Ivy Ivy komentáře u knih

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Miluju road-trip knihy. První díl byl opravdu něco, v tomhle mi trochu vadilo, že se ve vyprávění spisovatelka s hlavními postavami nezdržela na některých místech déle. I když je jasné, že jenom o cestování to nemělo být. V tomhle díle se toho udála hodně, možná že na jednu knihu až moc... Každopádně všechny události tak nějak zapadly na své místo. Hodně se mi líbil epilog. Nemám moc ráda natahování sérií, ale možná by mi nevadil další road-trip v podání Lily a Gavina. Navíc Camryn a Andrew jsou naprosto kouzelní, hezky četlo o jejich pohádkovém vztahu navzdory všemu, co se stalo.

18.03.2015 5 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Ve svém konci tenhle příběh byl opravdová tragédie. A možná i zbytečná. Pořád jsem si říkala, že je Tim až moc posedlej a otrvanej se svýma očima, měl nosit slunečný brýle ne...? A ono to dopadne takhle... Kniha to byla úžasná, i s tím otevřeným koncem (které nemusím), ale stejně bych brala pokračování, kde by Daisy a Duncan byly spolu a měly svoje 1,4 dítětě, Timovi se vrátí zrak a s Vanessou odejdou za západu slunce žít šťastně až do smrti...

17.03.2015 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

3,25*
Ze začátku mě kniha bavila. Mia je zajímavá, ztřeštěná, má výborný slovník (na to je poznat, že je to český originál - tak květnaté nadávky a jízlivosti, to umí málokterý jazyk :D). Jen mě mrzí, že se tam na to, že to má téměř čtyři sta stránek nic neděje, nějaká ostřejší zápletka nebo něco... prostě nic. Menší pokusy o jakési oživení - hádka s Bradem a Miina matka - vyšly vniveč. Bohužel to ke konci už začalo nudit a posledních sto stránek jsem prolítla v rychlosti.

18.02.2015 3 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Hned ze začátku jsem si pomyslela áá pohled Adriana, něco mi říká, že tahle kniha se mi bude líbit. Líbila se mi, zatím asi nejlepší ze série (ještě jsem nečetla zbylé díly), ale ten konec? Sydney jsem koncem předchozího dílu konečně vzala na milost, a tenhle díl mě donutil si ji jako hlavní hrdinku oblíbit ještě víc, ale ta její alchymistická banda... Hrůza děs, opravdu jsem zvědavá na další díl.
Eddie a Jill se konečně dočkali své chvilky, a byli naprosto roztomilý. Všechno to bádání, povstalci, kouzla a vztah Adriana a Sydney vytvořili nádherný příběh, jen ten konec... Nemůžu se dočkat až se mi dostane pod ruku další díl (což bude na můj vkus až za příliš dlouhou dobu).
I když vím, že to všechno dopadne dobře (anotace na poslední díl tvrdí, že jsou A. a S. manželé :3) jsem opravdu zvědavá čím mě R. Mead překvapí, protože vždycky přijde s něčím novým.

14.02.2015 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem tenhle rok četla (vím, je únor, ale jsem si jistá, že tuhle knihu jen máloco tento rok překoná). Kniha se mi líbila od první věty až po tu poslední. První půlka kniha byla zajímavá, druhá naprosto neočekávatelná a nepředvídatelná. Když jsem knihu četla, myslela jsem si jak vím jak to všechno dopadne (ne, nevíš nic -.-"). Miluju šťastné konce, a strašně bych si přála aby tohle dopadlo líp, ale myslím, že kdyby to opravdu dopadlo líp už by ten příběh ztratil to něco, kvůli čemu se mi tak líbil.
Škoda, že nemůžu dát víc hvězdiček.

12.02.2015 5 z 5

Vytoužený Vytoužený Julie Kenner

Hned z kraje knihy mě hodněkrát napadlo se čtením seknout. Takže se musím plácat po rameni, že jsem to vydržela (protože to není moje parketa číst něco, co mě nebaví) a nakonec jsem za to celkem ráda. Ne, že by to byl příběh, který by si nikdo neměl něchat ujít. Ale hezký příběh to byl. Když jsem se přehoupla přes tu míň zábavnou část, příběh mě pohltil a nakonec i bavil. Určitě by to bylo zajímavější kdyby spisovatelka víc rozvedla tu jejich zločineckou akcičku, protože je opravdu škoda, že to všechno proběhlo tak rychle a jednoduše, ale co... kniha je romantikou, s tím učel splnila a nějakou detektivně akční zápletku čert vem i když mi tam trochu chyběla.

