Ivy Ivy komentáře u knih

Šance Šance Katy Evans

Možná mě kniha potkala v blbé náladě, ale tak uprostřed knihy jsme se prostě nudila a četla rychlostí stránky za den. Konec to ale náramně vylepšil. Pohádka, kterou prostě chcete číst a víte, že naivně jí věřit je blbost.

22.06.2014 5 z 5

Odmaturuj! ze společenských věd Odmaturuj! ze společenských věd kolektiv autorů

Všechno je tam napsaný tak věděcky, že to ničemu nepomohlo a do lidštiny nám to vždycky musel převést učitel.

13.06.2014

Ella a Michael navždy Ella a Michael navždy Jessica Sorensen

I spisovatelské umění se někdy dá rozvíjet na lepší úroveň. Mám z téhle knihy takový lepší pocit, než z té první. Četla se líp, příběh byl zajímavější. Rozhodně příjemné překvapení :).

04.06.2014 4 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Jediné, co mě na téhle knize, bohužel, zajímá je jak to bude kurňa dál. Jo, prostě jsem romantickej tvor a musím vědět jak to k sakru dopadne, což ale nemění nic na tom, že mě ta kniha opravdu nebavila - a je zázrak, že si mi ji podařilo dočíst, většinou totiž ihned odkládám to, co mě nebaví. Nejzajímavější moment knihy - když se tam objevili Grace a Johnatan. Tři hvězdičky za schopnost vyvolat ve mě zvědavost v další díl :).

04.06.2014 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tak jsem nakonec ústní maturitu udělala a ani nemusela jsem tuhle knihu dočíst. Nemám k tomu dostatečnou vůli. Nic pro mě.

27.05.2014

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Pramálo děje, spousta sexu a celou dobu, co čtete čekáte, kdy z ní vypadne, co jí poznamenalo. Dokázala bych si tenhle příběh představit spracovaný zajímavěji, což by samozřejmě vyžadovala daleko víc stránek.

26.05.2014 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Byl to hezký příběh. I když bych to nebrala jako nutně romantický příběh spíš je to o jedné holce, která se v průběhu knihy snaží přenést přes to, co se jí stalo v minulosti. Celou pravdu se jak jinak dozvíme až k závěru knihy. I tak se mi to líbilo. Jejím rodičům bych nejradši nakopala do xichtu z otočky... :D a Cam a Avery byly roztomilý, takže jo... kniha se mi líbila :).

14.05.2014 4 z 5

Stříbrná hladina Stříbrná hladina Ann Maxwell

Dočetla jsem poslední stránku, strašně se mi to líbilo a když kouknu na hodiny - ukazují jednu ráno. Nechala jsem se tím příběhem tak pohltit, že jsem zapomněla na okolní svět, což se mi povede při čtení opravdu málokdy. A navíc všechno to bylo tak krásně dojemný. Nemám, co vytknout :).

13.05.2014 5 z 5

Probuzený žár Probuzený žár Ann Maxwell

Silně mi to připomínalo knihu Oheň a déšť, kde až na okolnosti, proč se dostala na ranč a těhotenství všechno bylo dost stejné. I tak by se dalo říct, že je to hezký příběh, takový průměr :).

13.05.2014 3 z 5

Večeře v horách Večeře v horách Sandra Brown

Jednou za čas knihy od S. Brownové neuškodí. Když jich ale přečtete víc za kratší dobu (jako já) tak je o všechno jedno a to samé. Skladká romantika že z toho ukapává med, heppy end a láska jako trám až do smrti.

11.05.2014 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jedinou chybou je, že jsem viděla film dřívě než jsme četla knihu. Ale je pravdou, že jediný důvod proč jsem knihu četla byl, že mě film naprosto uchvátil. A protože jsou tyhle dvě série hodně srovnávané musím říct, že ikdyž jsem Hunger Games nečetla rozhodně ve mě filmová podoba nevzbudila takovou zvědavost, že bych si ji musela přečíst narozdíl od Divergence. Je to naprosto poutavý příběh, který ve mě vzbudil zájem o antiutopické romány.

