IvetaM IvetaM komentáře u knih

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Knížka jako celek je skvost. Působí krásně esteticky, hlavně díky černobílým fotografiím, kterými je doplněná. Co se týče básniček, záleží asi na vkusu každého, já jsem v nich našla pár, které mě skutečně oslovily :-)

03.12.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Popravdě bych dala tak 3 a půl hvězdičky, kdyby to šlo a to jen kvůli pro mě neslaným, nemastným postavám, které jsem si nedokázala živě představit a vytvořit si k nim vztah. Kniha ve mě nevyvolávala vůbec žádné emoce a bylo mi zkrátka úplně jedno, co se komu stane.
Na druhou stranu se mi líbila originální zápletka a pro mě opravdu nepředvídatelný konec.
Možná si časem přečtu i další díly...

13.02.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Špatné to nebylo, to rozhodně ne, ale kdyby knížečka nebyla tak útlá, asi by se zařadila do mého seznamu nedočtených knih..

17.01.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Líbil se mi hlavně styl, jakým byla kniha napsaná - jednak rozdělení kapitol podle vyprávění každé z hlavních postav, jednak po jazykové stránce.
Co se týče příběhu, dělala mi trochu problém depresivní atmosféra a pocity sklíčenosti a úzkosti, které provázely hlavní hrdinku, na druhou stranu to, že jsem to s ní prožívala svědčí o vtažení do děje - základní rys každé dobré knihy.
Ačkoliv čtu často thrillery, konec byl na mě už moc - ale to tady nebudu moc rozebírat, ať někomu nespoileruju :-)
Tato kniha byla pro mě něčím charakteristická a nezaměnitelná a proto jí dávám plný počet hvězdiček.

09.01.2018 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Tak tohle je přesně ten typ knížky, kterou s první stránkou nechci odložit, dokud jí nedočtu :-). Vyhovovalo mi i rozdělení příběhu do krátších kapitol, ve kterých se střídalo vyprávění postav, přidávalo to na napětí.
Pachatel byl pro mě popravdě jedním z možných podezřelých, díky své nenápadnosti, i když s postupný odhalováním nových a nových postav a faktů si člověk nikým nemohl být jistý. A tak to má u knížek toho typu být!
Za mě 5/5 a těším se na další knihu od této talentované autorky :-)

12.12.2017 5 z 5

Potíže s empatií Potíže s empatií Gavin Extence

Za mě spokojenost! Kniha byla inteligentní, zábavná a příběh uvěřitelný a dojemný s poučným podtextem. Uvítala bych tento příběh i ve filmovém zpracování. Myslím, že by mohl spoustu lidí inspirovat.
Doporučuji a určitě si přečtu i další knihy od tohoto pro mě zatím neznámého spisovatele.

01.12.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem toho o ní i o stejnojmenném filmu hodně slyšela a musím říct, že nezklamala. Je velmi čtivá, přečetla jsem jí za jediný den a to nepatřím zrovna k rychločtenářům :-) Nejvíce mě bavily duchaplné rozhovory mezi Hazel a Gusem i jejich humor mi byl blízký. Naopak postava a celková dějová linka kolem spisovatele Petera Van Houtena mi přišla tak nějak až neuvěřitelně přehnaná, a proto a také kvůli na můj vkus příliš useknutému konci hvězdička dolů...

21.11.2017 4 z 5

Cesta nespoutané ženy Cesta nespoutané ženy David Deida

Kniha je to čtivá, ale připadalo mi, že celých 184 stran je postavených na opakování se pár vět pořád dokola, což mi lezlo celkem na nervy (i když toto opakování mělo zcela jistě své opodstatnění). Pár přínosných myšlenek jsem si z této knihy vzala...

21.11.2017 2 z 5

Království Království Amanda Stevens

Navzdory spoustě negativních komentářů se mi knížka velmi líbila. Od začátku do konce jsem ji hltala s napětím, co bude dál. Jen málo knih mě tolik vtáhne do děje, že mám pocit jako by se odehrával ve skutečnosti. Stejně jako předchozí díl této série mi Království prostě sedlo a těším se na pokračování! :-)

31.01.2017 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Tahle knížka mi neskutečně sedla...tajemná atmosféra, napínavý děj, nadpřirozeno, magie
...to je něco pro mě :). Propracovaný příběh mě naprosto pohltil a po zavření knížky vždycky chvíli trvalo, než jsem se vrátila do reality...a bála jsem se u ní :) Určitě si přečtu i další díly.

16.01.2016 5 z 5

Abych nezačínala hned negativy, oceňuji čtivost a napínavý děj. Nicméně jsem od této knihy očekávala víc...příběh není vůbec děsivý, jak se může zdát, ale spíše dobrodružný s tajemnou atmosférou.
Mně osobně ani jinak zajímavé fotografie k příběhu nesedly, protože mi narušovaly vlastní představu o postavách.
V každém případě se těším na filmové zpracování, neboť si myslím, že v podání Tima Burtona bude stát za to :o)

02.10.2015 3 z 5