Ivet_V

Vánoční koledaVánoční koledaCharles Dickens

I když jsem to nečetla o Vánocích, je to krásný vánoční příběh. Celé je to psané jako pohádka, takže předem víte, jak to celé skončí, ale přesto je to čtivé. Naladí vám to tu správnou vánoční náladu a připomene vám o čem Vánoce ve skutečnosti jsou.

01.03.2021

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Ze začátku to byla celkem nuda a nic moc se tam nedělo. Ale posledních asi 110 stran to celé vylepšilo. Pořád se tam něco dělo a z příběhu konečně bylo cítit napětí. Samotný svět se mi líbil a obdivuji, jak autorka zvládla do příběhu zahrnout události, které se opravdu staly a dokázala tomu dát ještě nadpřirozený nádech. Líbilo se mi to přátelství, které se budovalo během celého příběhu, ale uvědomila jsem si ho pořádně až na konci.

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Bála jsem se, že se mi to bude číst špatně kvůli květnatému jazyku, ale naopak se mi to četlo dobře a plynule. Děj je smutný, děsivý, zahrnující válku, strach ale i lásku a naději. Jsem ráda, že jsem si to přečetla v této době, protože mi to ukázalo, že se můžu radovat z každé maličkosti.

29.04.2021

FajaFajaPetra Stehlíková

Tohle bylo rozhodně mnohem lepší než 1. díl. Kdo odložil Naslouchače z jakéhokoli důvodu, tak ho vemte a dočtěte a hned se vrhněte na toto. Protože tohle musíte číst! Tady nejsou žádná hluchá místa, kde by se nic nedělo, a naopak jste napjatí celou knížku. Ale zase ten otevřený konec! Potřebuju pokračování!

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Nečekala jsem, že mě někdy bude bavit příběh, kde mi jsou nesympatické postavy. Jedinou postavu, kterou jsem si oblíbila, byla mladší Katka. Celý příběh se odehrává v ponurém duchu. Je o nenávisti, pomstě a hlavně lásce, tak silné, že ničí všechny lidi kolem sebe. Velice mě překvapila forma vyprávění, ale brzy jsem si zvykla a dokonce se mi zalíbila.

04.03.2021

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Byla to moje první kniha od Jane Austenové a překvapila mě svou čtivostí. Stránky překvapivě mizely pod rukama. Do Elizabeth jsem se dokázala snadno vžít, přestože žije v jiné době a řeší úplně jiné problémy. A pana Darcyho jsem si oblíbila hned na začátku. I Jane jsem si překvapivě rychle oblíbila. Líbilo se mi, že se tam řešilo i něco jiného než jedna romantická linka. Rozhodně si Pýchu a předsudek ještě někdy přečtu i další knihy od Jane Austenové.

04.03.2021

Jedna noc s nímJedna noc s nímElle Kennedy

Byla to dobrá odpočinková knížka, kterou přečtěte za jeden den, ale trošku mě zklamala. Od autotorky jsem zatím nic jiného nečetla, ale přesto jsem čekala něco víc. Hlavní hrdinové mi nijak nesedli a neprožívala jsem to s nimi. Taky jsem jim vůbec nevěřila tu chemii, kterou mezi sebou měli. Každopádně to byla kniha na odreagování, která mě bavila, ale v paměti mi asi dlouho nezůstane.

12.07.2021

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

První kniha od Karla Čapka. Nemusím moc klasiku, ale tady jsem se nemusela čeho bát. Úplňe to předběhlo svoji dobu. Četlo se to hrozně rychle, přečetla jsem to za pár hodin.

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Moje první kniha od Nesba. Na sérii Harryho Holea jsem se chystala už dlouho a chtěla jsem značít od začátku. Ze všech stran jsem slýchala, že je tam až moc postav, ale to mi nepřišlo jako hlavní problém. Bylo to hrozně zdlouhavě napsané a byly tam dlouhé zbytečné odstavce o australské kultuře. Na druhou stranu tam bylo něco podrobně popsané a říkali jste si proč, ale na koci se ukázalo že je to důležité pro děj.

20.06.2021

S láskou, LukovS láskou, LukovMariana Zapata

Autorka opět nezklamala. Sice chvíli trvalo, než se to rozjelo, ale bylo to naprosto dokonalý. Prostředí krasobruslení bylo skvělé a hrozně jsem si ho užila. Jasmine byla dobrá a silná hlavní hrdinka. Zbožňovala jsem ji i celou její rodinu. Ivan byl taky skvělí, i když trochu zahalený do tajemna, jak si chránil svoje soukromí. Milovala jsem jejich společné hádky a hašteření, u který jsem se nejednou smála nahlas. Ostatní postavy byly taky vtipné a hrozně super. Určitě si knížku ještě někdy přečtu.

