ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Za mne bylo plusem při čtení knihy střídání pohledu dvou vypravěček. Se čtením jsem neměla problém, na konci to mělo i rychlý spád. Je zde znát autorčin rukopis, protože jsme první četla její druhou knihu Pokrevní sestry. Za mne dobrý.

31.05.2022 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Střídání se ve vyprávění z pohledů dvou sester a proplétání časové osy přítomnosti a minulosti dělaly z knihy napínavou knihu. Četlo se dobře, příběh zajímavý, promyšlený ... určitě se bude líbit.
Pro mne bod do ČV 2022.

25.05.2022 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Kniha mne bavila, téma se mi líbilo, náboj a napínavost to mělo. Únikové hry mám ráda a tajemství hotelového pokoje mnou bylo oceněno.

18.05.2022 4 z 5

Tornádo - Kdo přežije bouři? Tornádo - Kdo přežije bouři? Chris Ryan (p)

No tak ten třináctiletý Ben má za sebou tedy během jednoho roku tolik životních zkušeností, překonaných katastrof a životních výzev a výher, co jiného nepotká za celý život. Knižní sérii jsem začala od prvního dilu. Potopa, Požár a Tornádo. Každá kniha je napínavá a rychle se čte. Už se k nim asi nikdy vracet nebudu, ale dalším čtenářům i doporučuji.
Splnila jsem opět ČV 2022 - Kniha s méně než 22 hodnoceními - v době čtení má kniha 4 hodnocení.

11.05.2022 3 z 5

Ohnivé peklo - Žár na vzestupu Ohnivé peklo - Žár na vzestupu Chris Ryan (p)

Když mi do ruky přišly 4 knihy tohoto autora, tak jsem se rozhodla je přečíst za sebou. Katastrofické filmy mám docela ráda, četlo se mi to dobře, napínavý děj, první kniha Povodeň byla o vodě, druhá kniha Ohnivé peklo byla o požáru ... Další mám Tornádo.
Jediné co by mi bylo sympatičtější by byl asi tak o deset let starší hlavní hrdina. Ben je sympatický, ale i když vzhledově vypadá starší, myšlením a skutky se mi nezdá na 13tileteho kluka. Ale má tedy zkušenosti a zážitky kvůli chvilkám s maminkou Bel.
ČV 2022 - Kniha s méně než 22 hodnoceními - v době čtení má kniha 8 hodnocení.

08.05.2022 3 z 5

Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Chris Ryan (p)

Já naopak byla ráda, že to nebyla autorova kniha s vojenskou tématikou, i když piloti, vrtulníky a ponorky se zde objevili. Přečtením jsem splnila ČV 2022 - Kniha s méně než 22 hodnoceními. V době čtení je jich 12.

06.05.2022 3 z 5

Holka se sílícím hlasem Holka se sílícím hlasem Abi Daré

Uff, silný příběh o duchem silné dívce ... zanechalo to ve mne silné pocity a děkuji za ně.
Autorka mne v románu seznámila s životem v této africké zemi, na jedné straně přepych, bohatství, peníze - na druhé straně chudoba, hlad, bída a nemoci. .. Bolest, smrt, problémy a starosti si ale nevybírají, ty jsou všude. Ale zase radost, láska a nadšení také nekouká na barvu kůže nebo postavení ve společnosti.
Adunni může každý závidět její touhu po tom, ABY ZÍSKALA VZDĚLÁNÍ, UDĚLALA SI JMÉNO, MĚLA MOŽNOST ZÍSKAT PENÍZE A DOPŘÁT OSTATNÍM LEPŠÍ ŽIVOT. JEJÍ PÍLE, PŘÁNÍ A JEJÍ SÍLÍCÍ HLAS JE ÚCTYHODNÝ.
Děkuji také naší české spisovatelce Viktorii Hanišové za překlad, který pro nás Čechy dělá knihu tak silným dílem.
Děkuji

03.05.2022 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Napínavý děj má díky krátkým kapitolám rychlý spád a nedokážete knihu na dlouho odložit. Opět zajímavé téma, líbilo se mi to stejně jako první díl.

24.04.2022 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Klidové čtení, lidské osudy za války v Anglii, nenaplněné touhy, lásky a cíle se proplétají se současností a lidskými touhami a cíli třetí generace rodinných příslušníků.

16.04.2022 4 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Omylem jsem si tuto knihu nechala ke čtení až jako druhou v pořadí. Otočila jsem si díly série .... Konec vosí sezony se mi líbil, tato byla ale trochu jednodušší, jedna zápletka na začátku a celou dobu se řešilo jen dokola to jedno.
Ale přečetla jsem , jen mi asi nezůstane v hlavě moc dlouho. Ale 3 hvězdy si zaslouží ....

