Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Téma, na kterém je příběh založen, se mi moc líbilo, ale zpracování tak dokonalé nebylo. Některé pasáže nebyly úplně poutavé a tato hluchá místa mě moc nebavila. Proto pro mě spadá tento román mezi průměrné.

30.09.2019

Instantní macecha Instantní macecha Patricia Caliskan

Začátek příběhu mě bavil, pak přišla trošku slabší část, u které jsem měla problém s udržením pozornosti, ale o pár kapitol později se to zase zlepšilo. Téma je dobře zvolené, věřím, že je spousta lidí, kteří se v knize najdou a alespoň uvidí, že nejsou sami, kdo zažívá podobné pocity jako hlavní hrdinka. Lehce nadprůměrný příběh, který se dobře čte, pokud máte rádi knihy ve styl "napsal sám život".

29.09.2019

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pro mě zatím nejlepší kniha, kterou autorka napsala. Vyhořelé postavy jí opravdu sedí. Čtivé, dokonale výstižné, skvěle napsané.

24.09.2019 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Pokud třetí díl série vynecháte, nic se nestane. První dva byly určitě lepší a postačí. Na druhou stranu chcete-li vědět, jak příběh Less a Cat pokračuje, tak těchto dvě stě stránek budete mít přečtených za chvilku.

22.09.2019

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Autorka měla dost dobrý nápad: druhý díl série je tolik podobný tomu prvnímu a přitom vlastně úplně jiný. Cestování z minulosti do současnosti zase nabízí jiný pohled na věc. Oba díly mě bavily a pokud hledáte něco pohodového a nenáročného, tak je mohu doporučit.

22.09.2019

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Předchozí autorčiny knihy jsem zatím nečetla, takže možná proto nejsem z této zklamaná. Příběh se mi líbil, je sice poklidný, ale nevadilo mi to. Příběhy sester byly zajímavé a zpětně mohu říct, že mi vyhovuje, jak to všechno dopadlo. Zkrátka mě tento román rozhodně neurazil.

22.09.2019 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se pustila do této série? Tématiku cestování časem mám ráda, takže po prvním dílu jsem zatím nadšená. I když jsem si myslela, že tento typ knih už není nic pro mě, s radostí se pustím do dalšího dílu.

20.09.2019

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Tajemství hedvábného vějíře v sobě skrývá příběh, jenž vám vezme dech. Knihu jsem zhltla na jeden zátach a během čtení ve mě vířilo spousto emocí. Některé věci, které se v minulosti v Číně děly, byly opravdu hrozné.

14.09.2019

Na ukrácení dlouhé chvile je kniha fajn. Nečekejte však nic povznášejícího a světoborného. Je to jednoduché, ale autorka vás pobaví, což u této knihy je nejspíš to hlavní.

14.09.2019

Zuby nehty Zuby nehty Colleen Coleman

Jeden z nejlepších románů pro ženy, který jsem v poslední době četla. Autorka rafinovaně spojila několik témat: hledání sama sebe, překonávání nezdarů, dobré jídlo a splněné sny. A to vše na pozadí konkurzu na šéfkuchaře, který se odehrává podobně jako soutěž Masterchef. Za mě ideální kombinace!

14.09.2019 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Jednu věc tomutu příběhu upřít nemohu: je čtivý. Přečteno tedy budete mít za chvilku. Jinak v něm ale nebylo nic, co bych neznala odjinud a co by mě překvapilo. Naopak je založen na klasickém trojúhelníku bez pořádného děje (až na pár výjimčených situací - např. snaha autorky zakomponovat do příběhu demenci a celému příběhu tak dodat vážnější příchuť).

10.09.2019

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Nakonec jsem celou sérii přečetla jedním dechem. I když místy jsem se trošku nudila (přece jen byl tento díl rozsáhlejší než předchozí), celkově ji mohu doporučit těm, kteří mají rádi fantasy.

09.09.2019

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Rozhodně musím říct, že kniha je horší než jsem čekala (pokud také doufáte, že bude tak dobrá jako Prokurátor, tak doufáte marně). Ale zase není tak špatná, že by se vůbec nedala číst. Za mě průměrný příběh s docela originálním námětem, který by se možná dal zpracovat o něco lépe.

09.09.2019 3 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Pohodové a příjemné čtení o tom, jak to v životě vlastně chodí. Spusta scén mi vytvořila úsměv na rtech. Ideální pro starší ženy, které už ví, jaký manželský (partnerský) život vlastně je. Určitě se v knize také poznáte.

09.09.2019

Hlavně ať ti udělá dítě Hlavně ať ti udělá dítě Václav Gruber

Velmi zdařilá kniha českého autora. Bavil mě hořko-sladký nádech, který příběh má. Velmi dobře se četl (za to mohou hlavně krátké kapitoly). Nechybí ani napětí ohledně toho, jak to vše dopadne. Plusem jsou i aktuální témata, na kterých je děj vystavěn.

08.09.2019

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pro mě bohužel nejslabší autorčina kniha. Příběh mě nezaujal a hlavně jsem postrádala něco, co by mě nutilo číst dál. Chápu, že autorka se chtěla ubírat podobným směrem jako královna detektivek Agatha Christie, ale moc se to nepovedlo. Vraha nejspíš neodhalíte a v závěru si autorka schovala jedno překvapení, ale to je jediná věc, kterou mohu pochválit.

05.09.2019 2 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

I když jsem měla trochu obavy, jestli mě bude druhý díl bavit, tak mohu říct, že byl dobrý. Akce, napětí, některé scény sice trochu rozvláčné, ale dějově byl příběh fajn. Pohodovka na prázdniny.

26.08.2019 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Určitě musím pochválit originální nápad: autorka skvěle mate své čtenáře tím, kdo je princ a kdo zabiják. Nicméně když čtete pozorně, dá se to odhadnout (nebo jsem možná jen měla štěstí). Každopádně dokud jsem neměla potvrzeno, kdo je kdo, tak mě příběh bavil. Pak už to bylo horší a dějově se kniha vlekla, takže se obávám, že další díly mi už tak dobré připadat nebudou. Uvidíme.

21.08.2019 3 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Předchozí kniha autora (Hvězdný šéf) byla skvělá. Tak jsem se s chutí pustila do další. Tentokrát se ale žádné velké nadšení nekonalo. Dějově pro mě byl román velmi nepropracovaný a dočítala jsem s velkým sebezapřením. Některé myšlenky v knize byly pěkné, ale celkově jsem zklamaná.

21.08.2019

Krásný příběh pro všech, kteří knihy milují. Přemýšleli jste někdy nad tím, čím vším vás vlastně knihy ovlivňují? Tolik nádherných citátů jsem už dlouho v žádném dílku neviděla. Zároveň v sobě spojuje spoustu témat a různé charaktery hlavních hrdinů. Je to čtení, nad kterým budete přemýšlet. A právě to by mohl být důvod i k tomu, abyste knihu přečetli vícekrát.

19.08.2019 3 z 5