Divoch Chase Divoch Chase Sandra Brown

Kniha mě zastihla v takové náladě, že mě ten příběh opravdu chytil za srdce. Postavu Marcii jsem si naprosto zamilovala.

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

Celý příběh byl hezký. Romanticka jak má být. Všechno to ještě zlepšil epilog.

Oheň a déšť Oheň a déšť Ann Maxwell

Byl to hezký příběh. Vždycky jsem si při čtení říkala... jó proč to nekomplikovat. Na knize je poznat, že originál byl napsaný před čtrnácti lety, takže kdoby čekal román podobný těm, co vycházejí teď, bude zklamán, což jsem z části byla taky. Ale pořád to je hezký příběh, prostředí i postavy. Na odreagování vynikající. :)

07.05.2014 4 z 5

Odhal mě Odhal mě Julie Kenner

Jistěže na tohle téma se už těžko vymýšlí něco nového a originálního. Tady se o to spisovatelka pokusila tím, že dala Nikki vlastnost, která z ní dělá normální člověka a ne vybájenou hrdinku, která navzdory všemu je všudypřítomně vystrojená, milá, přívětivá. Aspoň tímhle spisovatelce podařilo do příběhu vnést trochu reálnějších a jedinečných rysů. Samozřejmě všechny plusy trochu vyblednou s porovnáním s 50 odstíny, Crosfire a dalšími knihami na podobné téma přesto se mi kniha moc líbila. Nikki jsem si jako hlavní hrdinku zamilovala a určitě se těším až si přečtu další díly.

01.05.2014 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Příjemná oddychovka u které od začátku víte jak to dopadne. Trochu mě zarazilo to všechno se Zachem, ale jo dejme tomu, že v Americe to není nic neobvyklého. Knížky o kamarádech z dětství se mi líbí. Přijdou mi roztomilý donutila-jsi-mě-sníst-bábovičku vzpomínky :)

26.04.2014 4 z 5

Žár Žár Maya Banks

Hezké zakončení příběhu tří kamarádů. Přestože by se zdálo, že všechno co stálo za to už bylo řečeno a událo se v předchozích dvou knihách, není tomu tak. Jistěže autorka nemohla přijít s nějakým obrovským zvratem. Mezi Ashem a Josii se odehrála všechno, co mělo stejně jako v prvních dílech. Ale i tak to dokázala podat opravdu hezky a zábavně.
Myslím si, že i příběh Kaie a Brittany by stál za knihu... rozhodně bych si ji přečetla.

22.04.2014 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Příběh to byl vcelku hezký, což o tom, ale styl psaní autorky mi přišel nic moc. Přišlo mi, že se jednoho rána rozhodla napsat knihu a sfoukla to za jeden den. Je škoda, že nezaběhla ve vyprávění víc do detailů, nepopsala podrobněji pocity hlavních postav, protože by to bylo bezpochyb zajímavé. Myšlenky Elly, která si prošla nečím, co ji poznamenalo a ovlivnilo nebo vztah Lily a Ethana by si zasloužil rozvést - to mi tam opravdu chybělo.

21.04.2014 4 z 5

Za černými dveřmi Za černými dveřmi Velvet

První, co jsem si pomyslela po dočtení bylo... aspoň to skončilo překvapivě. Na knize se mi líbilo, jak do sebe zaplétají svůj osud zdánlivě nesouvisející postavy, i když způsobem hodného telenovely. Četlo se to snadno, příjemně :).

21.04.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nejlepší na téhle knize bylo to, že když jsem si uvědomila, asi tak v půlce, že mě to nudí a koukám , kde co lítá místo abych se soustředila na knihu a že se tam vlastně nic neděje tak od další kapitoly to byl obrovský obrat. Opravdu takový nevšední, zajímavý a překvapující příběh. Když jsem jí začala číst vůbec jsem si nedokázala představit, že se to bude odehrávat tímhle směrem. Čekala jsem nějakou povrchní středoškolskou romanci, ale opravdu mě to příjemně překvapilo.

09.04.2014 5 z 5