Iwíček - Komentáře

BabičkaBabičkaB. Němcová

Pochlubím se také, knihu jsem četla rovnou 4x. Jednou když jsem byla malý špunt (6. třída), pak když jsem byla krapet starší (9. třída), po třetí k maturitě (4. ročník SŠ) a naposledy teď na VŠ. V dětství čtenář nemůže pochopit podstatu této kouzelné knihy. Tu pochopí až ve chvíli, kdy se dozví něco málo o autorce apod. Když to tedy vezmu kolem a kolem, tak mají z této knihy větší požitek starší čtenáři, kteří už si něco málo, co je v knize naznačeno prožili. Nechápu tu podstatu toho, že se Babička ocitá stále v povinné četbě základních škol...

10.03.2015

Šepot vzdálených chvilŠepot vzdálených chvilK. Morton

Naprosto luxusní vyprávění. Byla to moje první kniha, kterou jsem od této autorky přečetla a bylo to luxusní. Se začátkem jsem měla trošku problémy, ale pak jsem naštěstí zjistila, že se jedná jen o úvod od jiného autora, kdo četl, ví od jakého, nechci spoilovat. Kniha se mi moc líbila a asi se na tuto autorku zaměřím více a přečtu si od ní všechna díla. Do edice Světový bestseller patří právem.

07.02.2016

Démoni apokalypsyDémoni apokalypsyM. Weber

Úžasná kniha. Užila jsem si každou její stránku. Pozitivně hodnotím autorův přístup k historické tvorbě. Z práce je znát, že strávil spoustu času v archivu a vyvinul tak velkou snahu o historickou věrohodnost. Myslím si, že toto dílo zatím nemá v českých luzích a hájích žádnou konkurenci. Ač je dílo vcelku drastické, tak se kniha četla dobře a krev mi vůbec nevadila. Čtenář na knihu musí hledět s tím, že doba, jež je v knize popsána, prostě krvavá byla. S tím bohužel nikdo nic nenadělá. Hlavní hrdina je svým způsobem chudák uzavřený do nepříznivé doby a ještě mu byl do vínku dán nepříznivý osud s velkým O. Musí se vyrovnat se spoustou nepříznivých okamžiků a myslím si, že to zvládal vcelku dobře. Těším se na další podobná autorova díla.

SynSynJ. Nesbø

Wau, neskutečně silně emotivní příběh. Přirovnala bych to trošku počtem mrtvých k Vraždám v Midsomeru, ale jinak skvělý detektivní příběh z pera úžasného Joa Nesba. Vřele doporučuji.

28.01.2016

Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware

Naprosto luxusní počtení, moc jsem si ji užila. Občas jsem měla hodně velký strach, ale... Od autorka moje prvotina, ale určitě se pustím i do její další knihy, až u nás vyjde.

25.05.2016

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Čtení, které si člověk užije. Osobně jsem si však ale odnesla z jeho čtení více otázek než odpovědí.

22.10.2015

Já chci přece žít!: Naďa je HIV pozitivníJá chci přece žít!: Naďa je HIV pozitivníM. Arold

Musím se přidat k Barbance. Také tomu nerozumím, děj je moc hezky napsaný, i když je životní příběh hlavní hrdinky zlý. Ráda bych doporučila tuto knihu jako prostředek osvěty pro dnešní teenagery...

19.03.2015

Chrám Panny Marie v PařížiChrám Panny Marie v PařížiV. Hugo

Zaujala mě už v době, kdy jsme si o ní povídali ve škole a pak jsem si ji vzala a přečetla a nadšení mi vydrželo. Na to kolik má stran, tak jsem se toho docela bála, ale byla fajn. Jediné, co mi trošku vadilo, byl celkem dlouhý popis města, ale to byla jediná vada na kráse.

30.03.2015

Zločin na BezdězuZločin na BezdězuV. Vondruška

Wau, tato kniha je opravdu grandiózní. Četla se téměř sama. Je to paradox, poslední díl, který ze série přišel a já ho čtu jako první díl :). Musím ale vzdát hold autorovi, protože tato kniha opravdu stála za přečtení a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Od této chvíle se vrhám do čtení autorova díla.