10.02.2015 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Začátek knihy měl trochu pomalejší rozjezd. Ne, že by byl napsaný hůř nebo méně zajímavěji než zbytek, ale chybělo tam trochu té akce. Když jsem se přehoupla přes polovinu všechno to nabralo jiné rozměry a druhou polovinu knihy jsem přečetla během pár hodin, kdežto tu první jsem četla několik dní. Než jsem se pusitla do knihy Sydney jsem moc k srdci (tak jako Rose a Dimitrije) přirostlou neměla. To se po dokončení knihy změnilo. Vážně, jsem zvědavá kam se bude ubírat další díl. Zdá se, že spisovatelkou toho umí mnoho ale jedno, co svede jistojistě nejlíp je vzbudit zvědavost na posledních stránkách knihy.
P.S. Na můj vkus tam bylo málo Dimitrije :( :D.

31.01.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Knihu jsem dostala pod stromeček a čekala jsem od ní úplně něco jiného než jsem dostala. A jsem s tím naprosto spokojená. Kniha je označena jako dívčí román jen z důvodu, že se tam nedějou žádné ostřejší scény, ale myslím, že by si jí měl přečíst i člené kategorie romány pro ženy aby si znovu připomněli jak krásná, roztomilá, nevinná a dechberoucí umí být láska.
Věta: "...že když se poprvé vezmou za ruce, připraví to o dech i čtenáře." je naprosto pravdivá. Konečně anotace, která splnila to, co slibovala a obstarala parádní čtenářský zážitek :).
Na jednu stranu nenávidím ten otevřený konec, protože mi nikdo nemůže s jistotou říct jak to s nimi dopravdy dopadlo. (A ano vyvádím tu kolem imaginárních postav z knihy.) Na druhou stranu se mi líbí to, že konec je opravdu otevřený a není to kvůli tomu aby si čtenáři přečetli další díl série. Holt si pustím mysl na procházku a fantazii vezmu do party :).

28.01.2015 5 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Prvních asi sto stránek jsem doslova hltala, jenže pak se příběh začal ubírat směrem, který bych zhodnotila ne jako úplně vydařený, protože jsem čekala úplně něco jiného. Asi zůstanu někde na půli cesty a nedokážu se rozhodnout jestli se mi kniha líbí nebo ne. Navíc byl příběh tolik plný okatých klišé, na druhou stranu je to silné téma, které se každého určitě dotkne. Už jen to abych se dozvěděla jak to nakonec dopadne mě donutilo knihu dočíst.

26.01.2015 4 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

Ani nevím, proč se mi předchozí díl tak nelíbil, když si tak čtu svůj komentář k předchozímu dílu asi jsem musela mít hodně blbou náladu :D. Celá série je fajn, jsem ráda, že spisovatelka neměla potřebu ji ještě víc natahovat. Jistě není to nic převratného, ale kniha mě číst bavila, příběh by zajímavý, roztomilý a skvěle jsem si u toho oddychla.

24.01.2015 4 z 5

Hravě Hravě S. C. Stephens

Příběh, který spisovatelka začala knihou Bezhlavě pokračuje... a řekla bych velice dobře (ve výsledku si podle mě vedl mnohem líp než první díl). Kellan je konečně s Kierou a dohromady musí zjistit, že důvěra je mnohdy důležitější než samotná láska.
V prvním díle mi v některých částech knihy Kiera lezla na nervy, ale pouze protože nesnáším její nevěru a následné lži. I tak mě druhý díl ji přiměl vzít na milost a dokonce si ji i oblíbit. Vzala jsem na milost její lidské vlastnosti a hned mi při čtení bylo příjemněji.
Ustřední dvojice zdá se trochu dospěla. A vedlejší postavy se dočkaly svého většho místa v příběhu, který spisovatelka vychytala tak dobře, že toho bylo akorát a přesto né moc. Možná to mi chybělo v prvním díle, každopádně v tomhle díle se odehrálo všechno tak, že si nic jiného než pět hvězdiček nezaslouží.

22.01.2015 5 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Nevěra nikdy nebude populární téma... hlavně pro mě ne. Knihu jsem četla nezvykle dlouho. A bude rozhodně tím, že mě prostřední část příběhu zas tak nebrala. A to hlavně díky Kieře. Ano, po dlouho době mi hlavní hrdinka moc nesedla, párkrát by si opravdu zasloužila cihlou mezi oči. Nemám ráda nevěru a když už na nevěru dojde ještě víc nemám ráda lhaní. Proto, ve větší části knihy jsem měla přímo osypky z toho jak se Kiera chovala, jak zatloukala a podobně. Celou dobu co byla Kiera na půl cesty mezi Dannym a Kellanem jsem se pořád nemohla rozhodnout s kým by (podle mě) měla zůstat.
U hodnocení jsem trochu váhala, přeci jenom mě téměř polovina knihy nudila. Ale konec, Kellan a Denny to vylepšily takže proto čtyři hvězdičky. Spisovatelka si mě získala jak z toho dokázala vybruslit a taky tím, že knihu ukončila a i když napsala pokračování první díl může stát sám o sobě (a stejně tak i další díl).

