iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Výborně napsané. Propletené, ale ne přeplácané. Uvěřitelný příběh, chování postav i dialogy.

21.04.2024 5 z 5

Jizvy plné beznaděje Jizvy plné beznaděje Stefan Ahnhem

Kniha mě nebavila. Hlavní linka a samotné vyšteřování je na můj vkus rozplizlé, neslané, nemastné. Výraznější byly osobní problémy hlavní hlavní hrdinky, která byla dost protivná. Vadí mi, když do tohoto žánru autoři cpou osobní linky, ničemu to obvykle neprospěje a jen to ruší.

19.04.2024 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Nádherná knížka. Milý příběh, napsaný poeticky.

16.04.2024 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

Děj byl velmi předvídatelný. To by nevadilo, kdyby byla kniha dobře napsaná. Tento díl se ale nepovedl, jako by ho psal někdo jiný, než první díl. Bylo to utahané, zabíhalo se do zbytečných detailů, někzeré popisy se opakovaly.

16.04.2024 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé čtení, bavilo mě, i když nejsem kočkař.

03.04.2024 4 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Silný příběh, hezky zpracovaný. Autorka popsala i drsné detaily, ale nijak prvoplánově.

27.03.2024 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Autorův styl je takový neslaný nemastný. Příběh moc nezaujal, vlastně mi bylo jedno, jak dopadne. Situace se opakovaly dokola, autor je detailně popisoval několikrát za sebou.

23.03.2024 2 z 5

Díky, grazie, merci Díky, grazie, merci Julien Sandrel

Milé vyprávění i o nehezkých věcech. Je to podané s noblesou starší dámy, moc příjemně se čte.

20.03.2024 4 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Výborně napsané, napínavé. Čte se samo, i když některé detaily jsou dost skličující.

16.03.2024 4 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé, zajímavě propletené.

12.03.2024 4 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

Nápad dobrý, milé a vtipné vyprávění.

05.03.2024 4 z 5

Srdcová desítka Srdcová desítka * antologie

Vždy jsem ve sbírkách povídek našla lepší i slabší kousky. Tady jsem byla nadšená ze všech. Skvělý výběr autorek a každá z nich napsala super příběh.

01.03.2024 5 z 5

Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Hedy Lamarr – Bohyně stříbrného plátna, vynálezkyně Michaela Lindinger

Kniha je napsaná dost na přeskáčku, působí neurovnaně a zmateně. O vynálezech nebo nějakém technickém nadání Hedy Lamarr se jen zmiňuje, celá kniha se věnuje jen tomu kde a s kým se vyspala nebo pohádala.

29.02.2024 3 z 5

Vražda v anglické zahradě Vražda v anglické zahradě Katie Gayle

Chyběla mi v knize nějaká jiskra. Dočetla jsem, ale brzy na ni zapomenu.

27.02.2024 3 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tak asi půjdu proti proudu s hodnocením. Jedno klišé za druhým a konec naprostá slátanina. Autorka píše celkem dobře, snadno se čte, proto jí dám v budoucnu další šanci.

25.02.2024 3 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Četla jsem první příběh Simony a udělala jsem nevědomky dobře. Bylo to svižné, napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Bylo by to na 5/5*. Druhý příběh, Sabiny, mě tolik neoslovil. Styl autorky mi moc nesedl. Chvílemi jsem měla pocit, že bych se bez znalosti prvního příběhu moc nechytala. Ani chování postav mi nebylo blízké. Nebylo to ale špatné čtení, prostě jen ve srovnání s prvním příběhem to nebylo ono. Celkově mě bavil nápad, napsat knihu takto, určitě můžu doporučit.

23.02.2024 4 z 5

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

Není to špatné. Kniha se dobře čte, má zajímavý námět. Některé části byly předvídatelné a okoukané. Závěr byl trochu uspěchaný. Ale celkový dojem je rozhodně kepší průměr 3,5/5*

20.02.2024 3 z 5

Will Will Mark Manson

Na knize je vidět, že ji psal profesionální spisovatel. Bylo to příjemné a dobře se to četlo. Styl je takový, jak si Willa Smithe představuji. Některé situace jsou popsané hodně podrobně, něco méně, ale z knihy mám pocit, že obsáhla vše, co by měla.

18.02.2024 4 z 5

Jako zvěř Jako zvěř Kerstin Signe Danielsson

Není to vyloženě špatná kniha, ale snesla by proškrtání. Je tu zbytečně moc postav a odboček, hlavní příběh je proto trochu rozplizlý.

14.02.2024 3 z 5

Pilotova dcera Pilotova dcera Audrey J. Cole

Super překvapení. Děj není originální, od začátku je jasné, jak kniha dopadne. Ale je tak výborně napsaná. Nenudí, čte se sama.

10.02.2024 5 z 5