Ivy Ivy komentáře u knih

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Když se mi do ruky dostala kniha, zůstal mi rozum stát. Nechápu jak někdo, ještě ten, kdo za to dostane zaplaceno, může takhle doprasit oficiální překlad, vážně hrůza.

01.04.2014 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Opravdu vydařené, krásné pokračování. Nejvíc mě bavili rozhovory mezi Gabrielem a Julií a jejich úvahy. Nevím proč vždycky mi toho druhého nápadníka přijde líto. Tak hrozně moc bych si pro Paula přála nějakou druhou Julii. Jsem opravdu zvědavá, co se bude dít v dalším díle, když se svatba už odehrála.

25.02.2014 4 z 5

Barvy naplnění Barvy naplnění Vina Jackson

Pánové se jaksi minuli povoláním a místo psaní knih měli režírovat porno. Romantiky je tam ani ne po okraj - čímž se mě osobně nezavděčili. Kdyby se tam aspoň něco dělo... Trochu mi vadí, že jsem se neprokousala až ke konci, ale to se fakt nedalo.

11.02.2014 1 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Taky jedna z mála knih v povinné četbě, kterou jsem četla ráda. Prostě se mi podaří povinně zdolat jen knihy s válečnou tématikou.

11.02.2014 5 z 5

Barvy dychtivosti Barvy dychtivosti Vina Jackson

První díl se mi nezavděčil asi nejspíš kvůli tomu málu romantiky a děje... protože to spíš bylo všechno o zvrhlém sexu. V druhém díle se toho aspoň víc děje, děj se odehrává na více místech. Vystupuje tam více lidí, kteří mají běžnější choutky než hlavní hrdinové nebo spíš nemají potřebu o nich troubit světu. Druhý díl oproti prvnímu byl ale dost převídatelný, větší část knihy jsem čekala, kdy na scénu přijde znovu Victor a všechno pokazí (aby bylo o čem dál psát). Dominik mi nijak nevadí, ale rozhodně jsem si víc po boku Summer oblíbila Simóna (z toho mála, kdy tam vystupoval). Hezké bylo věnování v knize, kterou Dominik napsal, což mě jen utvrzuje v tom, že i přes nečekaný, místy pobuřující první díl před střídmější druhý to stejně dopadne jako vždy - žili šťastně až dosmrti.

21.01.2014 2 z 5

Barvy smyslnosti Barvy smyslnosti Vina Jackson

Mám z knihy takové rozporuplné pocity. Opravdu se to vyhýbá všem knihám, které jsem doposud na toto téma četla... počínaje 50 odstínama. Aspoň mě děj překvapil. Ale všeho s mírou a tohle pro mě prostě bylo místy moc. Knihu jsem mnohokrát zavřela s tím, že ji neodčtu... nakonec se mi to podařilo, konec mi aspoň přidal trochu na zvědavosti a další díl si asi přečtu, ale... první už nikdy víckrát.

19.01.2014 3 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Nenáročnná kniha, ničím neurazí. Prostě typycká romantika z vysoké školy. Čte se to dobře, odpočinkové čtení, které mě bavilo :).

10.01.2014 5 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Nedokázala jsem se do toho příběhu začíst. Prostředí s mafiány v pozadí mi nijak neučarovalo. Zvláštní spolek mysterií mi vůbec nepřišel vášnivý, ale spíš nechutný. Nejsem žádná puritánka, ale v tomhle příběhu jsou prostě okolnosti, které nepřenesu přes srdce. Posledních 40 stránek jsem nedočetla a nechávám si je do důchodu.

08.01.2014 3 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Opravdu příjemný, nenáročný příběh. Hezké prostředí Paříže a hlavní postavy s normálními reálnými rysy - strašně se mi líbilo, že i když to nijak výrazně neovlivňovala děj oba dva byly prostě normální. Bylo roztomilý jak se škádlili a vždycky jsem se u toho taky usmívala, strašně se mi líbilo jaký mezi sebou měli vztah.

08.01.2014 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Bylo zábavný ten příběh číst sice znovu, ale z Travisova pohledu. Nejzajímavější byl až závěr knihy, protože epilog v Krásné katastrofě neobsahoval žili šťasně až do smrti.

04.01.2014 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Krásná knížka. Strašně se mi líbilo jaký měli mezi sebou přátelství Travis a Abby na začátku vztahu, jak byly bezmezně zamilovaní, jak po sobě pak štěkali když šli od sebe. Trochu mi to celé zkazilo to jak na díkůvzdání byla rozhodnutá ho vzít zpátky, ale neudělala to - to mi krutě připomíná typický americký seriál, který se tímhle jen zbytečně prodlouží. No naštěstí tady to nebylo zbytečně :). Konec byl táák sladkej, těším se na Chodící katastrofu, přečíst si pohled Travise bude opravdu zajímavý.

30.12.2013 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Supr knížka i když mi bylo jasné od první kapitoly jak to dopadne je to odpočinková, příjemná četba :).

29.12.2013 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Člověk by byl z kamene, kdyby se ho tenhle příběh ani trochu nedotkl. Posledních asi 30 stránek jsem probulela. Poskytlo mi to spoustu materiálu k přemýšlení. Bylo to pro mě zábavný čtení ale strašně ponurý a smutný i když jsem si pořád přála aby se Willovo stav zlepšil prostě vám dojde, že to nedopadne šťastně když to tak čtete. Proč to nemohlo dopadnout líp? Ještě teď mám slzy v očích když nad tím přemýšlím. Prostě v poslední době kniha, která přestože patří do kategorie romány pro ženy (které já vůbec nezavrhuji jen moje okolí se na mě dívá jaksi jinak, že čtu všechen ten romantickej blaf) je taková, že mě pořádně chytne za srdce.

28.12.2013 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Opravdu pěkný emotivní příběh. Reálné okolnosti, které se tam odehrávají, normální vlastnosti postav přidávají jen plusy příběhu, který mě okouzlil. Při čtení jsem se nemohla odtrhnout a ráda se ke knize vracím :).

27.12.2013 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Moc hezký příběh :), souhlasím s ostatními ten konec...

22.12.2013 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Moje úplně první kniha od Lanczové. Příběh je hezký, chtělo by to pokračování.

21.12.2013 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Po delší době si pamatuju hlavní postavy a to jak to všechno bylo hezky promyšlené a do sebe to zapadalo. Pár, který se zamilovává a odvrací od sebe spousty let - je to originální. Prvních pár kapitol se nic moc nedělo a vrcholí to až koncem knihy, kdy všechno to podstatnější je až v další knize.

21.12.2013 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdo to nečetl tak snad ani nežije. Takže jsem se do toho pustila a zřejmě jsem typ člověka, co takováhle díla moc neocení nebo možná spíš nepochopí.

21.12.2013 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Mě se to četlo moc hezky. Příběh mi přišel ve všech směrech originální a zábavný. Pár výhrad by se našlo, ale je to tomu dávno, co jsem to četla a jediné, co si vybavuji jsou pozitivní věci :).

21.12.2013 5 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Chtěla jsem dát pokračování šnaci, ale nevyšlo to. Na obhajobu knih musím říct, že pokračování televizního stvárnění šel do kytek taky a mnohem radikálněji :).

21.12.2013 2 z 5