Ivulik7

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Obava z toho, že kniha bude jen strohé vyprávění historie, byla vyvrácena. Ano byla tam i část, která mě nebavila ale celkově hodnotím, že stojí za přečtení. I když to nebyla úplně nejvíc pecka kniha. Možná druhý díl posune hodnocení dál.

10.05.2021

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Velmi čtivá kniha. Hlavní hrdinka byla až neuvěřitelná svojí odvahou, výdrží a silou. Příběh Vás naprosto pohltí a ještě dlouho ve Vás bude rezonovat. DOPORUČUJI

10.05.2021

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Severská krimi mě jeden čas opravdu bavila a proto jsem se na tuto kniho hodně těšila. Ze začátku špatná orientace v postavách a ani hlavní postava policistky mě neoslovila. Knihu jsem na čas odložila. S odstupem musím říct, že se dala číst - zajímavá zápletka. Ovšem nepatří mezi TOP.

11.02.2021

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněLeon Leyson

Opravdu silný příběh, který vám dlouho rezonuje v těle. Tato kniha stojí za přečtení. Já osobně ji řadím mezi nejlepší na toto.

28.01.2021

Porodní sestra z OsvětimiPorodní sestra z OsvětimiMagda Knedler

U této knihy zapůsobilo hodně reklama a propagace. Hrozně jsem se těšila a chtěla znát další pravdiví příběh. Bohužel pro mě velké zklamání. Za téma si samozřejmě zaslouží plný počet bodů ovšem čte se to strašně. Netušíte kdo to vypráví asi tak do půlky knihy a ani to není vypravování jako spíš nesourodé přeskakování v pocitech a myšlenkách vypravěče a domněnek jak se asi hlavní postava cítila. Hodně jsem se přemáhala abych knihu neodložila. Pro mě nejhorší kniha na téma Osvětim.

19.01.2021

Toskánské dítěToskánské dítěRhys Bowen

Příjemná oddechovka s nádechem napětí. Rodinného tajemství skryté v přenádherné Toskánské krajině s počátkem v době druhé světové války. Vyprávění ve dvou časových období (současnost a minulost), které se nenásilně prolíná a vykresluje tak poutavý příběh. Určitě nečekejte válečné drama. Já knihu řadím do kategorie romantické příběhy s trochou napětí, navíc je doplněna o italskou kuchyni a popis krajiny. Ano v knize je trochu zvláštních náhod, které nezní reálně a výsledek rychlokurzu italštiny je plynulá řeč.. Ale přeci je to jen knihy, žádný příběh vypravovaný na základě skutečné události. Za mě plný počet hvězd.

01.12.2020

Osvětimský orchestrOsvětimský orchestrF. Fénelon (pseudonym)

Kniha si zaslouží 5 hvězd už jen za to že vznikla. Ovšem za mě mnoho postav, mnoho jmen a já osobně se k tomuto dílu musím vrátit. Pro lepší orientaci, pro pochopení .... budu určitě číst ještě jednou.

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Autorka patří k mým oblíbeným autorkám a v podstatě odstartovala můj větší zájem o českou tvorbu. Bohužel musím hodnotit o jednu hvězdu méně a to jen v porovnání s poutavostí příběhů, které jsme četla dříve. Tento příběh byl o chlup horší nebo pro mě méně zajímaví a některé postavy byly strašně nesympatické. Jde čistě o osobní pocit. Jinak téma bravurně zpracováno. Děj vás vtáhne a musíte prostě číst každou volnou chvíli, třeba oželíte i spánek.

