Ivy Ivy komentáře u knih

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

V poslední době se odhodlávám a zkouším i nové žánry, které mě kdysi moc nebraly, proto jsem ráda, že jsem si vybrala tuto knihu a nijak mě neodradila od dalších jí podobných knih. Je pravda, že cca prvních stopadesát stran se čtenáři může zdát, že se tam nic moc neděje, ale jakmile tohle překonáte a vydržíte číst dál tak to začne mít pořádné grády. Je to pro mě jedna z knih u které se bojíte otočit na další stránku a zároveň vám to nedá pokoj dokud si nepřečtete poslední větu knihy. Některé scény byly opravdu děsive, nejvíc ta s pavouky zaplavující místnost (vážně nechápu jak tam mohl potom spát, i když se jich zbavili).
Pro mě byla kniha naprosto čtivá, vyvolala a udržela ve mě zájem a napínala mě až do poslední stránky. Navíc celá ta zápletka byla propracovanější než se na první pohled mohlo zdát a její rozuzlení rozhodně překvapilo.

24.08.2014 4 z 5

Remy Remy Katy Evans

Kdo by od knihy čekal trochu víc pokračování příběhu Brook a Remyho, bude jistojistě zklamán. Spíš jsem si od knihy slibovala, že se dozvím jak to bylo dál. Takže z části zklamaná jsem, nicméňe bylo i zajímavé číst příběh z pohledu Remyho.

23.08.2014 4 z 5

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Po přečtení prvního dílu jsem se nadšeně pustila do druhého a no... nadšení mě postupem čtení pomalu ale jistě opouštělo. Změna prostředí, kde se děj odehrává se mi nezdál jako úplně zdařilý krok. Po téměř nesmysluplném důvodu, proč Jack Beth unese jsme se ocitly v Zásvětí. Celé Zásvětí bylo pro mě těžké si představit. A navíc všichni ti záporňáci na jednom místě, nic pro mě. Na druhou stranu tam bylo spoustu momentů, kdy jsem se při čtení bavila i když v určité části knihy jsem byla rozhodnutá, že si třetí a poslední díl rozhodně nepřečtu, ale konec mi zase přidal na zvědavosti takže ano, až se mi dostane další díl pod ruku pustím se do něj.

20.08.2014 3 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Fantasy není mým top žánrem a tahle kniha se mi líbila díky romantice, středoškolskému prostředí, hlavním postavám a originálním námětu. Nebylo to ani moc zamotané, nijak zvlášť děsivě tajuplné, což je pro mě velké plus - moc mě neberou takové ty strašidelně zamotané knihy, kdy se bojíte otočit na další stránku a ztrácíte se v ději a v podrobnostech.
Rozhodně se v dohledné blízkosti vrhnu na druhý díl.

13.08.2014 5 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

Naopak přestože nejsem vůbec žádnou příznivkyní historických románů tenhle se mi vcelku líbil. Se začátkem jsem musela trochu bojovat, protože to nebylo téma o kterém bych dvakrát chtěla číst, ale přišla mi pod ruku v knihovně tak proč ne, že. Asi po kolem padesáté stránky mě to opravdu chytlo a celý zbytek knihy jsem četla rychleji než těch prvních padesát stránek. A nakonec nebylo to jen nudné shledání dvou spříznených duší, ale byla tam i zápletka, která to celé zpestřila :).

10.08.2014 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Christine Bravo

Když jsem si knihu půjčovala byla jsem na vážkách. Anotace mě celkem zaujala, kdežto prvních pár stránek, které jsem přečetla ještě v knihovně nikoli. Tak jsem si řekla, že to aspoň zkusím, třeba mě to nadchne. No bohužel, nic takového se nekonalo a knihu jsem okolo sté stránky odložila. Věřím, že se najdou lidé, kterým se kniha zalíbí, já to nejsem a přetože jsem knihu odložila a zřejmě jí už nikdy neotevřu musím říct, že zas tak velký propadák to není - námět je přinejmenším zajímavý a věřím, že kdybych se donutila číst dál nějaké to další plus bych našla :).

02.08.2014

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Nemám co vytknout. Výborný konec. Nakonci mi sice chyběli stránky, které číst dál, ale to tak bývá u krásných příběhů.

29.07.2014 5 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Celou dobu, co čtete čekáte, kdy už ji konečně uhodí a jak to bude dál. V tomhle ohledu jsem byla vcelku zklamaná, že se všechno odehrálo až ke konci knihy a na víc nezbyly stránky. Taky jsem to čekla o kapánek víc dramatičtější - přijde mi, že se to tam všechno řešilo tak nějak v poklidu. Ale i tak má kniha něco do sebe. Je to takové sáhodlouhé vyprávění. Pochopíte na tom situaci žen, které se dostávají do podobných situací.

25.07.2014 3 z 5

Temná vášeň Temná vášeň Inka Loreen Minden

Z série Shadows of Love je tohle asi ta nejpovedenější, i když taky nic moc.

