Ivy Ivy komentáře u knih

Třešinka Třešinka Raine Miller

Miluju ty příběhy, kde se dají dohromady kamarádi z dětství. Bylo mi jasné, že kniha má je podat doplňující informace o vztahu Neila a Třešinky, co se odehrával na pozadí Aféry Blackstone, ale mě by nevadilo přečíst si podrobnější, rozšířenejší verzi. Jsou oba tak kouzelní, že by jim více stránek jenom prospělo.

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Knize jsem se taky dlouho bránila, jednou na mě ale koukla z poličky v knihovně tak jsem jí vzala... na zkoužku. Nejsem z ní úplně unešená, ale ztráta času to nebyla. Děj obestírá záhada Rebečiných deníků a kvůli tomu se určitě pustím do dalšího dílu. A ten konec? Jako vážně? Vždycky jsem naštvaná když se na poslední stránce stane něco, co vás prostě donutí aby jste si přečetli další díl... je to ale blbej marketingovej tah, ne?

Podvol se Podvol se Maya Banks

Nerada to dělám, ale mám nutkání srovnávat předchozí sérii Bez dechu se sérií Temné touhy. Jistě příběh měl jakési kouzlo, trošku se snažil o originalitu, romantiky tam bylo, že z toho ukápaval med, přesto tomu cosi chybí. Druhý díl jsem nečetla (chystám se na něj), ale jak se mi to teď jeví tahle série bude vždycky ve stínu té první. Joss a Dash mi tolik k srdci nepřirostli - spíš v knize rozmlouvají a děj se kamsi poděl. Sem-tam se mi jejich rozhovory líbily - někdy byly tak strašně sladcí, že jsem jen áchala, ale... Jsem spíš zvědává na druhý díl, protože to se mi popisem zamlouvá víc.

Zapletený Zapletený Emma Chase

Asi nejlepší kniha za poslední dobu vůbec. Vyprávění Drewa je ojedinělé, originální a vtipné. Když jsem se do knihy pouštěla tak jsem nic takového nečekala. Mezi těmi všemi knihami, co teď vychází je tohle to nejlíp zpracované. Se skříženými prsty doufám v pokračování (protože jsem lenoch líná číst v angličině O:))

28.11.2014 5 z 5

Učitele nesmíš milovat Učitele nesmíš milovat Brigitte Blobel

Rozhodně nejsem cílová skupina pro kterou kniha byla napsána. Chtěla jsem dát průměrné tři hvězdičky, ale nějak se mi nelíbil ten konec. Trochu jsem v průběhu čtení pomýšlela na to, že se vyplní ten sen, který se jí zdál a umře. Ne, že bych jí to přála. Ale bylo by to originální*. Celkový dojem je takový, že kdybych to četla když mi bylo 11 let asi by se mi to líbilo (i když si matně vzpomínám, že v té době jsem o knihy ani nezvadila). Teď knihu prostě neocením. Škoda, protože bych si ráda přečetla nějakou dobrou romantiku na téma vztah učitel-studentka.
*jistou originalitu ten příběh měl, a to, že neskončil a žily šťastně až do smrti, což je neobvyklé a vzácné tudíž i originální, ale i přesto to nestačilo

28.11.2014 2 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Já je prostě miluju. Simon a Caroline jsou nejlepší. K tomu dovádění kocourka Clivea jako třešnička na dortu a všechno to rovná se pět hvězdiček.

24.11.2014 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Á konečně jsem se dočkala. Musím říct, že přestože se mi kniha opravdu líbila, zasloužila si plných pět hvězdiček, se mi S hlavou v oblacích líbila víc. A proč? Kurňa protože jsem zas brečela jak malá, protože jsem čekala vtípky k zasmání od začátku až do konce. Ale překvapilo to, čehož si cením - to málokterá spisovatelka čtení pro ženy umí. A samozřejmě si neodpustím výtku nad délkou díla a taky dofám, že spisovatelka fanoušky obdaruje něčím jako Pekáč buchet na Vánoce (jako to udělala s knihou S hlavou v oblacích).

01.11.2014 5 z 5

On On Carey Heywood

Upřímně mě to moc nebralo. Zase jedna z těch knih u kterých mi nejde do hlavy jak se mi nemůže líbit, když jsou ji všeobecně všichni nadšení. Od obálky jsem si slibovala nějakou sexy vzdychárnu a nakonec se mi dostalo roztomilý příběh dvou kamarádů, první lásky a odloučení - kvůli blbosti, jen se dokážu rozhodnout čí blbost to byla jestli její nebo jeho. A překlad taky za moc nestál.