18.07.2015

Pekařova dceraPekařova dceraS. McCoy

Nádherná kniha, která určitě stojí za přečtení. Příběh jsem si náležitě užila a mohu ji doporučit všem, kteří mají rádi četbu příběhů s nevšední zápletkou.

18.02.2016

Mrtvý poselMrtvý poselV. Vondruška

Opět úžasná kniha. Díla pana Vondrušky mám moc ráda, mají hlavu a patu. Sice jsou hodně zasažené fikcí, ale je to beletrie a tím pádem je to zde na místě.

23.02.2016

Životem nekráčím samaŽivotem nekráčím samaD. Hamarová

Skvělý příběh ze života, jenž dokáže vyvolat různé emoce. Chvilku má člověk na krajíčku, chvilku pro změnu zase má chuť se smát a za břicho se popadat. Rozhodně doporučuji jako skvělou osvětu nejen pro ženy, ale i pro muže.

07.06.2016

Běsnící světloBěsnící světloE. Laure

Luxusní příběh, který určitě stojí za přečtení. V knize je ukryto tolik velkých myšlenek, které dokáží člověku otevřít oči a přesvědčí jej o tom, že se vše dá zvládnout.

17.07.2016

Válečníci bouřeVálečníci bouřeB. Cornwell

Za mě naprosto úžasné počtení, které opět stojí za to. Styl autora mám moc ráda, ač je dílo místy hodně hrubé, tak aspoň má určitou výpovědní hodnotu.

17.11.2016

Návrat domůNávrat domůY. Gyasi

Wau, naprosto luxusní kniha, která čtenáře donutí se zamyslet na situací Afričanů a Afroameričanů. Některé okamžiky vám vženou až slzy do očí, avšak kniha se čte velice dobře.

14.12.2016

Dítě školkou povinné : jak čůrají nevěstyDítě školkou povinné : jak čůrají nevěstyM. Cabicar

Naprosto luxusní zábavné počteníčko. Musím říci, že jsem si četbu užila od samého počátku až do samého konce. Malou Viki a její trampoty jsem si naprosto zamilovala.

Deník sráčeDeník sráče. neznámý

Z knihy jsem byla nadšená, nic podobného, pominu-li Opráski, jsem snad ještě nečetla. Originalitu hodnotím velice pozitivně a musím říci, že jsem si četbu naprosto užila. Jsem ráda, že se nakladatelství nezaleklo a knihu i přes její kontroverznost vydalo. Klobouk dolů.

PS: Nesmím zapomenout poznamenat, že se nejedná o knihu, jež by byla svým stylem a použitými jazykovými prostředky nakloněna každému čtenáři.

Úkol pro šaškaÚkol pro šaškaP. Hrdlička

Musím říci, že v této knize se ukrývá velice zajímavá zápletka, která potěší srdíčko asi každého milovníka historické literatury. Knihu jsem si užila od samého počátku do úplného konce, a to díky strhujícímu a plynulému ději, jenž je naplněn spoustou zajímavých zvratů. Mohu vřele doporučit.

Zápisník jedné láskyZápisník jedné láskyN. Sparks

Musím říci, že kniha mi přišla naprosto úchvatná. Film jsme zatím ještě neviděla a jsem plna očekávání. Jak však koukám na komentáře, tak mohu být ráda, že jsem si knihu vzala k ruce první. Líbilo se mi, jak autor dokázal popsat hluboký cit, který byl mezi dvěma hlavními aktéry. Rozhodně se nejednalo o rozplzlý nic neříkající text plný romantiky. Kniha mě obohatila o spoustu poznatků. Mohu vřele doporučit.

Ví o toběVí o toběS. Pinborough

Musím říci, že tato kniha pro mě byla láskou na první pohled, nejprve mě uchvátila obálka a pak i anotace. Když jsem se nakonec do knihy začetla, nesmírně jsem si užívala každé slovo. Byl to pro mě obrovský zážitek plný emocí, ale také napětí a v konečné fázi i velkých překvapení. Mohu vřele doporučit. Rozhodně to stojí za to :).