Sladké zapomínáníSladké zapomínáníKristin Harmel

Začátek knihy nic extra, tak trochu máte pocit, že to bude typická červená knihovna. Ovšem nepřestávejte číst, příběh se roviny v napínavé čtení. Odhalování nevyřčené minulosti osoby jenž je vám blízká, ale minulost je pro ni tak bolestná, že mlčí. Tématika holokaustu je v současné době oblíbená, ale v tomto příběhu nejde o žádné hrůzné detailní popisování života v koncentračních táborech. Příjemné prostředí rodinné pekárny doplněno o recepci, které máte opravdu chuť upéct. Za mě kniha splnila očekávání a příjemně překvapila. A dobrý konec je jen třešnička na dortu. I tak smutná tématika holokaustu může mít "dobrý konec" . Doporučuji

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Krásná kniha. Od první strany se začtete a nemůžete přestat. Příběh tří různých generací žen jedné rodiny. Autorka bravurně vykreslila život žen v nelehkých podmínkách, zachytila vážnost a dopad jejich životních rozhodnutí. Autorka potvrdila to, že její knihy opravdu stojí za předčtení. Doporučuji a už se těším na další.

06.05.2020

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

I když tento žánr příliš v poslední době nevyhledávám, bylo to super čtení. Od počátku poutavé, mělo to hlavu i patu. Sympatická hlavní postava, žádná ukňouraná blka, ale cílevědomá žena. Samozřejmě to byl román s předvídatelným koncem, ale vše se netočilo kolem jednoho páru. On ji chtěl, ona ho nechtěla a pak otočka. Poutavé oddechové romantické čtený. Mohu doporučit a určitě zkusím i další se série. Navíc jako plus představa o dánském hygge s nádechem cestování. Jen mě to utvrdilo, že do této země se musím podívat.

05.05.2020

MY 2MY 2Radka Denemarková

Jedna z nejhorších knih které jsem kdy četla.

28.01.2020

Loutkář z ghettaLoutkář z ghettaEva Weaver

Tento typ knih je potřeba po přečtení vnitřně zpracovat. Ještě dlouho ve vás rezonuje příběh. Byl to opravdu silný zážitek. Ta odvaha malého chlapce - nezapomenutelné. Doporučuji .

28.01.2020

SvobodomyslnáSvobodomyslnáKateřina Lieskovská

Kniha mě zaujala na první pohled - ilustrace a název. Přečteno za jeden den. Doporučuji jako povinnou četbu všem, ženám. Nikdy si nenechte namluvit, že jste k ničemu. Žena je mnohem silnější než muž!

Osvětimská ukolébavkaOsvětimská ukolébavkaMario Escobar

Pro nás čtenáře, je toto pouhý příběh se špatným koncem. Ovšem každý čtenář by si měl uvědomit, že toho je naše historie. Za mě je důležité, že se vydávají takové knihy, které připomínají jak lidé dokáží ublížit lidem. Kniha se četla dobře a rychle. Určitě se k ní vrátím. Příběh o mateřské lásce, odvaze a síle pomáhat druhým přežít.

Panský důmPanský důmAnne Jacobs

Vzhledem k tomu, že jsem Panství Downton neviděla, nemohu přirovnávat (jako většina). Za mě se to četlo dobře a to i přesto, že tento žánr téměř nečtu. Na další díl se zatím nechystám.

Za snyZa snyKarin Krajčo Babinská

Nenáročné čtení, zajimavé a aktuální téma dnešní zrychlené doby. Autorka nás upozorňuje na to jake životy žijeme. Práce, kariéra a to co opravdu chceme vlastně už nevíme. Ovšem nečekejte literární špičku. Je to hodně volně psané, žádné hluboké analýzy osob či popisy krajin. Má to spád a přečteno je hned. Dávám plný počet hodnocení, ale myslím, že jako scénář pro film to mohlo sklidit mnohem větší úspěch.

21.08.2019

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Kniha která vás nenechá spát. Je neuvěřitelné že tohle jsou naše dějiny. Za řádila bych do povinné četby.

18.08.2019

Do posledního dechuDo posledního dechuRobert Bryndza

Aktuální téma - internetova seznamka, sociální sítě aneb jak to muže dopadnout. Velmi povedenou kniha.

18.08.2019

Oživlý kámenOživlý kámenLouise Penny

Příjemné čtení na nedělní odpoledne. Klasická detektivka, která Vás vtáhne do děje, ale nebudete se u toho bát. Hlavní postava vrchního inspektova Gamache je velice sympatická. I když se jedná o serii s jedním hlavním hrdinou, nemusíte u této knihy mít přečtené předcházející díly. Dávám plný počet hvězdiček.