25.07.2014 2 z 5

Žhavé stíny Žhavé stíny Jennifer Ambers

Nepropracované, díkybohu krátké, slátanina. Brak, co vyšel jen protože tohle téma je teď v kurzu.

25.07.2014 odpad!

Spoutaná touha Spoutaná touha Jasmin Eden

25.07.2014 odpad!

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Nejlepší na knize byl konec. Opravdu to byla místy nuda, že jsem si nebyla jistá, jestli knihu dočtu, ale ke konci se mi to četlo dobře. K nihovně jsem si ji půjčila jen tak a když jsem dorazila domů a četla vaše názory, dost jsem se obávala jestli se do knihy vůbec pustím. A no, čekala jsem to horší - takže kniha nakonec překvapila :). A je to hezké klišé, že nakonec dojde k tomu správnému a začne věci řešit. Nejvíc mě na tom zajímá (samozřejmě jak jinak) jak to bylo dál.

08.07.2014 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Je celkem blbý jaká jsem cíťa, ale při posledních kapitolách jsem zase brečela. Myslela jsem si, že číst celý příběh znova, akorát z jiného úhlu pohledu bude nuda, ale nebylo tomu tak. Tahle kniha splnila všechno, co by kniha měla mít - podle mě. Rozesmála mě. Rozbrečela. Dotkla se mě na správném místě. Je to jednoduše krásný příběh. Jsem ráda, že jsem se do knihy pustila, i když se mi moc nechtělo. Nejlepší scéná, která mě rozesmála: (ale samozřejmě jich bylo víc)
Když Daniel řekl Deanovi před mámou Breckina ať ho chytí za ruku - byly asi tři ráno, když jsem tuhle část četla a no dokážete si představit jakej ohlas to vzbudilo.

05.07.2014 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Protože jsem před časem viděla film s podobným tématem, který si můžu pouštět dokola pořád jsem ráda, že jsem našla i tuhle knihu. Stejně jako film má kniha spoustu ale... prostě nad tím vším nesmím moc přemýšlet a jen se nechat pohltit krásným příběhem a odpočinou si při čtení. Knihu jsem přečetla bezmála za půl dne a naprosto mě bavila. Doporučuji ;)

02.07.2014 5 z 5

Škola života Škola života Lynn Barber

Knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu, který se mi líbil rozhodně víc, protože to byl takový vícuc všeho nejzajímavějšího. Některé situace v knize byly taky zajímavé, ale na zadek si z knihy nesednete.

01.07.2014 3 z 5

POP princezna POP princezna Rachel Cohn

Tohle je jedna z knih mého mládí, četla jsem asi ve 12 a v té době se mi líbila, teď si sice jen matně vzpomínám, co se v tom příběhu odehrávalo, ale jednoznačně vím, že bych z ní teď tak nadšená nebyla.

01.07.2014 3 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Není pro mě zvykem, že bych četla knihu tak dlouho jako tuhle. Je to prostě tím, že mě to ze začátku zas tak nebralo, pak jsem se trochu začetla ale zase přišla taková propadlina v ději, která mě moc nebavila. Příběh pro mě měl pár trhlin na kráse. Nějaké situace mě naprosto bavili, nějaké moc ne. Prostě průměr. Taky okolnosti s dvěma stalkery, jeden šílenější než druhý? Jo, možná bych mohla připustit, že se tohle v Americe ve světě celebrit děje, ale nějak se přes to stejně nemohu přenést. Přišlo mi to trochu absurdní. Kdyby třeba nebyla přes šestset stran dlouhá? A vypustilo by se pár scén? Možná...

30.06.2014 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Panebože! Tolik, co autorka dokázala vměstnat do pár posledních kapitol, by dokázalo vydat na další knihu. Normálně jsem si myslela, že mě z toho odvezou. Opravdu jsem věřila tomu, že šťastný konec mít nebude. Pořád jsem z toho tak nějak u vytržení. Poslední kapitola byla něco jako smilování. Když jsem knihu začala číst, rozhodně jsem si nedokázala představit, že to takhle dopadne. Tohle jsem opravdu nečekala.

25.06.2014 5 z 5

Pokoř mě Pokoř mě Julie Kenner

Jsem ráda, že v tom nejsem sama a musím tvrdit, že začátek knihy jsem četla opravdu pomalu, koukala kde co lítá a ne a ne aby mě děj pohltil, jak tomu bylo v prvním díle, který jsem měla přečtený během dne. Ovšem pak se to všechno k lepšímu obrátilo.

22.06.2014 5 z 5

Víme, co jíme? Víme, co jíme? Tereza Vrbová

Super kniha, přehledná, jasná, stručná. Líbí se mi, že uvádí symbol prasátka (živočišný původ éček) i u těch éček, která by jen mohly být živočišného původu. Určitě doporučuju každému... Taková menši bible pro nakupování :).

22.06.2014 5 z 5