29.10.2014 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Z celé série jsem naprosto unesená. Kdybych měla pět ódy na každý díl zvlášť bylo by to samé ách a och. Což moc zábavné není. Ale áááách. Naprosto bezkonkurenční, jedno z nejlepší fantasy čtení, které jsem kdy četla. Samozřejmě jsem tým Dimitrij. A souhlas - Danila je naprosto k sežrání. Ale bohužel, jak se to jeví tak dalších zfilmovaných dílů se nedočkáme, ale naděje umírá poslední. Jinak se nemůžu dočkat až se pustím do volného pokračování.

29.10.2014 5 z 5

Scénář lásky Scénář lásky Tina Reber

První díl mě neoslovil jako většinu a u druhého tomu nebylo jinak. Každopádně kdybych měla porovnat první a druhý díl tak ten druhý je rozhodně lepší. Zdá se mi, že se v tomhle díle Taryn a Ryan někam konečně posunuly. A všemu tomu vévodí ten konec, kdy máme šanci se podívat na Taryn s Ryanem s odstupem času, což mi přišlo mnohem zajímavější než všechno, co jsem si přečetla ve dvou předešlých dílech.

29.10.2014 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Protože jsem první díl série četla už dávno, nebo né spíš dávno, ale mezitím jsem přečetla spoustu knih... než mě došlo, že vlastně čtu pokračování, které sice je o jiné ústřední dvojici ale postavy se tam objevují stejné jako v prvním díle... Byla jsem pak jako Dr. House, kterému nad hlavou blikla žárovka, až jsem se nad tím vážně pobavila. S tím vesměs zábava skončila. Přišlo mi to obrovitánsky smutné. Všemu tomu pochmurnu vede to, že najde svou spolubydlící pověšenou v pokoji. Br...

29.10.2014 4 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Kniha je pro mě opravdu vtipně napsána, zasmála jsem se u ní. Stylem humoru by se dalo přirovnat k takovému, který předvedla A. Clayton u knihy Nabíječ nebo u série Zrzka. Kreslenou obálkou počínaje to je spíš takový nevinný příběh. Na to jak byla dlouhá jsem si přestavovala zápletku a konec trochu jinak, ale tak co... Zhltla jsem ji během dvou večerů, kdy přišla vhod, pobavila, neurazila... ale vracet se k ní nebudu.

29.10.2014 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Né. Mockrát děkuji, Richelle zlomila jste mi srdce. Takhle to přece nemůže skončit! A když si představím, že k dalšímu dílu se dostanu až zítra odpoledne v knihovně... achjoooooo. Zrovna ta situace, kdy beru všechny kecy na spoilery zpět a jsem v pokušení si přečíst jak to dopadne, doufám, že odolám aby nepropásla ten úžasný příběh o který bych přišla kdybych si přečetla pár vět o tom jak to dopadne.

28.09.2014 5 z 5

Navždy Navždy Lada Jánská

Mohl to být dobrý příběh, jenže všechno, co jsem na knize viděla bylo až moc stejných situací a vlastností se Stmíváním. Nechápu jak to někdo mohl vydat. Takhle přesně vypadá novodobá česká literatura, chabé napodobování, které vychází jen protože je tohle téma v kurzu.

26.09.2014 1 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Už spoustu lidí mě na tuto knihu odkazovaly. Jak je dobrá, příběh je fajn a tak. Je to jedna z knih k jejíchž přečtení jsem potřebovala vidět film. Proč ne. Zkusím film, třeba se utvrdím v tom, že je dobře, že jsem se vyhýbala knize tak dlouho.
V době kdy kniha byla na pultech čerstvě si dobře vzpomínám jak jsem jí viděla v knihovně (ještě na dětském oddělení - což je čtyři roky zpět) a v té době jsem byla moc zakoukaná do upírů tak jak jsem vykreslila S. Meyer, že jsem knihu degradovala (aniž bych ji četla) jako pouhou napodobeninu, nebo jak už bývá zvykem, že vyšla jen kvůli tomu, že bylo tohle téma v kurzu. Jak jsem se pletla.
Kniha se mi líbila víc než film. Z důvodu že tam bylo víc scén, kdy to mezi Rose a Dimitrijem jiskřilo. Rose je taková správná, jde proti proudu, je zapálená, oddaná, zábavná a vždycky v akci. Je fajn číst o hlavní hrdince holce, která je ta co utočí, je drzá vždycky ve středu akce. A Dimitrij? Stačilo k téhle postavě připsat hercovu tvář, a získal si mě.
Jasných pět hvězdiček (ani jsem nezaváhala). Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl, a pak další a další :).