06.05.2019

Temné hlubinyTemné hlubinyRobert Bryndza

Velice dobrá detektivka. Napínavá od začátku do konce. Žádné zbytečné hluché mista. Doporučuji.

06.05.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Na novinku Patrika Hartla jsem byla moc zvědava. Bohužel po prvních 50 stránkách - nuda. Odložení a zklamání. Po čase dostal další šanci. Prvních 200 stran jsem se nutila čist bojovala s myšlenkou odložení. A pak blesk a chytlo me to. Najednou ke me promlouvala hluboká myšlenka cele knihy. Neuvěřitelné ale pravdivé. Donutí vás hodnotit svuj život. Dávám knize pouze 4 hvězdy a to za slabší začátek.

22.04.2019

Prostor pro dušiProstor pro dušiVlastina Svátková

Úžasná kniha.

06.01.2019

Mořská pannaMořská pannaCamilla Läckberg

Mořka pana nepatří mezi nejlepší autorčiny knihy. Zpočátku jsem se nemohla zacist. Co kapitola to dvě nové postavit. Tak do poloviny jsem nechápala a to hlavně důsledkem mnoho postav. Po pulce to ovšem začalo dávat smysl a klubko propletenosti postav se rozmotavalo. Závěrem zajímavé rozuzleni. Ano byla to napínava kniha ale misty jsem se nutila k pokračování. Za me 4 hvězdy za první pulku knihy.

20.11.2018

TmaTmaBernard Minier

Napínavé čtení a splněné očekávání. I kdyz asi nejlepší byl první dil série. V této knize jsou některá místa zbytečné.

10.09.2018

HanaHanaAlena Mornštajnová

Poutavé čtení které vás nutí nepřestávát. Mohu jedině doporučit. Zanechala ve mne hlubokou stopu. Je to jedna z mála knich kterou si určitě přečtu jeste jednou.

10.09.2018

KruhKruhBernard Minier

Dobre napsana kniha. Zajimavy pribeh s prekvapujicim rozuzlenim. Ale za me byl prvni dil Mraz o kousek lepsi.

07.07.2018

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Dívka ve vlaku byla hrozná ale když ji porovnám s tímto výtvorem, byla Dívka ve vlaku báječná. Do vody hodnotím jednou hvězdičkou je proto, že mne zaujal námět - zbavení se potížistek. Jinak do 150 stránky jsem neměla vůbec ponětí o co v knize jde a opravdu hodně uvažovala, že tato kniha bude nedočtená. Mnoho postav, které vyprávějí a přeskakují v ději. Nepěkně se to čte. Ne že by se něco po 150 straně zlomilo, ale spíš jsem se rozhodla, že mě zajímá, kdo je vrah. Některé pasáže jsem téměř přelétla vynechávala věty. Bylo to hodně nezajímavé. Když to shrnu město plné podivínů, bláznů a magorů. Nakonec se to po straně 200 dalo i dočíst. To už se trochu začnete orientovat ve vztazích a osobách. Myslím, že autorka to přehnala s počtem vypravěčů. Myslím, že je dostačující, když vypráví 3 osoby. Na závěr už vím, že od této autorky si nikdy nic nepřečtu a také se nenechám v budoucnu oblafnout značkou světový bestsceller. Tato kniha si ji opravdu nezasloužila.

07.05.2018odpad!

Dívky, které zmizelyDívky, které zmizelyA. Quick (pseudonym)

Na této knize mě zaujal přebal a taky jsem myslela, že to bude všechno. Skutečnost byla ovšem jiná. Nečekané ale úplně úžasné čtení. Za 4 dny přečteno. Musím dát plný počet bodů. Kniha je napínavá, čtivá, plna nečekaných zvratů, taky trochu romantiky a závěr je překvapující. Je to jina krimi než severská ale doporučuji.

03.04.2018

Dvojí tvářDvojí tvářHelene Tursten

Dva případy, které se propojí. Nebylo to úplně špatné, ale nebyl to šálek mé kávy. Každopádně dám autorce ještě jednu šanci.

18.03.2018