22.01.2015 4 z 5

Podlehni Podlehni Maya Banks

První kniha z téhle série a stejně tak i druhá je spíše o rozmlouvání a pocitech. Na nějakou větší zápletku není místo. Všechny ty rozhovory, jak se pořád museli o všem několikrát ujišťovat, opakovat jednu věc dokola... to mě po chvilce začalo nudit i když i tak to bylo v různých částech příběhu zajímavé.

04.01.2015 3 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Jedna z mála knih od kterých jsem čekala, že bude neoriginální, nudná a příliš podobná ostatním na tohle téma. A musím říct, že mě překvapila. Souhlasím, že prostředí letušek je jakýsi čerstvý závan originality a zápletka mezi Biancou a jejím otcem je zajímavá - kvůli tomu se rozhodně pustím do dalšího dílu.

07.12.2014 5 z 5

Život sira Alexandra Fleminga Život sira Alexandra Fleminga André Maurois

Knihu jsem nepřečetla celou, pouze mi posloužila jako zdroj při zpracování zápočtové práce. Normálně bych se k ni jistojistě nedostala ale určitě ji doporučuju. Je dost obsáhlá a najdete tam kdejakou maličkost o A. Flemingovi - ke zpracování nějaké práce naprosto perfektní.

02.12.2014 5 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Tak vůbec nevím jestli těch pět set stránek stálo za to. Za celou knihu se v podstatě o Jessem nic nedozvíte, což mi nedalo moc prostoru k tomu abych si ho oblíbila. Dělá velkou záhadu ze všeho. Ava jakkoli mi byla prvních pár stránek sympatická jamkmile začně poslouchat poslušně jako pejsek u mě končí, stačí aby napočítal do tří a přiběhne, když ho vidí doslova postrádá mozek a když náhodou zjistí, že má vlastní názor stačí aby jen zmínil sex a je po názoru.
Ke konci jsem až musela kroutit hlavou, protože důvod kvůli kterému šli od sebe (aby se kniha mohla natáhnout do série) byl no... nevím...? V jednu chvíly to nedokázala skousnout, pak si najednou uvědomí, že by se přesto dokázala přenést, ale protože ho najde namol tak si to zas rozmyslí...? Vážně?
Ani mě nezajímala bonusová kapitola z pohledu Jesseho, na to jsem fakt neměla sílu.
Spíš slabší průměr - 2,5 hvězdiček.
P.S. Podle mě kdyby to někdo chtěl srovnat s 50 odstíny tak je to nesrovnatelné. 50 odstínů je rozhodně lepší. EL James s knihou přišla jako s originálem, kdežto tohle je jen špatná napodobenina.

02.12.2014 3 z 5

Letní vzplanutí Letní vzplanutí Petra Martišková

Je vtipné, že i po letech co jsem knihu četla si dokážu vzpomenout, co se mi na ní nejvíc líbilo (vtipné protože mnohdy večer ani nevím, co jsem měla k snídani). Takže to na, co si vzpomínám je ta krásná romantická scéna, kdy se schovávají v přírodě před bouřkou a on ji chrání svým tělem. Jistěže, teď si říkáte nic moc, já to s odstupem těch let taky vidím jinak, ale tehdy to byla to romantika :3.

28.11.2014 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Je to roztumiloučký příběh. Bliss je kouzelná zmatkařka. Herecké pozadí je něco neobvyklého a nového. Nejvíc se mi líbil epilog, škoda jen, že další díl není taky o Bliss a Garrickovi.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Mě se prostě nevyplatí kupovat si knihy. Tuhle jsem si domu přinesla asi v šest večer a ve tři ráno jsem s ní byla hotová. Collen prostě nezklame. Je to sice její prvotina, ale nijak nepokulhává za jejími novodobějšími počiny. Doufám v pokračování Lake a Willa. A jejich bráškové byly naprosto kouzelní.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Musím mít na mysli, že tohle není VA. Pokrevní pouta mě prostě nevtáhly do děje tak jako se to podařilo Rose. Spíš jsem doufala ve víc Dimitrije, ane věnovat mu jenom: Dimitrij Belikov přijel. To mě prostě donutí přečíst si další díl. Né, taky je to fajn příběh. Adrina mám ráda (jen nech Rose Dimitrijovi a všechno bude OK). Jsem opravdu zvědavá jak se upjatá Sadney vypořádá s nákloností k Adrianovi.