ivousekk ivousekk komentáře u knih

Zimní bouře Zimní bouře Karen Swan

Výborné pokračování. Příběh opět vtáhl a nepustil. Bylo super vrátit se zpět na ostrov, připomenout si život na něm a zároveň se ponořid do částečně nového příběhu.
Ale zase ten useknutý, otevřený konec. Bude další díl? Nutně potřebuji další díl!

19.04.2024 5 z 5

Za války, 1915: U domácího krbu Za války, 1915: U domácího krbu Cynthia Harrod-Eagles

Bezva pokracovani. Ted chvili pauza u jineho zanru a pak se vratim k pokracovani.

13.04.2024 4 z 5

Holky ze severu Holky ze severu Šeng Kche-i

Velice zajimavy vhled do zivota chudych cinskych divek a fungovani spolecnosti vubec. Pekne desive. Vynikajici je napad pojmenovat hlavni postavy ceskymi jmeny, dobre se v nich orientovalo. Nechat to v originale, tak jsem ztracena. Jen ten konec je solidne ujety. Jak kdyby si pred dopsanim autorka dala “kvalitni matros". Skoda, cekala jsem alespon nejaky naznak, jak by to mohlo pokracovat.
Zpracovani CRo vyborne.

10.04.2024 4 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Bezva to bylo. Zacatek narocnejsi na orientaci, spousta postav a linii, ktere se prolinaji. Nahledla jsem do zivota ruznych spol vrstev, jaka role byla prirazena zenam i to, jak moc akcni byly sufrazetky. Fajn je i ustredni romaticka linka, doufam, ze se poradne rozjede. Pribeh taky hezky ukazuje zivot pred a hlavne behem pocatku valky. Nejhorsi mi prislo to hloupe nadseni ala “Nemcourum to nandame" a “do Vanoc je po vsem". Tak snad mezi hlavnimi protagonisty bude co nejmene ztrat. Jdu rovnou na 2. dil.

08.04.2024 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Bezva to bylo, uveritelne, ze zivota. Jen ten konec, ten byl divny, useknuty a rozuzleni pouze naznacene.
Zpracovani CRo vyborne.

02.04.2024 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Tak tohle mi dalo zabrat. Silene dlouhe, v prvni pulce docela dost vaty a odbocek, bez kterych bych se obesla a mela to precete za polovinu casu. A i presto skvele, predevsim druha pulka napinava a konec, ten byl strhujici.

31.03.2024 4 z 5

Moderní komedie Moderní komedie John Galsworthy

Nebylo to spatne, ale ani zadna pecka. Asi proto, ze mi rozmazlena Fleur byla hodne nesympaticka. Michael si neumel nikdy dupnout a kolem Fleur chodil po spickach. To me nekdy az rozcilovalo. Ale zpracovani CRo vynikajici.

20.03.2024 3 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Super to bylo. Knížky Karolové se mi líbí. Umí vyvolat pocit tajemna, napětí, které nutí číst dál. Stejně tak to bylo i v případě tohoto příběhu. Hezky postupně odhalujete, o co jde, v hlavě se vám rojí teorie... Jen ten konec. Nemůžu si pomoct, ale na tom by měla autorka ještě zapracovat. U všech příběhů se to rozjede, příběh má fajn tempo, které nenudí a konec je pak děsně zrychlený. Bum prásk, rychle to v pár odstavcích vysvětlit a hotovo.

18.03.2024 4 z 5

Ida Ida Helena Černohorská

Velice drsna doba, ktera se s temi, co sli proti “vuli lidu", nemazlila. Kazdopadne skvele popsane. Maly rozsah, velky obsah.

14.03.2024 5 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Super to bylo. Pribeh vtahl a nepustil. Fajn byla i vedlejsi linka s pozarem. Celkove pribeh pusobil realne a uveritelne, coz u spousty detektivek neni pravidlem.
Vynikajici zpracovani od CRo, Petr Stach opet skvely.

11.03.2024 5 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

Zajimave, prvni dva pribehy vyznely dost smutne. Zbytek, snad diky modernejsi dobe, uz trochu zavanel optimismem. Jeste ze dnes uz to, “co reknou lidi", nikdo neresi.
Zpracovani CRo povedene.

26.02.2024 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

(SPOILER) Prvni 2/3 knihy je line tahnouci se detektivka. Teprve pri zjisteni, v cem ma Jenny prsty, se to rozjelo. Ale i tak mi to prislo nejake divoke, prekombinovane stylem vypraveni. A Nateuv a Madisonin pohled na vse? Striktne cernobily. Proste dite nemuze byt zle, nemuze provest opravdu spatne veci ani byt skvely manipulator, za vse mohou jen a jen dospeli. Jo a vsichni poldove jsou zkorumpovani hajzli, do jednoho. Ach jo.. Ani nevim, zda se mi chce do dalsiho dilu.

25.02.2024 3 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

(SPOILER) Tak jo, čekala jsem klasickou romanťárnu a dostala porno v knižní podobě s tak přeslazeným koncem, až z toho trnou zuby.
Zjednodušeně - připravte se na příběh, kde se nonstop š*ká, mezitím se stihnou zamilovat a po drobné peripetii je vše růžové a zalité sluncem. Tadáá a pornopohádky je konec.

16.02.2024 2 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Nebylo to spatne. Jen te vaty bylo prilis. Byt v jednom kuse v neci hlave, v Linine hlave, a na miniaturni kousicky rozpitvavat vsechny pocity tam a zpatky, to bylo neco. Hlavne zacatek byl sileny. Co mohlo zabrat par radku, to zabralo nekolik stran. Je to skoda, protoze to pribeh hodne zpomalovalo a ubiralo na dynamice.
Taky promena pana slusnaka na dlazdice mi uplne nesedla. Jinak fajn oddychovka na vyplneni mezery mezi narocnejsimi pribehy.

14.02.2024 3 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Můj druhý případ s Exnerem a zase šíleně moc jmen/postav. By k příběhu měl být i tahák, aby se dalo rychle zorientovat. Protože první 1/4 příběhu jsem jela v režimu: ježiš, a tohle je zas kdo? Případ zajímavý, líbilo se mi částečné propojení s minulostí.
Zpracování ČRo výborné.

13.02.2024 3 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Genialni! Neskutecne vtipne a soucasne silene dobou, ve ktere se to odehrava. Pohled ocima sedmaka je perfektni. A jako bonus pripomene vlastni detske vnimani sveta, ktere v dospelosti zapominame.
Zpracovani CRo fantasticke.

09.02.2024 5 z 5

Krycí jméno Helena Krycí jméno Helena Ariel Lawhon

Vynikajici! Napinave, zajimave, vyborne se to cetlo. A Nancy byla neskutecna zena, klobouk dolu.

06.02.2024 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Rodinne drama s extremni zarlivkou, co svym chovanim dela ze zivota peklo vsem okolo. Antosova matka byla taky povedeny ptacek, v nekterych situacich extra pokrytec.

22.01.2024 3 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Nebylo to špatné, docela zajímavé. Jen na můj vkus občas moc moderně pojaté. Tedy kromě Salemu. A konec? To byl slušný úlet, taková pohádka po dospělé.

22.01.2024 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Skvělé to bylo. Dobře se to četlo, příběh svižně odsýpal. Za mne moc povedená historická romance na pozadí skutečné události. A že jsem vůbec netušla, že se toto dělo. Takže jsem si příjemnou formou opět o něco rozšířila obzory.

19.01.2024 5 z 5