Iwíček Iwíček komentáře u knih

Tajemství předků Tajemství předků Peter Teuschel

Zajímavá kniha, která člověku ukáže, jak moc jsme spjati s našimi předky. Mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o psychologii. Jedná se o čtivé dílo, v němž najdete jak teorii, tak i plno příběhů z praxe.

04.01.2018 5 z 5

Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování Jan Lebeda

Četbu této knihy jsem si užila. Je plná humorných pohádkových příběhů, které potěší nejen dítě, ale i jeho rodiče. Ač jsem již jakou dobu mimo cílovou skupinu, kniha mě nadchla a Medovníček je kouzelnou postavou, kterou nelze nemít rád. K tomu všemu přispívají úžasné ilustrace Zdeňky Študlarové, které vyprávění úžasně doplňují. Příběhy se pyšní kromě zábavné funkce také tou didaktickou. Dítě si nejen osvojí, jak se správně chovat, ale také si rozšíří slovní zásobu. Mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí udělat radost svému zvídavému dítku.

02.01.2018 5 z 5

Labyrint osudu Labyrint osudu Lenka Dostálová

Skvělá kniha plná napětí, čar a kouzel, světla a temnoty. Autorka si i tentokrát s knihou úžasně pohrála, a proto si můžeme užít zajímavou akční podívanou. Mohu vřele doporučit všem milovníkům fantasy.

31.12.2017 5 z 5

Celej Franz! Celej Franz! Marta Davouze

Úžasná kniha, prostřednictvím které se můžete seznámit s osudy neteře Franze Kafky. Líbí se mi s jakou lehkostí autorka zachytila negativní situace a jakým způsobem zapůsobila na čtenářovy emoce. Mohu vřele doporučit.

30.12.2017 5 z 5

Mezi ovcemi a slepicemi Mezi ovcemi a slepicemi Alice Pantermüller

Skvělá knížka, která udělá zajisté radost všem náctiletým čtenářům. Pokud vaše dítko miluje Deník malého poseroutky, tak mu tato kniha udělá zajisté radost. Byla jsem nadšená, a to už jsem nějakou dobu mimo cílovou skupinu. Líbilo se mi zpracování i vtip, který je v knize ukrytý.

23.12.2017 5 z 5

Ufonek Uluru Ufonek Uluru Jindřiška Ptáčková

Skvělá dětská knížka. Autorku znám coby detektivkářku, a proto mi přišlo zajímavé porovnat její styl v tvorbě pro dospělé se stylem v tomto příběhu. Překvapila mě jednoduchost textu, skvěle zakódovaná didaktická funkce a spousta dalšího. Pochopitelně musím vyzdvihnout i práci ilustrátorky. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji malým čtenářům.

03.12.2017 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Lucie Horáková Auzká

Super román, který potěší každou romantickou duši. Autorka v něm řeší zajímavá témata. Musím říci, že jsem byla spokojená. Mohu vřele doporučit.

30.11.2017 5 z 5

Z gauče vzhůru do divočiny Z gauče vzhůru do divočiny Renata Schritterová

Luxusní kniha plná humoru, která vás odvede od problémů všedních dnů.

22.11.2017 5 z 5

Pohádky o hvězdách Pohádky o hvězdách Hana Kneblová

Úžasná dětská kniha s nádhernými barevnými obrázky a vzdělávací funkcí zakódovanou do zajímavých a velmi čtivých příběhů.

16.11.2017 5 z 5

Všude plno králíků Všude plno králíků Alice Pantermüller

Úžasná dětská kniha, která udělá radost nejen dívkám a chlapcům, ale i dospělým čtenářům. Potěší vás vtip a mnohdy si při četbě zavzpomínáte nebo se nad sebou a svým konáním zamyslíte. Mohu vřele doporučit.

02.11.2017 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Tuto knihu jsem si užívala od samého začátku až do poslední tečky. Musím říci, že se mi velice líbilo, jak autorka prokreslila postavy až do hloubky, bylo jim krásně vidět do hlavy a vy jste si tak mohli užít nevšední čtenářský zážitek. Rozhodně vřele doporučuji každému, kdo má podobný typ literatury rád.

22.10.2017 5 z 5

Tajná láska Jakuba Krčína Tajná láska Jakuba Krčína Eliška Jindrová

Skvělá historická kniha s detektivní, ale i milostnou tematikou. Nicméně detektivní zápletka není tradiční, svým způsobem se tu neobjevuje žádný detektiv, nýbrž banda pomstychtivých rybníkářů. Užijte si tuto zajímavou jízdu.

12.10.2017 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Tato kniha se mi velmi líbila. Byla jsem nadšena z autorova stylu psaní, ale také z toho, jak se příběh odvíjel. Jediné, co mi zpočátku trošku vadilo, bylo prolínání dvou dějových linií. Velice snadno se pak stalo, že se mi popletli postavy Čeňka a Beneše, ale nakonec se vše vytříbilo a já si vychutnala milý příběh 3 statečných mužů ze dvou rodů.

04.10.2017 5 z 5

Zimní případ Zimní případ Josef Quis

Skvělá dětská kniha, která pobaví i dospělého čtenáře. Autorovy kouzelné ilustrace skvěle doprovázejí celé vyprávění.

22.09.2017 5 z 5

Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Okáček - Veveří kluk z Jánského vrchu Jan Lebeda

Tato kniha je naprosto luxusní. Plní všechny funkce, které by literatura pro děti a mládež plnit měla. Vše je doplněno luxusními barevnými obrázky. Příběh je moderní a přitom je v něm zakódováno tolik důležitých myšlenek. Rozhodně doporučuji všem rodičům, kteří chtějí své ratolesti vést k lásce k přírodě.

20.09.2017 5 z 5

Sláva a pád přemyslovských králů Sláva a pád přemyslovských králů Jan Bauer

Musím říci, že tato kniha se mi líbila. Jediné, co mě zamrzelo, je forma zpracování, která pokulhává za obsahem. Množství přepisů tedy trošku snížilo moje hodnocení. Nicméně stále je tu obsah, jenž je luxusní. Autor nás na malém množství stránek provede obdobím vlády Přemyslovců. Všechny informace a domněnky se autor snaží doložit zajímavými citacemi z pramenů, ale i z moderní odborné literatury. Pokud jste příznivci historické populárně naučné literatury, určitě si knihu přečtěte, obsah za to stojí.

17.09.2017 4 z 5

Nejkrásnější židovské pohádky a legendy Nejkrásnější židovské pohádky a legendy Gertrude Landa

Úžasná kniha plná zajímavých pohádek a legend. Některé mi přišly hodně povědomé. Mohu vřele doporučit, avšak myslím si, že pro naše nejmenší není vhodná. Přečíst bych ji dala dítěti až kolem 13. roku. Příběhy se totiž často přibližují svou náplní téměř až k tradiční pohádce.

27.08.2017 5 z 5

Klášterem obchází ďábel Klášterem obchází ďábel Jan Bauer

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.

24.08.2017 5 z 5

Ze života andílků Ze života andílků M. M. Cabicar (p)

Knihy M. M. Cabicara o malé Viki jsem si nad míru oblíbila. Líbilo se mi, že si dokázal autor udržet a možná bych mohla tvrdit, že dokonce zvýšil kvalitu příběhů. Ač se některé příběhy v jádru zopakovaly, autor jim dokázal dát naprosto jinou pointu a vytvořil tak nový a neokoukaný příběh. Povídky jsou čtivé a zajímavé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům vyprávění ze života.

16.08.2017 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.

24.07.2017 5 z 5