IvonaK IvonaK komentáře u knih

Piškotová kuchařka Piškotová kuchařka kolektiv autorů

Škoda že kniha neobsahuje jednodušší recepty. Hodí se spíš pro ty, kteří mají pečení jako velkou zálibu. Ale my teda angažujeme opavia piškoty do tiramisu v podobě dortu. Ale ten knížka neobsahuje.

16.03.2024 3 z 5

O raráši Mlíkovi O raráši Mlíkovi Hana Doskočilová

Seriál hltám jedním dechem. A knížka téže nezklamala. Mnoho krásných ilustrací stejně jako ve filmu. Této pohádce bych určitě udělila českého lva. Jiný pohádkový seriál nemá pro mě konkurenci. :-)

16.03.2024 5 z 5

Rok s Evou Rok s Evou Jozef Hamza

Ohromná knížka které nechybí absolutně vůbec nic. Od krásy člověka po zdravý životní styl, elegantní domácnost a oblečení až po vaření a tehdejší drinky s absencí dnes již moderního sójového mléka.

12.07.2023 5 z 5

Sklípkani – krasavci s chlupatýma nohama Sklípkani – krasavci s chlupatýma nohama Lubomír Klátil

Nic moc. Když už tam dali tolik druhů sklípkanů, tak tam měli doplnit i fotografie aby si člověk udělal představu o které se jedná.

09.06.2023 3 z 5

Za hranice genderové binarity Za hranice genderové binarity Alok Vaid-Menon

Co se týče obsahu, tak pro mě nic nového. Všechno už jsem slyšela mnohokrát. Ale oceňuji ten slovníček LGBT pojmů o kterých jsem neměla doposud přehled. Tak alespoň na dalším srazu když se řekne cis, nebudu už úplně blbá. :D

29.05.2023 3 z 5

Chlapec a jeho robot Chlapec a jeho robot Daniel Howard Wilson

Nenáročné čtení pro mládež která ujíždí na transformers. Žádné R.U.R

26.05.2023 3 z 5

Dětem Dětem Lev Nikolajevič Tolstoj

Moc pěkné ilustrace a krátké příběhy které nevyčerpají pozornost. :-) Akorát pokud má někdo malé dítě, tak některé příběhy nedoporučuji neboť nekončí všechny dobře.

05.05.2023 4 z 5

Vynalézání venkova v ČR po roce 1989 Vynalézání venkova v ČR po roce 1989 Pavel Pospěch

Odborná publikace spíše pro vysokoškoláky se zaměřením regionálního rozvoje. Ale čte se to dobře. Venkov se setkal s mnoha negativními situacemi a v současnosti si myslím že je dobře že se venkov trochu snaží napodobit městského genia loci. Dodnes si třeba pamatuji když jsem jezdila k babičce že se o víkendu nedalo vůbec nakoupit protože v obci byla jen jedna samoobsluha. Teď už je to ve srovnání s rokem 2000 lážo plážo.

28.04.2023 4 z 5

Hurikán Ivan Hurikán Ivan Milan Ohnisko

Ivánek je můj člověk. Hraje discgolf. :D

05.04.2023 4 z 5

Internet nejen pro studenty Internet nejen pro studenty Jiří Zounek

Tenkrát když tato kniha vznikla věřím že musela být velmi brilantní. Neboť ty stránky byly určitě všechny velmi užitečné. Ale v současnosti už většina z nich bohužel buď zanikla nebo se změnila a má úplně jinou funkci. Ikdyž určitě je v současnosti mnohem více stránek, které mohou poskytnout online referáty nebo školní encyklopedii. Ale co se týče této knížky, tak rok 2003 je fuč, načež stránky sbohem šáteček a odevzdat ji do knihobudky.

