ivič ivič komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Od knihy jsem nic moc nečekala, ale naprosto mě uchvátila. Mrzí mě že zatím nemá žádné pokračování, ráda bych zjistila jak se události vyvíjeli dál. Každopádně úžasná kniha a možná i trochu na zamyšlení.

17.01.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Kniha se mi velice líbila, krásná tečka za celou sérii

05.11.2019 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Jedna z nejlepších mang, co jsem kdy četla. Líbili se mi dobře rozepsané postavy a i styl kresby byl přehledný. Těším se na další vývoj událostí.

08.07.2019 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Moje první manga a naprosto mě to nadchlo. Jedna z mých nejoblíbenějších sérií

08.07.2019

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

První jsem sice viděla seriál, ale kniha mě bavila mnohem víc, protože jsem lépe poznala postavy a důvody jejich jednání. Celkově kvalitní fantasy.

08.07.2019

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Od této knihy jsem nic moc nečekala, ale velmi mě překvapila. Postavy mi byly většinou sympatické a jsem ráda, že žádná postava nebyla čistě kladná. Kniha vždy uměla něčím překvapit, takže jsem se nemohla odtrhnout. Celkově asi jedna z nejlepších fantasy co jsem kdy četla.

08.07.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

K této knize jsem přistupovala poněkud s nedůvěrou, ale byla jsem mile překvapena. Chaol je jedna z mých méně oblíbených postav, takže jsem čekala spíš nějakou vycpávku před závěrečným dílem a nemohla jsem se víc mýlit. Kniha je plná nečekaných zvratů (to s Maeve mě naprosto dostalo) a oceňuji nové prostředí Jižního světadílu, které mi přirostlo k srdci.

10.11.2018 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Prostě a jednoduše ... dokonalý. Autorův styl je podobný Zemeploše, což mi vyhovuje. Přečteno za jeden den, kniha splnila moje očekávání (možná i lehce předčila) a těším se na další díly. Dodatek: nejoblíbenější číslo- 42.

15.10.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuhle knihu jsem četla dvakrát a pokaždé jsem v ní viděla něco jiného. Je neskutečné jak může někdo napsat knížku pro (skoro) každou generaci, nemyslím si, že je to pohádka jenom pro děti. Myslím si, že by to měl zkusit číst každý.

03.10.2018 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Ještě horší než první dva díly v polovině jsem to přestala číst, ale zkusím tomu dát ještě jednu šanci i přesto, že se dost bojím ještě většího zklamání.

02.09.2018

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl mi moc nesedl, ale přesto jsem se pustila do druhého dílu. A upřímně je to ještě horší. Tris je pořád stejně otravná, akorát ostatní zblbli ještě víc. I přesto dám šanci i poslednímu dílu.

02.09.2018 2 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Upřímně.... neurazí nenadchne. Čekala jsem něco jiného, co by nebylo tak pohádkové je to vlastně jen lehce pozměněná původní pohádka. Je ale možné, že když před tím čtete Měsíční kroniky tak se zklamání prostě neubráníte. Lepší průměr. Aby mi kniha dávala smysl musela jsem si přečíst Poděkování, ale nelituji,že jsem si to přečetla.

31.08.2018 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Celkem hezké, ale nijak originální. Něco jako frakce je i v Hunger games a Selekci
(například) a je v podstatě jasné, že to nemůže fungovat. Charaktery postav nebyly nic moc a hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy. Podle mě se to propaguje zbytečně moc.

18.08.2018 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Oddechová kniha, podle mě až moc. Celou knihu jsem čekala až se NĚCO stane.
Nutno dodat, že jsem čekala zbytečně. Někdy jsem vážně myslela, že by měl Americe
někdo jednu vrazit nebo ji poslat domů. Taky z knihy nešlo poznat, že se odehrává v
budoucnosti. Celkově průměrná kniha ve které je jasné s kým America nakonec
skončí a myslím, že Aspen to nebude.

09.08.2018 2 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Hezké, odpočinkové čtení. Trochu mi vadilo že některé pasáže byly moc zdlouhavé,
ale to je asi jediná chyba celé knihy. Čekala jsem něco trochu jiného, ale
nebyla jsem zklamaná. Narozdíl od Cinder se kniha
moc nedržela předlohy, ale moc to nevadilo. Celkově
se mi kniha líbila a určitě ji doporučuju.

09.08.2018 4 z 5

Upřímně jsem čekala víc. Mimo pár aspoň trochu zajímavých scén se nic moc
nedělo. Kniha neměla ŽÁDNÝ zajímavý nápad a dlouho mi trvalo než jsem si
zvykla na scénářovou formu. Myslím, že na Wattpedu se najdou lepší fanfikce.

08.08.2018 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Hezká kniha, oceňuju na ní originální svět a to, že se opravdu drží své předlohy.
Cinder je celkem sympatická i když nemá nijak výjmečnou povahu, ale to se
k Popelce naopak hodí. Těším se na další díly.

08.08.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Krásná kniha, až na konec, který mě celkem zklamal. Byla jsem smířená s tím,
že alespoň jedna kladná postava umře, takže happy end mi neseděl do celkové atmosféry
knihy. Celou knihu jsou všichni prakticky smíření s tím že v závěrečné bitvě umřou a pak
se nikomu nic nestane. To je ale jediná chyba celé knihy.

08.08.2018 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Určitě lepší než první díl. těším se na pokračování.

08.08.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Pěkné, škoda,že jsem věděla jak to skončí. I tak doporučuji.

08.08.2018 5 z 5