ivoiro

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Naposloucháno jako audiokniha při dnešní cestě z Prahy do Ostravy a zpět. Při některých částech jsem měl velké problémy s řízením auta - dostával jsem neskutečné záchvaty smíchu. A přitom ty myšlenky jsou naprosto logické.

24.08.2021

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Co k této knize napsat? Asi těžko napsat jiné hodnocení než toto: "Kniha Saturnin je balzám na duši".

28.01.2021

Lovci mamutůLovci mamutůEduard Štorch

Nádhera. Otevřel jsem knížku, začetl jsem se a ... Najednou jsem byl v časech vzdálených 20 až 30 tisíc let. Prožíval jsem všechny strasti a život tlupy společně s Mamutíkem, Kopčemem, Vylomeným zubem, Veverčákem a všemi dalšími. Buďme pyšní na spisovatele, který nám umožnil prožít kousek naší historie.

31.01.2021

Nevieš dňa, nevieš hodinyNevieš dňa, nevieš hodinyDominik Dán

Nutno napsat, že kromě COVID-19 zde řádí i virus Dominik Dán. Klinické příznaky jsou nevyspatost, nevrlost při oslovení a touha číst stránku za stránkou. Neví někdo, zda nebude vyhlášena nějaká karanténa na ochranu před tímto onemocněním?

01.04.2020

Muž z chatrčeMuž z chatrčeMartin Goffa

Jedním slovem - skvělé. Autor opět prokázal, že psát umí. A někde vzadu v hlavě mě něco píchá a říká, že ten příběh nebude jenom úplná autorova fantazie, ale bude mít reálný základ.

10.04.2021

DěvčátkoDěvčátkoMartin Goffa

Úžasný příběh, který mně hodně dostal. Kdo je pachatel a kdo oběť? Ono to známé - Oko za oko, zub za zub - přesně sedí a plně jsem fandil, aby to vyšlo a klaplo! Taky jsem otec dcery.

P.S. TaLu, YouTube zkouknuto a ten popis v epilogu naprosto sedí.

10.04.2021

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

V rámci Výzvy jsem si knihu po několika letech zopakoval. Stálo to za to. Je to hodně "huuustýýý" a děj se řítil závratným tempem vpřed.

26.03.2021

Jeden za druhýmJeden za druhýmChris Carter

Tato kniha je naprostá pecka. Popisování vražd v ní je skutečná lahůdka pro všechny fajnšmekry. Kde na to ten Carter chodí?

18.08.2019

Hovor se smrtíHovor se smrtíChris Carter

A autor svou fantazii stupňuje a stupňuje. Při předchozích knihách jsem si myslel, že nic hroznějšího už vymyslet nelze. A hele! Carter mě opět přesvědčuje, že lze. Už se hrnu na další díl.

25.08.2019

ZlobaZlobaChris Carter

Další kniha, která mě nechtěla pustit ze spárů. Autorova fantazie (zdá se) nezná mezí.

21.08.2019

Pes baskervillskýPes baskervillskýArthur Conan Doyle

Tak tohle bylo příjemné připomenutí dob mého mládí, když jsem knihu četl poprvé. Teď jsem si ji zopakoval z nostalgie i z důvodu čtenářské výzvy. Není to ta moderní honička za pachatelem, ale detailně promyšlený postup. Krásná věc.

23.03.2021

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Úžasná kniha, která si zaslouží těch hvězd daleko víc. Víc nenapíšu, abych neprozradil něco, co si každý přečte.

06.06.2020

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Úžasná kniha mě držela a nepustila. Tohle je třetí kniha z této série a dle mého názoru, zatím, suverénně nejlepší. Kdyby to šlo, tak těch hvězd dám i víc.

26.04.2019

Dokonalý zločinDokonalý zločinHelen Fields

Knihu hodnotím jako skvělou. Zajímalo by mě, zda bude další díl. Psaní jde autorce skvěle, tak by byla škoda v sérii nepokračovat.

25.12.2021

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Musím říct, že jsem našel dalšího autora, na kterého knihy se budu těšit. A jdu hledat další díl.

17.05.2019

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Za mne jo, další přiběh prolouskán. Jsem zvědavý, jak to bude dál.

05.03.2020

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Opět skvělá kniha, která mě nechtěla pustit. Věřím, že na další díl nebudeme dlouho čekat.

18.04.2021

Osudný slibOsudný slibAngela Marsons

Opět jsem nadšený a velice spokojený. Tato série mě skutečně hodně baví.

04.05.2021

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Taková příjemná oddychová kniha to byla. Trochu mi vadí, že autor do každé své knihy bezpodmínečně naroubuje něco, co se týká 4% populace.

Údolí mrtvýchÚdolí mrtvýchTim Weaver

Této knize dávám plný počet bodů. Autor umí popadnout pozornost čtenáře. Příběh se dostává pomalu, ale jistě, pod kůži a nutí číst dál a dál.

06.04.2019

Do posledního dechuDo posledního dechuRobert Bryndza

Dramatický příběh, který popisuje i situaci vraha. Kniha mě celkem držela a nepustila.

02.09.2019

Pohřbeni zaživaPohřbeni zaživaDominik Dán

Další naprosto skvělá kniha od tohoto autora. Rád bych dal 10 hvězd.

12.12.2019

V mysli vrahaV mysli vrahaMike Omer

Dle mého názoru byla tato kniha pecka. Snad se dočkáme i dalšího dílu, protože ten konec byl hodně výživný.

08.08.2020

Nejsem z leduNejsem z leduA. Frasier (pseudonym)

Tohle byla skvělá kniha, kterou hodnotím plným počtem bodů. Rád bych věděl, zda osudy hlavních hrdinů budou dále pokračovat. Potěšilo by mně to.

30.11.2020

SektaSektaMartin Goffa

Tohle byl hodně silný příběh. Čistě teoreticky do toho může padnout každý. A nejhorší, co se může člověku stát je, že nikomu nechybí.

12.04.2021

V kleciV kleciEllison Cooper

Na úvod série to byla zajímavá kniha. Bude zajímavé sledovat osudy hlavní hrdinky dál.

17.07.2021

Dívka beze jménaDívka beze jménaLisa Regan

Tento druhý dil se mi líbil víc, než první. Doufám, že stoupající úroveň bude pokračovat.

05.12.2021

UnesenáUnesenáT. R. Ragan (pseudonym)

Tak tohle bylo hodně slušné. Mělo to spád i napětí. Těším se na případné další díly.

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Další skvělá kniha za plný počet hvězdiček. Přečetl jsem bleskově.

11.03.2020

SestrySestryBernard Minier

Vyjadřuji svoji velkou spokojenost s knihou. A zajímám se o to, co bude dál.

01.06.2020