Iwíček Iwíček komentáře u knih

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Naprosto luxusní počtení plné napětí a nečekaných zvratů. Knihu vřele doporučuji, protože opravdu stojí za přečtení.

19.11.2016 5 z 5

Válečníci bouře Válečníci bouře Bernard Cornwell

Za mě naprosto úžasné počtení, které opět stojí za to. Styl autora mám moc ráda, ač je dílo místy hodně hrubé, tak aspoň má určitou výpovědní hodnotu.

17.11.2016 5 z 5

A co to má co dělat se mnou? A co to má co dělat se mnou? Sacha Batthyany

Naprosto dojemný příběh, jenž místy nahání husí kůži a místy čtenáři vžene slzy do očí. Čtení jsem si užila a klobouk dolů před autorem, který dokázal vyhnat pomyslné kostlivce ze skříně své rodiny.

28.10.2016 5 z 5

Podzimní motýli / Sníh na zápraží / Mráz v okně Podzimní motýli / Sníh na zápraží / Mráz v okně Bohuslav Reynek

Naprosto luxusní básnická sbírka o životě, kterou bych doporučila pozornosti každého milovníka básní. Musím říci, že mě obohatila o spoustu pocitů a uvědomila jsem si díky ní, jak je vlastně život krátký.

08.10.2016 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Musím říci, že tato kniha mě naprosto nadchla a její příběh na mě silně zapůsobil. Kolik toho může jedna rodina zažít v jednom domě, který již obývá třetí rodinná generace? Kdo chce vědět, nechť si tento skvost přečte.

02.10.2016 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Naprosto luxusní počtení. Užila jsem si spoustu zábavy a mohu vřele doporučit všem.

16.09.2016 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Podle mého naprosto luxusní odpočinkové počtení, které stojí za to. Užila jsem si celý příběh a zároveň musím říci, že jsem objevila i spoustu životních moudrostí.

15.09.2016 5 z 5

Zde by měly kvést růže Zde by měly kvést růže Josef Svatopluk Machar

Skvělá básnická sbírka, jejíž čtení jsem si náramně užila. Ač byla vcelku smutná. Nicméně vše, co autor do sbírky vložil, tím si ženy procházely, a to vcelku pravidelně.

04.09.2016 5 z 5

Pozdě k ránu / Mstivá kantiléna Pozdě k ránu / Mstivá kantiléna Karel Hlaváček

Příjemný projev dekadence a impresionismu na jednom místě. Četlo se téměř samo a moc se mi to líbilo.

03.09.2016 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Naprosto luxusní počtení se zajímavou zápletkou. Mohu ji vřele doporučit.

12.08.2016 5 z 5

Básně Básně Vilém Závada

Krásná básnická sbírka, která stojí za přečtení. Všechna díla tohoto významného básníka první poloviny 20. století jsem si velice oblíbila.

31.07.2016 5 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Luxusní příběh, který určitě stojí za přečtení. V knize je ukryto tolik velkých myšlenek, které dokáží člověku otevřít oči a přesvědčí jej o tom, že se vše dá zvládnout.

17.07.2016 5 z 5

S cejchem vraha S cejchem vraha Jan Bauer

Skvělá historická kniha, kterou jsem si při čtení moc užila. Autorovu tvorbu mám moc ráda, a tak se není čemu divit.

11.07.2016 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Skvělá básnická sbírka, která si dle mého názoru doopravdy zaslouží zařazení do světového žebříčku nejlepší literatury.

10.07.2016 5 z 5

Z mého kraje Z mého kraje Antonín Sova

Tuto básnickou sbírku považuji za báječný počin. Musím však pochválit i obrazy, kterými byly jednotlivé básně doprovázeny. Do ruky se mi dostalo krásné vydání, v němž jsem si mohla přečíst úžasnou předmluvu, která mnohdy hodně vysvětlila.

10.07.2016 5 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Skvělá básnická sbírka, jejíž čtení bylo bezproblémové a intepretace též. Sbírku jsem si oblíbila a básníka také :).

09.07.2016 5 z 5

Pantomima Pantomima Vítězslav Nezval

Krásná básnická sbírka plná poetismu. Nezval i Štýrský si s dílem velice vyhráli a odvedli svou práci více než dobře.

05.07.2016 5 z 5

Splav Splav Fráňa Šrámek

Krásná jemná sbírka, která se mi moc líbila a dílo tohoto autora mi hluboce přirostlo k srdci. Interpretačně zcela bez potíží.

05.07.2016 5 z 5

Hradní věž Hradní věž Vilém Závada

Skvělá povzbuzující básnická sbírka. Některé básně dozajista lidem pomohou i k zamyšlení se nad sebou. Považuji to za skvělý počin první poloviny 20. století.

03.07.2016 5 z 5

Strašidla z Woodlandu Strašidla z Woodlandu Jaroslav Kuťák

Naprosto skvělý čtenářský zážitek. Knihu jsem si naprosto užila, chvilku se bála, chvilku se smála, až jsem se za břicho popadala. Prostě je to taková kniha, kterou bych klidně mohla číst stále dokola.

01.07.2016 5 z 5