Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Touha Touha Vi Keeland

Autorku mám ráda. Její příběhy jsou založené na romantice, ale nechybí v nich (na rozdíl od ostatních eroticky laděných knih) ani další důležitý podtext.

17.10.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

I já jsem spokojená. Konečně příběh, který se liší od ostatních a v mnoha ohledech vás dostane. Je mnohem lepší než ostatní knihy podobného ražení, ke kterým je přirovnáván. Zkrátka doporučuji!

17.10.2023 5 z 5

Amari a Velká hra Amari a Velká hra B. B. Alston

Stejně skvělé jako první díl. Těším se na pokračování. Nemám ráda otevřené konce, snad do příštího pokračování nezapomenu, co se v tomto dílu událo. Milovníkům kouzel a dobrodružství určitě celou sérii doporučuji.

30.09.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Souhlasím s tím, že román je zbytečně dlouhý (zejména první polovina mohla být kratší, možná by pak děj dostal větší spád...). A příliš předvídatelný. Bohužel kvůli tomu mi trvalo, než jsem ho dočetla. Nějak v něm nebylo nic, co by mě nutilo ho neodkládat a pokračovat ve čtení. Na druhou stranu: hledáte-li pomalejší romantický příběh, asi se vám kniha bude líbit. Já ji řadím do kolonky: neurazí, ale ani nenadchne.

02.09.2023 3 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Mám ráda knihy s přesahem. S hlubšími myšlenkami, které z děje vyplynou. A Pozvánka je přesně taková i když byste to třeba od erotického románu nečekali. Doporučuji, mně se autorka trefila do vkusu!

08.08.2023 5 z 5

Pod Kaštanem Pod Kaštanem Barbora Majchráková

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Ačkoli k ději pár výtek mám, k přečtení ji doporučit mohu.

05.08.2023 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Opět skvělé jinak to snad tato autorka ani neumí. Aby se vám příběh líbil, je nutné milovat knihy. Hlavní hrdinové jsou jimi totiž neustále obklopeni. Nahlédnete pod pokličku práce redaktora a literární agentky. A samozřejmě se můžete těšit i na romantickou linku!

02.08.2023 5 z 5

Jen moje štěstí Jen moje štěstí Adele Parks

Přemýšlím, jak knihu hodnotit. Potenciál rozhodně má, některé zvraty byly skvělé a nemohla jsem ji odložit, ale zároveň v ní jsou místa, kdy jsem se nudila a do čtení nutila.

26.07.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

B. A. Paris - tak jak ji mám ráda. Napínavé, čtivé, jasné rozuzlení
(aneb dozvíte se odpovědi na všechny otázky, které vás během čtení napadnou). Já jsem spokojená.

22.07.2023 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Příjemná oddechovka plná kávy, přátelství a nových začátků. Kombinace románu a fantasy se mi líbila a určitě si nenechám ujít ani další autorovy příběhy.

17.07.2023 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Bolavý příběh, bravurně napsaný. Více není třeba dodávat.

09.07.2023 4 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Na jednu stranu kniha plná klišé, na druhou fajn příběh, v němž nechybí ani několik důležitých témat. Čtivé, pohodové (ideálně třeba v létě k bazénu), pustím se i do předchozích dílů.

06.07.2023 4 z 5

Proti srsti Proti srsti Klára Mandausová

Super jednohubka, která vás pobaví. Macoura si díky jejím postřehům zamilujete. Myslím, že nejen kočkomilové budou z knihy nadšení.

06.07.2023 5 z 5

Kostlivec Kostlivec Luanne Rice

Po pár prvních stránkách jsem měla chuť knihu odložit nedočtenou (a to téměř nedělám...). Pokud máte stejné pocity, zkuste vydržet. Jakmile se zorientujete v postavách a děj, možná vás příběh začne bavit... Druhá polovina je určitě čtivější než první. Autorka se snaží pospojovat mnoho zápletek, chvílemi se jí to daří, jindy nikoli. Ale místy je vyprávění překombinované, celkově hodnotím jako průměr.

28.06.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Opět jeden z povedenějších románů, které autorka napsala. I když závěr bych si představovala trochu jiný, za přečtení kniha stojí.

28.06.2023 4 z 5

Čarohvozd Čarohvozd Skye McKenna

Podobný typ příběhů mám ráda. Magie, nebezpečí, napětí... Těším se na pokračování.

28.06.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla. Příběh plný emocí a těžkého rozhodování. Také o tom, jak důležitou roli hraje v našich životech odpuštění. Každý z hlavních hrdinů má svou pravdu, přesto všichni bojují o štěstí někoho, kdo je spojuje...

17.06.2023 5 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Krásný román (konec konců jako všechny od Colganové). Nechybí důležitá témata: posttraumatická stresová porucha, dárcovství orgánů, zbytečná smrt mladého člověka, životní změny... A na pozadí se odehrává krásná romantická linka. Rozhodně doporučuji.

16.06.2023 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Vzhledově je kniha skutečně velmi povedená. Obsahově asi takto: neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Zpočátku jsem měla dojem, že se autorka dlouho točí v kruhu a neustále zmiňuje to samé dokola. Pak se začal příběh konečně rozvíjet, ale zápletka byla velmi průhledná. Vlastně úplně nevím, proč má kniha nálepku Senzace Tik Toku. Jde o nenáročný román na jedno odpoledne pokud se do knihy pořádně začtete.

11.06.2023 3 z 5

Masové kuličky se šlehačkou Masové kuličky se šlehačkou Vítězslav Jareš

Typově jde o velmi podobný příběh jako autorův předchozí román Holky se čtečkou. Více hrdinů, více osudů, různá témata.

22.05.2023 3 z 5