Ivulik7 Ivulik7 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Obava z toho, že kniha bude jen strohé vyprávění historie, byla vyvrácena. Ano byla tam i část, která mě nebavila ale celkově hodnotím, že stojí za přečtení. I když to nebyla úplně nejvíc pecka kniha. Možná druhý díl posune hodnocení dál.

10.05.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá kniha. Hlavní hrdinka byla až neuvěřitelná svojí odvahou, výdrží a silou. Příběh Vás naprosto pohltí a ještě dlouho ve Vás bude rezonovat. DOPORUČUJI

10.05.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Severská krimi mě jeden čas opravdu bavila a proto jsem se na tuto kniho hodně těšila. Ze začátku špatná orientace v postavách a ani hlavní postava policistky mě neoslovila. Knihu jsem na čas odložila. S odstupem musím říct, že se dala číst - zajímavá zápletka. Ovšem nepatří mezi TOP.

11.02.2021 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Opravdu silný příběh, který vám dlouho rezonuje v těle. Tato kniha stojí za přečtení. Já osobně ji řadím mezi nejlepší na toto.

28.01.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

U této knihy zapůsobilo hodně reklama a propagace. Hrozně jsem se těšila a chtěla znát další pravdiví příběh. Bohužel pro mě velké zklamání. Za téma si samozřejmě zaslouží plný počet bodů ovšem čte se to strašně. Netušíte kdo to vypráví asi tak do půlky knihy a ani to není vypravování jako spíš nesourodé přeskakování v pocitech a myšlenkách vypravěče a domněnek jak se asi hlavní postava cítila. Hodně jsem se přemáhala abych knihu neodložila. Pro mě nejhorší kniha na téma Osvětim.

19.01.2021 1 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Příjemná oddechovka s nádechem napětí. Rodinného tajemství skryté v přenádherné Toskánské krajině s počátkem v době druhé světové války. Vyprávění ve dvou časových období (současnost a minulost), které se nenásilně prolíná a vykresluje tak poutavý příběh. Určitě nečekejte válečné drama. Já knihu řadím do kategorie romantické příběhy s trochou napětí, navíc je doplněna o italskou kuchyni a popis krajiny. Ano v knize je trochu zvláštních náhod, které nezní reálně a výsledek rychlokurzu italštiny je plynulá řeč.. Ale přeci je to jen knihy, žádný příběh vypravovaný na základě skutečné události. Za mě plný počet hvězd.

01.12.2020 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Kniha si zaslouží 5 hvězd už jen za to že vznikla. Ovšem za mě mnoho postav, mnoho jmen a já osobně se k tomuto dílu musím vrátit. Pro lepší orientaci, pro pochopení .... budu určitě číst ještě jednou.

04.11.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka patří k mým oblíbeným autorkám a v podstatě odstartovala můj větší zájem o českou tvorbu. Bohužel musím hodnotit o jednu hvězdu méně a to jen v porovnání s poutavostí příběhů, které jsme četla dříve. Tento příběh byl o chlup horší nebo pro mě méně zajímaví a některé postavy byly strašně nesympatické. Jde čistě o osobní pocit. Jinak téma bravurně zpracováno. Děj vás vtáhne a musíte prostě číst každou volnou chvíli, třeba oželíte i spánek.

04.11.2020 4 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Začátek knihy nic extra, tak trochu máte pocit, že to bude typická červená knihovna. Ovšem nepřestávejte číst, příběh se roviny v napínavé čtení. Odhalování nevyřčené minulosti osoby jenž je vám blízká, ale minulost je pro ni tak bolestná, že mlčí. Tématika holokaustu je v současné době oblíbená, ale v tomto příběhu nejde o žádné hrůzné detailní popisování života v koncentračních táborech. Příjemné prostředí rodinné pekárny doplněno o recepci, které máte opravdu chuť upéct. Za mě kniha splnila očekávání a příjemně překvapila. A dobrý konec je jen třešnička na dortu. I tak smutná tématika holokaustu může mít "dobrý konec" . Doporučuji

04.11.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Od první strany se začtete a nemůžete přestat. Příběh tří různých generací žen jedné rodiny. Autorka bravurně vykreslila život žen v nelehkých podmínkách, zachytila vážnost a dopad jejich životních rozhodnutí. Autorka potvrdila to, že její knihy opravdu stojí za předčtení. Doporučuji a už se těším na další.

06.05.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

I když tento žánr příliš v poslední době nevyhledávám, bylo to super čtení. Od počátku poutavé, mělo to hlavu i patu. Sympatická hlavní postava, žádná ukňouraná blka, ale cílevědomá žena. Samozřejmě to byl román s předvídatelným koncem, ale vše se netočilo kolem jednoho páru. On ji chtěl, ona ho nechtěla a pak otočka. Poutavé oddechové romantické čtený. Mohu doporučit a určitě zkusím i další se série. Navíc jako plus představa o dánském hygge s nádechem cestování. Jen mě to utvrdilo, že do této země se musím podívat.

05.05.2020 5 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Jedna z nejhorších knih které jsem kdy četla.

28.01.2020 1 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Tento typ knih je potřeba po přečtení vnitřně zpracovat. Ještě dlouho ve vás rezonuje příběh. Byl to opravdu silný zážitek. Ta odvaha malého chlapce - nezapomenutelné. Doporučuji .

28.01.2020 5 z 5

Svobodomyslná Svobodomyslná Kateřina Lieskovská

Kniha mě zaujala na první pohled - ilustrace a název. Přečteno za jeden den. Doporučuji jako povinnou četbu všem, ženám. Nikdy si nenechte namluvit, že jste k ničemu. Žena je mnohem silnější než muž!

27.01.2020 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Pro nás čtenáře, je toto pouhý příběh se špatným koncem. Ovšem každý čtenář by si měl uvědomit, že toho je naše historie. Za mě je důležité, že se vydávají takové knihy, které připomínají jak lidé dokáží ublížit lidem. Kniha se četla dobře a rychle. Určitě se k ní vrátím. Příběh o mateřské lásce, odvaze a síle pomáhat druhým přežít.

27.01.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Vzhledem k tomu, že jsem Panství Downton neviděla, nemohu přirovnávat (jako většina). Za mě se to četlo dobře a to i přesto, že tento žánr téměř nečtu. Na další díl se zatím nechystám.

27.01.2020 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Nenáročné čtení, zajimavé a aktuální téma dnešní zrychlené doby. Autorka nás upozorňuje na to jake životy žijeme. Práce, kariéra a to co opravdu chceme vlastně už nevíme. Ovšem nečekejte literární špičku. Je to hodně volně psané, žádné hluboké analýzy osob či popisy krajin. Má to spád a přečteno je hned. Dávám plný počet hodnocení, ale myslím, že jako scénář pro film to mohlo sklidit mnohem větší úspěch.

21.08.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha která vás nenechá spát. Je neuvěřitelné že tohle jsou naše dějiny. Za řádila bych do povinné četby.

18.08.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Aktuální téma - internetova seznamka, sociální sítě aneb jak to muže dopadnout. Velmi povedenou kniha.

18.08.2019 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Příjemné čtení na nedělní odpoledne. Klasická detektivka, která Vás vtáhne do děje, ale nebudete se u toho bát. Hlavní postava vrchního inspektova Gamache je velice sympatická. I když se jedná o serii s jedním hlavním hrdinou, nemusíte u této knihy mít přečtené předcházející díly. Dávám plný počet hvězdiček.

06.05.2019 5 z 5