11.04.2022 3 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Až nyní jsme zjistila, že jsem sérii začala od druhého případu vyšetřovatelky A.M. Téma se mi líbilo, děj odsejpal. Vraha sice známe pomalu od začátku, ale motiv se postupně odkrývá. chvíli jsem se sice ztratila, ale konec je jasný..
Jdu se tedy a Alex Morrowovou seznámit v první díle....

28.03.2022 4 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Odbočila jsem z mé nastavené cesty detektivek, knihu jsme četla, protože proto byla napsána, nic jsem od ní neočekávala, asi mi to ani nic nedalo. Cestování časem, boží prozřetelnost a knihovna lidstva .... pro mne fantasy boom... kniha určitě má svou myšlenku, své poslání, ale musí najít i své čtenáře...

21.03.2022 2 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Za mne super rychlovíkendové (celodenní i celonoční) čtení. Děj se mi moc líbil, proložení vražd a srovnávání s uměleckými díly mne nadchlo a navíc vše podtrhly krásné ilustrace soch. Za mne tedy povedená detektivka, kterou budu doporučovat.

20.03.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Opět čtivé, napínavé, nenechalo mne to knihu odložit. Nejdříve si říkám, že už jsou tady knihy, kam se promítla pandemie, roušky, nepokoje menšin, politická situace např. v tomto případě ve Francii... Ale ono už to tak bude a zůstane. Příběh se mi zdál zajímavý, plno postranních příběhů a informací z bojů vojáků v Africe. I když jsem si říkala, že tam toho bylo moc, vlastně bych nic neměnila. Příště snad bude zase víc z Martina Servaze..

18.03.2022

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Impulsem pro přečtení této světoznámé detektivní klasiky pro mne byla touha znát děj podle knihy dříve než shlédnu nový film. A vždy, když říkám, že jsem při čtení viděla ve své hlavě běhat filmové zpracování, tak vím, že kniha byla super. No KLASIKA královny detektivek.

13.03.2022 5 z 5

Sůl do rány Sůl do rány Becky Masterman

Knihu můžete číst samostatně, ale všechny tři na sebe plynule navazují a život Brigit Quinnové se nějak vyvíjí a uzavírá. Jsem ráda, že jsem si sérii dala najednou. V této se mi líbila zápletka a čtení mne bavilo.

05.03.2022 4 z 5

Boj se tmy Boj se tmy Becky Masterman

Druhý díl mne opět bavil, bylo to čtivé, zápletka dobrá. Agentka ve výslužbě Brigit Quinnová nemá klid ani ve svých 60ti letech a je soukromou vyšetřovatelkou. Případ utopeného hocha, její neteř, káva v kostele, halucinace, kamarádka a její manžel ležák....

28.02.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

(SPOILER) Příběh zajímavý, kniha se rychle četla, autorův milovaný paperback má krásný obal, o postavách jsem si díky trošce propojenosti s realitou dělala jasnější představy ( nejlepší kadeřník v Praze, natáčení seriálů Horákovi, Rodinná pouta, ateliéry Barrandov a Kavčí Hory, Ráááádio Impuls, aj. ). Opravdu jsem se začetla, místy mi bylo Aleše líto, místy jsem si říkala, to je chlap s odvahou .... dvě děti vychová, k dalším přijde díky tomu, že konečně pozná skvělou ženskou... a pak další na cestě? bude na něj mít "sílu"? ... ale vždyť to poslední konečně má jeho krev a bude jeho vlastní :-)
Nakonec je to ale pro mne spíše taková pohádka, každý není celebrita , nemá statisíce k kapse, nepřijde k dědictví, které děti po zbytek života zajistí...ale děkuji

17.02.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Opět čtivé, za mne opět dobré, příběh neotřelý, konec pro mne překvapivý. Kate a Tristanovi v novém podnikání fandím...a těším se na další případ.

09.02.2022 4 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Knihu jsem objevila na poličce v prodejně a nečekaně hned vedle stály oba další dva díly ... no kdo by odolal si něco tak lákavého za výhodnou cenu nekoupit? A udělala jsem dobře. Detektivka je můj oblíbený žánr, tato nebyla AŽ tak drastická jako severské detektivky, byla plná horka a pouště Ameriky, Road 66 a sympatické agentky ve výslužbě ... jedna - dvě věci mi nepasovaly, ale jinak super čtení a zajímavá zápletka. Sklenice nakládaných vepřových nožiček v baru neměla chybu :-)
půjdu na další díl :-)

03.02.2022 4 z 5