ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Jsem ráda, že jsem na tohoto dalšího českého autora narazila ... knihy se čtou rychle, jsou napínavé a díky spoustě přímé řeči je to jako byste byl přímo s nimi v kontaktu...
Matěj a Pavla jsou mi jako vyšetřovantelé celkem sympatičtí. Jindřichův Hradec jako město příliš neznám, ale vím, že když čtu knihu s dějem o Českých Budějovicích, tak jsem nadšená z každého popisovaného místa, které vím, kde je... a takto si myslím, že tyto knihy upoutají rodáky z JH :-)
Děkuji a jdu na třetí díl série .....
A navícjjsem zjistila, že zrovna nyní vyšel čtvrtý díl....

15.09.2022 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Zaujala mne obálka ( připomíná mi knihy s detektivem C.B.Strikem), zaujal mne mladý český autor, zaujalo mne množství přímé řeči, díky čemuž měl děj akci, rychle plynul a rychle se to četlo. Nevadí mi postava bývalého policisty se sklony k alkoholu, který si nechodí pro ostrá slova a rány daleko. Líbí se mi, že mu autor přidal svou osobní roli knihkupce. A nadchlo mne město děje. Jdu na další díl.

10.09.2022 4 z 5

Výstřely na šumavské hranici Výstřely na šumavské hranici Pavel Moc

Děkuji autorovi za jeho mravenčí práci a děkuji za převyprávění příběhů, které by nikdy neměli zaniknout v čase. Odvaha a síla lidí je úctyhodná.

02.09.2022 5 z 5

Predátor Predátor Patricia Cornwell

Za mne další překvapivé dílko série, Kay se mi dostala pod kůži.... A jdu pokračovat. Nyní myslím na Lucy.

30.08.2022 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nedělám to často, že bych sáhla po knize, když znám filmovou verzi, ale tady mi to pasovalo do ČV 2022 - bod Kniha s předmluvou. A bylo to super, dojemné, odvážné, smutné a velice PLNÉ.....

23.08.2022 4 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Za mne dobrá čtivá série detektivek, kdy jsou vyšetřovatelky dvě ženy. Obě mi byly sympatické...žádné přehnané schopnosti a nadsazené skutečnosti......

18.08.2022

Lazar Lazar Lars Kepler

Sedmý díl série, sedmé setkání s Joona Linnou .... tento příběh se týká jeho rodiny, jeho blízkých kolegů a známých .... mělo to spád, nedá vám to knihu odložit. Někdy nečekané, někdy nadsazené, ale vždy napínavé...

12.08.2022 4 z 5

otrhali odrbance
tak to chodí v Oberbance

10.08.2022 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Mám radost, že jsem se v posledních letech seznámila s více českými spisovateli / spisovatelkami.
Příběh ze života, přesně takto se to mohlo stát. Kousek životního příběhu jednoho lékaře .... Opět spíše negativní a smutný osud ( četla jsem Vrány ). A chystám se na Dědinu.
Autorce fandim, ať se jí daří.

05.08.2022 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

I tato kniha naší české spisovatelky a překladatelky VH se ti zavrtá pod kůži. Složitý osud ženy, touha po dítěti, víra, naděje, štěstí, bolest, adopce, láska, snaha, bezmoc, nenaplnění, cikánka nebo Kubánka, utrpení, útěky, vzájemná nešťastná láska mezi matkou a dcerou.... Těžké, depresivní, ale uvěřitelné a pravdivé.

31.07.2022 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Věřím tomu, že pan Kundera je mistr ve svém oboru, ale .... Já jsem si přečtením této sbírky povídek splnila bod do ČV 2022 - Kniha od autora oceněného Cenou Franze Kafky. Příběhy mají svou váhy k zamyšlení, bohužel jsem se nad nimi sama nezamýšlela.... Směšné? Neéé, upřímné.

26.07.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

No když mám na konci knihy 3x slzy na krajíčků dojetím, tak si řeknu, NO, BYLO TO DOBRÝ... a dobrý to bylo. Těším se i na filmové zpracování.

22.07.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem četla jedním dechem, Skvělé napsaný román, který by klidně mohl mít pravdivý příběh. Otázka holokaustu nemá být zapomenutá, v této románové podobě je přijatelná pro všechny. Tvrdý osud, úděl plný radosti, lásky, štěstí, bohatství, bolesti, ztrát a slz.

17.07.2022 4 z 5

Dar Dar Louise Jensen

Nové téma, čtivé krátké kapitoly, napětí, chcete vědět, co bude dál, co se odkryje ve vzpomínkách a jak to dárkyně zpracuje a ustojí.

12.07.2022 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Díky ČV 2022 jsem se dostala k tomuto slovenskému autorovi kriminálních příběhů a musím napsat, že si ho okamžitě dávám do svých oblíbených spisovatelů.
Tento příběh byl můj první a rozhodně vím, že brzo sáhnu zase po dalším. Četlo se to skvěle, pořád jste udržování v napětí. Podtrhuje to fakt, že se jedná v podstatě o skutečné příběhy, tedy alespoň náměty.
Díky za zážitek.

09.07.2022

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Milé romantické čtení bez přemýšlení, příběh plyne v krásném prostředí anglického knihkupectví ... měla jsme chuť na Earl Grey a potěšily mne citáty a hlášky z knih velkých autorů.
Aby člověk mohl snít, nemusí zavírat oči, stačí, když bude číst.
Michel Foucault

01.07.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak za mne to byla super tisícistránková jizda. Cormorana a Robin jsou skvělá detektivní dvojka. Příběh mne bavil, čtení utíkalo, děj mne udržoval v napětí, vraha jsme neodhalila..
Navíc u mne postavy podtrhl fakt, že jsem našla zfilmované předešlé knihy v seriálu HBO s názvem C.B.STRIKE.

25.06.2022 5 z 5

Šumavští převaděči Šumavští převaděči Pavel Moc

Děkuji panu Mocovi za jeho nadšení, koníčka, elán a touhu sesbírat co nejvíce informací od lidí nebo z archivů a za sepsání této knihy faktů. Nadchly mne i fotografie.
Nejdříve jsme se bála, jak se knihou budu težce prokousávat, ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout a sama sobě nadávala, že ji tak dlouho do noci nedokážu odložit.
O osudu Josefa Hasila a Kiliána Nowotného jsem již několik knih četla, ale nyní jsem ráda, že mám v hlavě další jména jako Rachač, Petrovický, Kaska, Machač a Důra .... Pocházím z Vimperka, bydlím v Českých Budějovicích a toto pro mne byl přesně známý kraj naší republiky...
Splnila jsme si tím i bod ČV 2022 - Literatura faktu

10.06.2022 5 z 5

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Knihu jsem za pár hodin přečetla, brala jsem to jako románový příběh než knihu faktů, i kdyz plno věcí jsou skutečně údaje ze života tohoto skutečného šumavského převaděče a legendy Šumavy. Popisy míst, cest, měst, vesnic a lesů mne bavila a ráda jsem si to pak vyhledala v různých databázích pro porovnání.

04.06.2022 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Bod ČV 2022 - Kniha od autora mého dětství. Vzpomínky oživly.
Tak tuto knihu jsme měli doma již po mých rodičích a vlastně jsem ji celé dětství měla na očích, prohlížela krásné ilustrace a nechala si číst nebo četla pro mne fantasy příběhy. Aktuálně na to jako dospělá koukám s nadhledem, jinak, více určitě chápu jednotlivé narážky, nátlak, propagandu, ale i výchovné prvky slušného chovani, které musí platit i dnes.

02.06.2022 4 z 5