19.02.2023 4 z 5

Obchodníci se strachem : Okamura, pěšák v armádě evropských populistů Obchodníci se strachem : Okamura, pěšák v armádě evropských populistů kolektiv autorů

Brilantní knížka která popisuje populismus v politice. Píše se třeba zde i o Babišovi a Zemanovi. O SPD se to rozjelo až na konci a výrok Věry Maříkové mě nepřekvapil. Všichni politici SPD se snaží své fanoušky navést k tomu aby se báli mikrovlnek, Českého Švývarska apod. A v předvolební debatě Pitomio rozjel svoji srdceryvnou teorii proč vystoupit z EU. Což mě nepřekvapilo protože on v oblbování nevzdělaných lidí umí chodit. Zuzana Majerová Zahradníková mu na paty nešlape. Snaží se sice cpát na nenávistné demonstrace, ale ty dvě 2 % lidí jí zůstanou.

12.02.2023 4 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Ze začátku to vypadalo jako velmi čtivé ale ve druhé polovině už jsem se nudila. Je to pořád dokola o sexu. Kdyby mi bylo mnohem míň než teď kdy jsem k sympatiím ke gayům začínala formou jejich sexu, tak bych to určitě ocenila víc. Ale jak jsem dozrála, tak velký význam začla pro mě mít jejich duše nikoli sexuální praktiky. Takže hodnotím dvěma hvězdičkami z pěti. Gaye mám sice ráda, ale z hlediska obsahu mě to nenadchlo.

07.02.2022 2 z 5

Rozum proti populismu Rozum proti populismu Petr Fiala

Petr Fiala není v žádném případě levičák jak si někteří lidé co ho nenávidí myslí. Je to typický pravičák a je velmi obdivuhodné s jakými nepříjemnostmi se v životě dokázal vyrovnat předtím než vstoupil do politiky. Přeji mu ať mu rodinné vztahy vydrží a ať má v životě stále hodně štěstí. Narozdíl od jiných politiků jejichž existence je omyl, si zaslouží podporu. Alespoň teda ode mě a jeho voličů. :-)

29.12.2021 4 z 5

Občanský a společenskovědní základ Občanský a společenskovědní základ Marie Vlková

Krásná přehledná učebnice kde jsou základy psychologie a případné zajímavosti vysvětleny velice pěkně.

29.09.2020 4 z 5

Občanský a společenskovědní základ Občanský a společenskovědní základ kolektiv autorů

Bohužel nevím jak sem přidat knihu Občanský a společenskovědní základ v oblasti média a sociologie. Tak se k ní alespoň vyjádřím. Po grafické stránce úžasná a jinak přehledná a srozumitelná. Sem tam se v ní vyskytne i nějáká zajímavost. Zkrátka krásná učebnice pro středoškoláky. Doporučuji.

10.09.2020 4 z 5

Fantastická 55 Fantastická 55 kolektiv autorů

Ničím nezáživné povídky. Avšak bráchovi děkuji že mi splnil moje přání k narozeninám abych si trochu procvičila slovenštinu.

29.06.2020 3 z 5

Nové barvy pro krásu Nové barvy pro krásu Gisela Watermann

Modely oblečení spíše pro starší ženy, ale oceňuji že nás autor chtěl dovést k tomu abychom nechodily co se týká líčení jak zmalované plakáty. Bohužel teď už je doba v tomto jinde a která žena nemá umělohmotný vzhled, jako by nebyla. V uvozovkách.

16.06.2020 4 z 5

Lednicko-valtický areál Lednicko-valtický areál Pavel Zatloukal

Stručný přehled o nejdůležitějších objektech LVA. Nic víc, nic míň.

07.06.2020 3 z 5

Stanice Minerva Stanice Minerva Vojtěch Cach

Přečteno jenom proto že mě to dala babička jakožto dílo které v padesátých letech obdrželo státní cenu. No a taky to tomu odpovídá. Komunistická krimi kde se pokuřuje, žvaní a nakonec vše v uvozovkách dopadne dobře. Nic víc, nic míň. Nebudu to dávat ani do antikvariátu. O takovou knížku by si stejně nikdo ani nestál.

11.02.2020 1 z 5

Jídelníček kojenců a malých dětí Jídelníček kojenců a malých dětí Martin Gregora

Myslím že se Martin Gregora vynasnažil sepsat jídelníček a gramáže jak nejlíp mohl. Akorát je škoda že se více nevěnoval dotazům kojících matek.

03.09.2019 4 z 5