Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Odvážné cesty Odvážné cesty Christiane Gohl

Osudy zvěrolékařek, jejich dětí a vnoučat jsou touto třetí knihou završeny. Celá série je čtivá a každý jednotlivý díl něčím poučný a inspirativní.

19.04.2024 5 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Na novou knihu jsem se těšila, ale je pro mě zklamáním. Od autorky mám přečteno dost knih o kterých můžu říct, že byly mnohem lepší. Hlavní hrdinka je po rozvodu těžce zakomplexovaná, a to tak, že není schopná říct pěknému chlapovi pomalu ani dobrý den... Poté je hlavní koordinátorkou při řízení života ve městečku zasaženému solární bouří a zázračně se zapojuje aktivně do všeho, co spisovatelka vymyslela. A nedomyslela.

17.04.2024 2 z 5

Páteř a ploténky - Jak se zbavit bolesti zad Páteř a ploténky - Jak se zbavit bolesti zad Roland Liebscher-Bracht

Kniha pro každého, kdo má nejen sedavé zaměstnání. Vše je nejdříve podrobně vysvětleno a cviky by měl podle obrázků a fotografií pochopit i naprostý analfabet. Jediné, co mi vadí (opět), že kniha je pouze brožovaná a cviky se musíte naučit nazpaměť, pokud nechcete zalamováním a pokládáním těžkého "závaží" knihu zničit, protože stránka prostě nedrží otevřená.

Ernst Gustav Doerell Ernst Gustav Doerell Martin Kolář

O této knize se nedá říct, že byla "přečtena". Je to kniha, kterou jsem několik let marně sháněla a konečně - povedlo se. Budu se k ní kdykoliv vracet a listovat v ní a vzpomínat. Zajímavý je také samotný život malíře a hlavně jeho tvorba. Olejomalby, i jen "pouhé" kresby tužkou jsou totiž nádherné. Bydlím zde v okolí a líbí se mi objevovat místa, která malíř navštívil, kde žil a kam se mohu podívat já dnešním pohledem a malířovým pohledem, který bude zachován navěky... Krásná je např. Doerellova vyhlídka u obce Dubičky.

77 tipů pro zdravá střeva 77 tipů pro zdravá střeva Ulrich Strunz

Moje první kniha od autora a líbí se mi jeho pohled na zdravotní problémy. Ne, že by přišel s něčím úplně novým, ale v knize je vše přehledně popsáno, včetně různých rad a poznatků. Některé jsou na můj vkus ale až moc odborné a pro laika k ničemu. Např. doporučování nitrožilního podávání živin v kapitole Rozpoznání a léčba střevních onemocnění, apod. Přesto je kniha určitě inspirativní a můžu doporučit všem, kdo chtějí se sebou něco udělat...

Světlo nad oceánem Světlo nad oceánem Mary Ellen Taylor

Od autorky je to má čtvrtá knížka a opět krásné a pohodové čtení. Je zde dost postav - střídají se tu dvě časové linky - přesto děj situovaný k oceánu je přesně můj šálek kávy.

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Skvěle napsaná kniha, kde nechybí napětí až do konce.

Učitelka z Osvětimi Učitelka z Osvětimi Magda Hellinger

Nelehké čtení - přesto doporučím každému, kdo má zájem o skutečnou historii kolem koncentračních táborů.

Jantarové slzy Jantarové slzy Sofía Segovia

Doporučuji k přečtení - za mě s tímto žánrem nejlepší, co jsem v poslední době přečetla.

Botanikova dcera Botanikova dcera Kayte Nunn

Příjemné čtení - opět se prolínají dva příběhy a konečné rozuzlení je... Doporučuji přečíst.

09.04.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Dva příběhy - na mě působily povrchně, nešly do hloubky. Na druhou stranu jsou velmi čtivé.

09.04.2024 4 z 5

Nacistova snoubenka Nacistova snoubenka Barbara Wysoczańska

Zajímavý a čtivý příběh o mladých lidech, kterým nebylo přáno.

07.04.2024 5 z 5

Odvážná žena Odvážná žena Elizabeth Haran

Skvělé čtení. V anotaci autorka uvádí, že je kniha napsaná jako vzpomínka na Robin Miller, známou jako Sugar Bird Lady, která byla zdravotní sestrou a vášnivou pilotkou. Dodnes je legendou.

20.03.2024 5 z 5

Volba Volba Nora Roberts

Musím souhlasit s komentářem pode mnou viz "zazvorka" - a já ještě doplním - nuda, nuda, nuda. Do třetího dílu jsem se nutila kvůli tomu, že předchozí dva mám přečtené a chtěla jsem se dobrat k nějakému konci. Za mě zklamání z celé trilogie.

20.03.2024 1 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Námět zajímavý, hodně nezáživných stran a děj pomalý. Za mě spíš zklamání.

17.03.2024 2 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Druhý díl mě trochu zklamal. Chtěla jsem trochu více archeologie - dostalo se mi dobrodružství z 9. století. Nemůžu říct, že by mě čtení nebavilo, ale cestování v čase mi zkazilo celkový dojem.

17.03.2024 4 z 5

Kuchařka pro diabetiky a nejen pro ně Kuchařka pro diabetiky a nejen pro ně Josef Švejnoha

Seznamuji se v pro mě neznámé oblasti s možnostmi, jak ulevit nemocnému v rodině a případně zlepšení jeho stavu. Pro mě je kniha velmi užitečná a inspirativní.

13.03.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Tak to byl tedy adrenalin - od začátku do konce. Kniha přečtena za dva dny a budu na ni dlouho myslet. Doporučuji.

13.03.2024 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Přečteno sice v březnu, ale kouzlu knihy a příběhu samotnému to neubralo na "kráse".

11.03.2024 5 z 5

Pleteme ponožky Pleteme ponožky Helene Weinold

Sice starší publikace (zapůjčeno z knihovny), ale přínosná. Popisy jsou přehledně zpracované a na začátku nechybí skutečně podrobný obecný návod jak na to. Jediné, co mi chybí, že se jedná o ponožky pletené na pěti jehlicích. Já mám ráda jednodušší techniku na dvou jehlicích.

11.03.2024 5 z 5