Kdybys mě teď vidělaKdybys mě teď vidělaC. Ahern

adelaska, musím s Tebou souhlasit, také mě moc dojala a líbila se mi :)

09.03.2015

Velká kniha o pravěkuVelká kniha o pravěkuZ. V. Špinar

Tuto knihu musím ocenit, protože mi pomohla nejen při studiu na vysoké škole, ale zároveň mě i její čtení bavilo. Kniha je plná ilustrací a zajímavého čtení. Koho zajímá to, jak vůbec země a celá fauna a flóra vznikla, ať si knihu přečte. Mohu vřele doporučit :)

28.02.2015

KyticeKyticeK. J. Erben

Klasika, která nikdy nezhyne...

08.03.2015

Kluk od vedleKluk od vedleJ. Quin-Harkin

Také se mi moc líbila :)

24.03.2015

Tři kamarádiTři kamarádiE. M. Remarque

Tato kniha se mi líbila a navnadila mě na to, abych si přečetla i další knihy od tohoto autora. Už se na ně těším.

24.03.2015

Zakladatelka roduZakladatelka roduC. Harrod-Eagles

Přečetla jsem sice zatím jen první díl, ale už se moc těším na další. Děj se mi moc líbil, jen se obávám toho, aby se po určité době nezačal opakovat. Přeci jen 34 dílů (teď už možná i více) dá docela zabrat.

26.03.2015

Povídky malostranskéPovídky malostranskéJ. Neruda

Čtivá klasická kniha. Jediná povídka, která mi zkazila požitek, byla Týden v tichém domě.

09.04.2015

Kosmova kronika českáKosmova kronika česká. Kosmas

Kniha se mi moc líbila. Vypovídá o naší historii.

11.05.2015

DuelDuelA. Indridason

Kniha se mi vcelku líbila. Líbilo se mi, jak autor krásně popisuje. Bylo to celé takové realistické. Vše jsem si mohla krásně představit.

29.08.2015

Květy z půdyKvěty z půdyV. C. Andrews

Zajímavé, ale velice smutné čtení. Bylo to velice emotivní. Občas se mi u toho chtělo hodně plakat. Nechápu, jak někdo takový může vůbec žít.

08.09.2015

EragonEragonC. Paolini

Knížka se mi moc líbila. Myslím si, že věk autora vůbec není dílu na závadu. Ba naopak, vymyslel spoustu věcí, o kterých si myslím, že by je dospělý nevymyslel.

04.11.2015

Chlapec ve stínuChlapec ve stínuC. Vallgren

Skvělé počteníčko, vřele doporučuji.

20.11.2015

Moudré z nebeMoudré z nebeR. Skolek

Kniha se mi moc líbila. Určitě stála za přečtení. Mohu vřele doporučit.

30.12.2015

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seF. Backman

Musím říci, že se mi kniha líbila, jen mám docela problém s jejím zařazením jak žánrově, tak i tím, pro koho je kniha určena.

05.12.2015

Lev, čarodějnice a skříňLev, čarodějnice a skříňC. S. Lewis

Krásná čtivá knížka. Sice jsem se k ní dostala až v dospělosti, ale...

18.12.2015

Jeptiška pro markraběteJeptiška pro markraběteN. Horáková

Kniha se mi líbila. Doporučila bych ji milovníkům historické literatury. Určité stojí za přečtení.

06.01.2016

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebyloKdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebyloJ. Meyerhoff

Krásná kniha, která se četla téměř sama. Příběh byl celkem silný a často na mě působil až dojemně.

21.01.2016

Švadlena z DachauŠvadlena z DachauM. Chamberlain

Kniha měla dosti silný příběh a líbila se mi. Pravda je, že hrdinka byla až moc naivní, ale asi to tak mělo být. Bez toho by ta kniha asi nebyla tak silná. Příběh by pak nebyl žádný, kdyby se rozhodovala jinak...

21.03.2016

Případ sváteční sukněPřípad sváteční sukněP. Šoltész

Tato kniha je velice zajímavá. Sice se mi zpočátku nejevila moc dobře, ale pak najednou bum a super čtivý příběh. Těším se na další shledání s autorem.

18.06.2016

Deník fejsbukové matkyDeník fejsbukové matkyL. Nachtigallová

Naprosto luxusní kniha, nad níž se pobavíte, zavzpomínáte a třeba se i zamyslíte :).

25.06.2016

1 2 3 4 5 >