Ivulik7 Ivulik7 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velice dobrá detektivka. Napínavá od začátku do konce. Žádné zbytečné hluché mista. Doporučuji.

06.05.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Na novinku Patrika Hartla jsem byla moc zvědava. Bohužel po prvních 50 stránkách - nuda. Odložení a zklamání. Po čase dostal další šanci. Prvních 200 stran jsem se nutila čist bojovala s myšlenkou odložení. A pak blesk a chytlo me to. Najednou ke me promlouvala hluboká myšlenka cele knihy. Neuvěřitelné ale pravdivé. Donutí vás hodnotit svuj život. Dávám knize pouze 4 hvězdy a to za slabší začátek.

22.04.2019 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Úžasná kniha.

06.01.2019 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Mořka pana nepatří mezi nejlepší autorčiny knihy. Zpočátku jsem se nemohla zacist. Co kapitola to dvě nové postavit. Tak do poloviny jsem nechápala a to hlavně důsledkem mnoho postav. Po pulce to ovšem začalo dávat smysl a klubko propletenosti postav se rozmotavalo. Závěrem zajímavé rozuzleni. Ano byla to napínava kniha ale misty jsem se nutila k pokračování. Za me 4 hvězdy za první pulku knihy.

20.11.2018 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Napínavé čtení a splněné očekávání. I kdyz asi nejlepší byl první dil série. V této knize jsou některá místa zbytečné.

10.09.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Poutavé čtení které vás nutí nepřestávát. Mohu jedině doporučit. Zanechala ve mne hlubokou stopu. Je to jedna z mála knich kterou si určitě přečtu jeste jednou.

10.09.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Dobre napsana kniha. Zajimavy pribeh s prekvapujicim rozuzlenim. Ale za me byl prvni dil Mraz o kousek lepsi.

07.07.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku byla hrozná ale když ji porovnám s tímto výtvorem, byla Dívka ve vlaku báječná. Do vody hodnotím jednou hvězdičkou je proto, že mne zaujal námět - zbavení se potížistek. Jinak do 150 stránky jsem neměla vůbec ponětí o co v knize jde a opravdu hodně uvažovala, že tato kniha bude nedočtená. Mnoho postav, které vyprávějí a přeskakují v ději. Nepěkně se to čte. Ne že by se něco po 150 straně zlomilo, ale spíš jsem se rozhodla, že mě zajímá, kdo je vrah. Některé pasáže jsem téměř přelétla vynechávala věty. Bylo to hodně nezajímavé. Když to shrnu město plné podivínů, bláznů a magorů. Nakonec se to po straně 200 dalo i dočíst. To už se trochu začnete orientovat ve vztazích a osobách. Myslím, že autorka to přehnala s počtem vypravěčů. Myslím, že je dostačující, když vypráví 3 osoby. Na závěr už vím, že od této autorky si nikdy nic nepřečtu a také se nenechám v budoucnu oblafnout značkou světový bestsceller. Tato kniha si ji opravdu nezasloužila.

07.05.2018 odpad!

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Na této knize mě zaujal přebal a taky jsem myslela, že to bude všechno. Skutečnost byla ovšem jiná. Nečekané ale úplně úžasné čtení. Za 4 dny přečteno. Musím dát plný počet bodů. Kniha je napínavá, čtivá, plna nečekaných zvratů, taky trochu romantiky a závěr je překvapující. Je to jina krimi než severská ale doporučuji.

03.04.2018 5 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Helene Tursten

Dva případy, které se propojí. Nebylo to úplně špatné, ale nebyl to šálek mé kávy. Každopádně dám autorce ještě jednu šanci.

18.03.2018 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Napínavé čtení, které vás nutí neodkládat a odsunout povinnosti. Bohužel je pravda, že pachatele tušíte už v první půlce knihy, jen motiv uniká. I tak 5 hvězdiček.

Mráz Mráz Bernard Minier

Dobře napsané, napínavé, zajímavé,v ději se neztrácíte, nemá hluchá nic neříkající místa. Mohu doporučit. Já se určitě vrhnu na další knihy od autora.

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Knihu jsem četla asi tak před 5 lety, ale i za tak dlouhou dobu si pamatuji na její děj. Občas je dobré věřit na náhody a na zázraky. Dobré romantické čtení pro chvíle pohody.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kafe a cigárko, jsem četla poměrně dlouhou dobu. Ale rozhodně to nebylo proto, že to není dobré čtení. Tato kniha je takovou sbírkou zážitků a příhod, které na sebe nenavazují. Můžete ji prostě někde otevřít a začíst číst. Zkrátka můžete přeskakovat a listovat podle nálady, odložit jí a otevřít třeba za měsíc, nebo půl roku, přešít jednu kapitolu nebo dvě. Kniha je oddechové čtení plné humoru. Ale jedna věc mě po přečtení došla, že herci nemají opravdu na růžích ustláno. Příště budu v divadle tleskat dvojnásobně. :)

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Detektivka kterak má spád, neni překombinovaná, nebudete se bát a stresovat, kde na vás ve městě číha vrach. Odpočinkové čtení na neděli.

13.03.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Začátek nebyl moc čtivý, ale najednou přišel zlom a ja se nemohla odtrhnout. Vyprávění babičky přečteno jedním dechem. Vypravěčka je nezapomenutelné čtení, které zanechá dlouho stopu ve vaší hlavě.

13.03.2018 5 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Moc dobré počteníčko, mohu doporučit. Už se těším na další díl.

11.08.2017 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Velmi dobre napsana kniha se špetkou duchariny. Posledni cca. 100 stran predcteno jednim dechem. Urcite si od autora prectu i dalsi knihy.

16.07.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za me hodne dobre cteni. Velmi dobre promyslene, napinave a ctive. Urcite prectu dalsi knihy od teto dvojice.

21.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha splnila mé očekávání, byla velice napínavá a čtivá. Určitě můžu doporučit.

07.06.2017 5 z 5