ivzu77 ivzu77 komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Věděla jsem, že to bude čtivé, napínavé, nepustí mne to z děje .... za mne dobré čtení, pustím se určitě i dalších dílů s detektivem JL.

31.10.2018 4 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Detektivka měla rychlost a spád. Četlo se to moc dobře. Ráda doporučuji.

21.10.2018 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Mám radost,když si z knihovny přinesu sama knihu,která se pěkně čte a zaujme, aniž bych na ni měla nějaká doporučení a recenze. Toto byl případ náhodné volby a hned jsem si odnesla obě dvě autorova díl a a hned se jdu pustit do druhé knihy.

13.10.2018 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Asi jsem stará škola, ale pod pojmem básně si představuji sloky a rýmy. Pokud je toto moderní pojetí, nemělo by se to nazývat básnická sbírka. Nebo se to v originále rýmovalo? Ale do ČV 2018 jsem si to mohla zařadit - kniha, kterou bych jindy nečetla.

06.10.2018 2 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Díky ČV 2018 jsem jako poslední hledala knihu z roku mého narození. Měla jsem několik typů, ale stále jsem nebyla spokojená. A najednou jsem objevila titul Ptáci v trní a hned se mi vybavil seriál s TÍM knězem. .... tak jsem mela jasno a jsem ráda. Kniha je literární poklad .... hned si asi zase pustím televizní zpracování,aby se mi to ucelilo.

06.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice čtivé, dobře zpracované, opravdové, smutné, děsivé v tom, že víme, že to tak asi bylo doopravdy.

27.09.2018 5 z 5

Dobrodružství Lenky a Vítka-Ztracena v cizím městě Dobrodružství Lenky a Vítka-Ztracena v cizím městě Jan Matěj Krnínský

Nádherně napsaná kniha o důležitých místech Českého Krumlova. Jsme z ČB a rádi jsme s Lenku a Vítkem prošli krásné město.

27.09.2018 5 z 5

Past Past Melanie Raabe

Bylo to čtivé, bylo to originální. Líbilo se mi prolínání úryvků z knihy autorky, kterou nám vyprávěla minulost a její současný život.

14.09.2018 3 z 5

Jedině s tebou Jedině s tebou Lisa Renee Jones

Opakuji svůj komentář k 1 . a 2. dílu Moderní HARLEKÝNKA, Červená knihovna, erotiky je v tomto dílu dost. Čtivé, pro ty, pro které je to napsáno určitě uspokojivé. Tento díl se mi líbil nejvíce, byl nejvíce odhalující.

04.09.2018 3 z 5

Líný kocour Josef Líný kocour Josef Franziska Biermann

Zábavné a vtipné čtení

04.09.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Opakuji svůj komentář k 1 . dílu
Moderní HARLEKÝNKA, Červená knihovna, trochu erotiky. Čtivé, pro ty, pro které je to napsáno určitě uspokojivé.

30.08.2018 3 z 5

Pan Lišák má knihy rád! Pan Lišák má knihy rád! Franziska Biermann

Vtipné, zábavní, k sežrání. ..

30.08.2018 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Klasika mého tatínka. ŠVEJKOVY hlášky, naivita a přitom inteligence jsou nadčasové. Já četla díky ČV 2018, zatím pouze první díl.

26.08.2018 5 z 5

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Neurazí, nenadchne. Kniha se četla dobře. Jsem účetní a tak mne čísla a matematika zajímají. Proto se mi to asi líbilo více než tě, kteří si s čísly nerozumí.

26.08.2018 3 z 5

Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Vilém Hrach

Po této knize jsem sáhla díky ČV 2018, jelikož pocházím z Vimperka a vyprávění o Králích Šumavy ( svalně píši množné číslo, protože pro mne by to byli všichni převaděči s hrdinskými a ušlechtilými činy) mne vždy zajímala. Tím "naším" byl Kiliána Nowotny, ale samozřejmě i Josef Hasil. Takže pro mne první část knihy byla zajímavější, ale pouze proto, že oblast Sušicka a Klatovska nejsou mou rodnou ... nicméně odvaha a statečnost těchto " králů " si zaslouží poklonu...

15.08.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Na další pátrání RL jsem se dlouho těšila. Četlo se to rychle a dobře. Téma mne také zaujalo. Snesla bych více putování a pátrání po historických místech jako v předchozích dílech. Ale i tak se musím přiznat, že jsem si muzeum, basiliku i dům v Barceloně vyhledala na Wikipedii. Jo ta technika :-)

08.08.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Moje první setkání s detektivem JL. Čtivé, napínavé, tajemné. .... půjdu i do dalšího dílu.

30.07.2018 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Ač si myslím, že jsem zdatná čtenářka, dala mi tato klasika slovenského literatury časové zabrat. Ale mám splněn další bod ČV a SR svym výběrem jsem byla spokojena.

22.07.2018 5 z 5

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko Miloš Macourek

Příběh zfilmovaného příběhu žáků 3.B, kteří se pomocí sluchátka vypravili za dobrodružstvím do světa lidí. Těšíme se teď na film.

07.07.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Čtvrtý příběh, čtvrtá pěkně napsaná kniha.

03.07.2018 4 z 5