02.07.2021

Mléko a medMléko a medRupi Kaur

Ne, prostě ne. Nebavilo mě to a hrozně jsem se u toho nudila. O princezně, která se zachránila sama bylo o mnohem lepší. Nevím, co na tom všichni vidí. Věřím, že existují mnohem lepší poezie.

Sleduj měSleduj měA. V. Geiger

O knize jsem už nějakou dobu věděla, ale nějak jsem ji přehlížela. Až mě jedna recenze nadchla, tak že jsem zašla do knihovny a půjčila jsem si ji. Kniha mě mile překvapila. K Tesse jsem během knížky musela najít cestu, ale Erica jsem si oblíbila okamžitě. Hrozně mě bavil jeho sarkasmus a smysl pro humor. Ten konec jsem vůbec nečekala a hned jsem se musela pustit do dalšího dílu.

04.03.2021

Červená, bílá a královsky modráČervená, bílá a královsky modráCasey McQuiston

Tato kniha mě zaujala hlavně prostředím, kde se odehrává. Celé to bylo hroně vtipné a čtivé. Trochu mi tam vadila politika, ale na druhou stranu bez ní by to byl dost plochý příběh. Velké množství intimních scén mi až tak moc nevadil, to asi díky tomu, že jsem byla předem varovaná. Alex byl dobrý hlavní hrdina. Byl roztomile arogantní takovým způsobem, ktrým umí být jenom knižní postavy. Henryho jsem si taky brzy oblíbila. Jejich partičku jsem si hrozně zamilovala a přirostla mi k srdci.

18.03.2021

Papírová princeznaPapírová princeznaErin Watt

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale dostala jsem se k ní až teď. Bylo to neskutečně čtivé a vtipné. Ellu jsem si oblíbila okamžitě a Royalové byli taky hrozně skvělí. Baví mě rozplétat tajemství celé té rodiny. Hned se vrhnu na další díl.

13.08.2021

NastereaNastereaPetra Stehlíková

Na začátku se to táhlo, protože to bylo hlavně popisování okolí. Potom se to zlepšilo, a když přišla do děje pětadvacítka, už to bylo zase skvělé! Děj plynul stejně jako v předchozích dílech. Pětadvacítku jsem si opět zamilovala, každého z nich. I nasterey se mi začaly zamlouvat. Ke konci jsem měla chuť křičet, ať to kapitán pochopí. Mrzí mě, že se opět na konci rozdělili. Ale to hlavní, Erno. Proč zrovna Erno?!

Hanin kufříkHanin kufříkKaren Levine

Krásný a trochu smutný dojemný příběh. Je to moje první kniha z druhé světové války. Knihu jsem dostala jako povinou četbu, sama bych si ji nevybrala, ale příjemně mě překvapila.

04.03.2021

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Po druhé to snad bylo ještě lepší! Do Stelly a Willa jsem se zamilovala skoro okamžitě. Samotný příběh byl smutný, krásný a dojemný. V druhé polovině jsem měla skoro celou dobu slzy na krajíčku.

Prohnilé městoProhnilé městoLeigh Bardugo

Tohle bylo lepší než Šest vran a tady jsem si ještě víc oblíbila Kaze! Mnohokrát jsem se do knihy dívala s otevřenou pusou a ptala se: Jak? Jak to mohla tak dokonale napsat? Taky se mi hrozně líbil konec. Těch pár posledních stran mě zahřálo u srdce.

SelekceSelekceKiera Cass

Přestože všichni tuto knihu chválí, neměla jsem vysoká očekávání. Jsem nesmírně příjemně překvapená! I když mě překvapil ten otevřený konec, musím dát za pravdu většině fanouškům a přiznat, že Maxon je naprosto dokonalý.

04.03.2021

Ze života knihomolkyZe života knihomolkyD. Tung (pseudonym)

Krásná a vtipná kniha na odreagování. Přečetla jsem ji během jedné hodiny. A vážně se v ní najde každý knihomol!

ObsidioObsidioAmie Kaufman

Tento díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, nechápu proč z ní má nejnižší hodnocení. Líbilo se mi, jak se tam odehrávaly dvě dějové linky. První, se dvěma novými hrdiny a druhá, pokračování předešlých linek, takže se podrobně setkáme se starými hrdiny. Taky je skvělé to vyvrcholení celé trilogie, kde se to konečně uzavře a nenechá nás to s dalšími otázkami, jak to bylo v předešlých dílech.