19.09.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Přestože mám jakousi averzi vůči českým spisovatelům v knihovně jsem knihu vzala, že jsi zkusím, má něco málo přes sto stránek, tak proč ne?
Tohle dílo je pro mě zatím vyjímka potvrzující pravidlo. Chci říct, že má averze je díky špatným zkušenostem s novými českými autory, kterým v poslední době vychází rádoby české napodobeniny zahraničních knih. Začalo to Smlouvou s Adame, Evou, a zdá se že pokračuje, protože málokdo u nás dokáže napsat něco originálního a zábavného tak jako se to podařilo Kateřině Petrusové nebo tak jako zahraniční autoři - takže ti čeští je jen chabě napodobují (neříkám, že všichni, stačilo pár knih abych si tenhle názor utvrdila).
Je to tak krátké dílo a vesměs není moc prostoru postavy blíže poznat, ale přesto se mi Zmrzka s Marvinem zalíbily. Knížka je tak vtipně napsaná, že jsem se co stránku smála.
Jasných pět hvězdiček. Za vtipnost, originalitu a spisovatelčin výkon který u mě trošičku pozvednul současnou českou literaturu. Jediné, co knize mohu vytknout je její délka. Jistě byla zábavná tak krátká jak byla, a nikdo nemůže s jistotou říct, že delší verze by byla stejně dobrá nebo lepší. Ale jsem si jistá, že příběh Zmrzky a Marvina by si zasloužil i víc stránek.
Těším se na vydání knihy Pekáč buchet :).

11.09.2014 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Při posledních stránkách předchozího dílu by jste opravdu nečekaly, že se příběh bude ubírat tímhle směrem - proto ten šok a zklamání. Šťastně a navěky jim tedy nevydrží dlouho. Chci tím říct, že Nora byla opravdu v pohodě a ona se s ním rozejde, jako vážně? Tím mi občas lezla na nervy. Panebože! Vždyť se s Patchem rozešla tak ať nedolejzá. Kdyby to spisovatelka aspoň napsala tak že je Nora s Patchem proti celému světu, ale ona si vymyslí tu nejvíc neočekávanou kravinu.
Po začátku kdy nic nedává smysl, přes pokračování, které vám hledání logiky moc nepomůže to vylepšil konec, který všechno vysvětlí a Nora s Patchem si konečně můžou zase padnou okolo krku? Samozřejmě, že ne. Hned to musí totiž překazit Nořina biologický tatík, jemuž patří poslední věta v knize s příslibem její smrti. Ha, šílená to rodinka. Takže když už nic jiného aspoň se spisovatelce podařilo vyvolat ve mě zvědavost a samozřejmě si nedám pokoj dokud nedočtu další díl.

03.09.2014 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Jediné, co mě na téhle knize mrzí, je to, že už není vydané pokračování. Jinak je to nádherná kniha. Spisovatelce se podařilo vymyslet originální Savanty a celá ta věc se spřízněnou duší. Áh, já proste CHCI a CHCI pokračování :D.

Tak se mi dostalo odpovědi od nakladatelství a zatím další díly neplánuji vydat :(

30.08.2014 5 z 5

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Když jsem dočítala třetí díl přála jsem si další. No kdy jsem se ho dočkala a konečně ho přečetla tak z něj nejsem nadšená jak jsem očekávala. Jistě líbil se mi, ale cosi tomu chybělo - proto jsem se jím 'prokousávala tak dlouho, a trvalo mi přečíst ji téměř osm dní (což na mé tempo při čtení je opravdu dlouho). Ze začátku knihy mi vadilo jak měli oba dva tendenci pořád vytahovat Ethana jako dominantního muže. Jistěže nenechá si do toho kecat a máte to rádi tvrdě - pochopily jsme. Jenže to bylo všechno tak sladce romantický (něco pro mě), že bych na všechny chyby skoro zapomněla.

30.08.2014 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Na tenhle příběh prostě nedám dopustit. Třicítka, co se zamiluje do zajíčka a on ji také miluje? Ahh... to je potrava pro mou romantickou duši. Jistěže to svádí srovnávat s Nabíječem, ale no tak lidi je to úplně jiný příběh, jiné postavy, jiné vlastnosti postav. Nikdo by přece nechtěl číst Nabíječe v jiném městě znovu - to bylo zas keců jak je to neorginální adp... Jistěže taky mi delší dobu trvalo si oblíbit Grace, ale jakmile se dala dohromady s Jackem vzala jsem jí na milost :D.

24.08.2014 5 z 5