a plynulému ději, jenž je naplněn spoustou zajímavých zvratů. Mohu vřele doporučit.

09.02.2017

Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityPhilip Freeman

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.

13.05.2017

Chlapec a hvězdyChlapec a hvězdyJaroslav Seifert

Bravurně zpracovaná básnická sbírka, jež osloví jak dospělého, tak i dětského čtenáře. Mohu vřele doporučit. To jak Seifert zpracoval krásy každého ročního období je prostě dokonalé.

20.05.2017

Celej Franz!Celej Franz!Marta Davouze

Úžasná kniha, prostřednictvím které se můžete seznámit s osudy neteře Franze Kafky. Líbí se mi s jakou lehkostí autorka zachytila negativní situace a jakým způsobem zapůsobila na čtenářovy emoce. Mohu vřele doporučit.

30.12.2017

Nebezpečná laskavostNebezpečná laskavostDarcey Bell

Skvělá kniha. Musím říci, že mě dostal způsob, jakým ji autork napsala. Doslova vás hodí hned na první stránce do děje a vy se musíte zorientovat, tímto způsobem je čtenář aktivizován ke spolupráci s autorem. Ve své fantazii si musí položit mnoho otázek, na něž musí najít odpověď. Líbilo se mi, že ač dochází k přerušování toku myšlenek, není to činěno nijak násilně, čtenář se tak v textu neztrácí. Jediné, co zamotá hlavu, je neustálá manipulace. Manipuluje autorka prostřednictvím postav se čtenářem, nebo postavy manipulují samy sebou navzájem? Toť otázka.

09.03.2018

Strážce nádržeStrážce nádržeZdeněk Svěrák

Pěkná kniha, která potěší, pohladí po duši a zároveň donutí zavzpomínat na staré časy. Chvilkami mi vadily překlepy v textu, ale nebylo jich tolik, aby mě to od čtení odradilo a aby to nějak razantně ovlivnilo moje hodnocení titulu.

29.12.2018

Prima sezónaPrima sezónaJosef Škvorecký

Poutavý a čtivý román, je plný humoru. To je přesně ono, co tuto knihu charakterizuje asi nejvíce. Kniha se mi moc líbila.

09.04.2019

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Klasika, která nikdy nezhyne...

08.03.2015

Já chci přece žít!: Naďa je HIV pozitivníJá chci přece žít!: Naďa je HIV pozitivníMarliese Arold

Musím se přidat k Barbance. Také tomu nerozumím, děj je moc hezky napsaný, i když je životní příběh hlavní hrdinky zlý. Ráda bych doporučila tuto knihu jako prostředek osvěty pro dnešní teenagery...

19.03.2015

Tři kamarádiTři kamarádiErich Maria Remarque

Tato kniha se mi líbila a navnadila mě na to, abych si přečetla i další knihy od tohoto autora. Už se na ně těším.

24.03.2015

Chrám Panny Marie v PařížiChrám Panny Marie v PařížiVictor Hugo

Zaujala mě už v době, kdy jsme si o ní povídali ve škole a pak jsem si ji vzala a přečetla a nadšení mi vydrželo. Na to kolik má stran, tak jsem se toho docela bála, ale byla fajn. Jediné, co mi trošku vadilo, byl celkem dlouhý popis města, ale to byla jediná vada na kráse.

30.03.2015

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Musím říci, že se mi kniha líbila, jen mám docela problém s jejím zařazením jak žánrově, tak i tím, pro koho je kniha určena.

05.12.2015

Moudré z nebeMoudré z nebeRichard Skolek

Kniha se mi moc líbila. Určitě stála za přečtení. Mohu vřele doporučit.

30.12.2015

Švadlena z DachauŠvadlena z DachauMary Chamberlain

Kniha měla dosti silný příběh a líbila se mi. Pravda je, že hrdinka byla až moc naivní, ale asi to tak mělo být. Bez toho by ta kniha asi nebyla tak silná. Příběh by pak nebyl žádný, kdyby se rozhodovala jinak...

21.03.2016

Podlaha z trávy, strop z hvězdPodlaha z trávy, strop z hvězdIva Tajovská

Skvělý sociální román, který v sobě ukrývá mnohá ponaučení.

29.05.2016

Případ sváteční sukněPřípad sváteční sukněPavel Šoltész

Tato kniha je velice zajímavá. Sice se mi zpočátku nejevila moc dobře, ale pak najednou bum a super čtivý příběh. Těším se na další shledání s autorem.

18.06.2016

Slezské písněSlezské písněP. Bezruč (pseudonym)

Skvělá básnická sbírka, která si dle mého názoru doopravdy zaslouží zařazení do světového žebříčku nejlepší literatury.

10.07.2016