26.05.2021

KultiKultiMariana Zapata

Prostě dokonalá kniha, krásná obálka a ještě lepší děj. Bylo to krásné, sladké, vtipné a úžasné. Na to, že nemám ráda fotbal, tak mě hrozně rychle vtáhla do děje. Strašně moc doporučuji každé holce, protože tento příběh zahřeje u srdce.
Hlavní hrdinka nebyla žádná chudinka a dokázala se o sebe postarat. Hlavní hrdina nebyl dokonalý. Zato tato kniha dokonalá byla! Když jsem ji dočetla musela jsem na ni pořát myslet.
Kulti kadí, kadí, kadí. Tuto hlášku asi z hlavy nikdy nedostanu. Do Kultiho (jak do knihy, tak do Reinera) jsem se zamilovala. Přezdívky a slovní přestřelky mezi Sal a Kultim jsem zbožňovala (a to je slabé slovo).
Celý příběh se vyvíjel pěkně pomalu, nečekejte, že po sobě hned ,,skočí" (ale nebojte i toho se dočkáte). Knihu jsem si půjčila z knihovny a lituji toho, musím si ji hned pořídit domů!!!

Mlčící pacientkaMlčící pacientkaAlex Michaelides

Ze začátku se to táhlo. Člověk musí mít trpělivost na ty psychologické řěči, ale postupně se to lepšilo. A z konce mi málem vybuchla hlava! Musela jsem přestat číst a pořádně si to projít a zrekapitulovat. Tak ohromující byl.

RozbřeskRozbřeskStephenie Meyer

Stejně dobrý možná i lepší než Stmívání. Vůbec mi nevadilo, že je to tak tlustá kniha. Konečně jsme se dočkali věcí, které v jiných romantický knížkách nejsou a můžem v to jenom doufat. Překvapilo mě, že ten konec je jiný než ve filmu a možná i lepší.

04.03.2021

O princezně, která se zachránila samaO princezně, která se zachránila samaAmanda Lovelace

Dostala jsem chuť na moderní poezii. Nikdy jsem ji nečetla, takže jsem pořádně nevěděla co čekat. To co se mi dostalo do rukou popisuje, jak autorka měla těžký život a jakou cestu musela ujít. To celé popisuje s lehkostí, díky které se to četlo skoro samo.

DceraDceraKiera Cass

Hlavní hrdinka byla ze začátku hrozně nafoukaná a panovačná, ale postupem knihy se to zlepšovalo. Skoro okamžitě jsem si našla mezi soutěžícími favorita a celou dobu jsem byla napjatá, aby jim jiný soutěžící nezkřížil cestu. Sice tento díl nebyl tak dobrý jako první trilogie, ale byl to příjemný návrat do tohoto světa.

Rytmus, já & MalychinRytmus, já & MalychinMariana Zapata

Zase skvělá vtipná romantika! Autorka dokázala, že hravě zvládá napsat i sympatické mužské hlavní hrdiny. A žasnu nad tím, jak dokáže postavy napsat tak skutečně a lidsky. Oproti Kultimu se mi to zdálo trochu uspěchané, ale to vůbec nevadilo.

Prokletý princProkletý princErin Watt

První polovina se mi tolik nelíbila, byla zdlouhavá a dost ufňkaná. Druhá polovina byla mnohem lepší, líbila se mi stejně jako 1. Royalové se mi tady začali líbit ještě víc. V tomto dílu jde vidět, jak se ve skutečnosti mají rádi a chrání se navzájem svým podivným způsobem.

15.08.2021

Velký GatsbyVelký GatsbyFrancis Scott Fitzgerald

Četlo se mi to docela dobře, přestože se v první polovině nic moc nedělo. Překvapuje mě, že to na mě působilo úplně jinak než film. Gatsby na mě tady působil reálněji a dokázal jsem chápat jeho chování. Nick mi tady taky působil lidštěji a né tak ploše a bezduše. Celkové dílo se mi líbilo a nechápu, jak to autora napadlo a jak to mohl napsat tak jednoduše plynoucím stylem.

PolibekPolibekAnna Todd

Nejprve jsem viděla film a moc se mi nelíbil, ale chtěla jsem tomu dát ještě šanci a přečíst si to. A rozhodně to bylo mnohem lepší než film! Mnohem líp se mi orientovalo v postavách a Hardin je tady mnohem lepší a hezčí (jestli můžu soudit podle popisu).

01.10.2020