Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Knihy jsem se nemohla dočkat, tak jsem ji přečetla ve slovenštině, protože angličtina není nic pro mě. Překvapilo mě, jak snadno se mi to četlo, stránky mi mizely pod rukama. A k samotnému ději. Příběh je o silné ženě, která si myslela, že jediné co chce od života je sláva a bohatství. Postupně si ale uvědomuje, že ve skutečnosti touží jen po lásce. Pořád nevím co si o Evelyn mám myslet, ale ukazuje nám, že nikdo není černobílý a to platí pro všechny. I když je tento příběh fiktivní, ukazuje nám realitu dnešního krutého světa.

01.01.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Zbožňuji Marian Zapatu a na tuto knihu jsem se těšila ještě před vydáním. Chtěla jsem si ji přečíst hned, jak jsem si ji koupila, ale neměla jsem na to čas. A teď, konečně jsem ji přečetla! Zapata opět nezklamala. Dostala jsem přesně co jsem chtěla. Hlavní hrdinové byli opět úžasní. Každý měl svůj život, ale stejně našli společnou cestu a lásku. Prostě úžasné jako vždy.

27.12.2022 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Po dlouhé době jsem četla knihu z pracovního prostředí a bylo to zase trochu něco jiného. Tara mi byla sympatická. U Prestona se mi líbil jeho vývoj během děje. Celý děj byl předvídatelný, jak to u těchto knih bývá, kromě jednoho zvratu, který jsem vážně nečekala.

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

První polovina byla nic moc. Děj byl pomalý a předvídatelný, postavy byly ploché a vůbec jsem se do nich nemohla vžít. V polovině se to změnilo, dostalo to spát a mě to začalo bavit. Některé události na konci mě překvapily. Jako oddechové čtení dobré.

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Četla jsem jen Divou Báru v rámci povinné četby. Božena Němcová se mi vždy četla špatně, tak jsem ráda, že i takto krádkou povídku jsem vůbec přečetla. Na druhou stranu se mi líbil příběh.

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Poslouchám podcast sporadicky, takže většina případů pro mě byla novinka. Bylo to dobře napsané a mě to bavilo. Příběhy byly jednoduše podané, občas i s vtipnými vsuvkami. Sice byly případy zajímavé, ale stejně mě nejvíc bavily rozhovory na konci.

13.06.2022 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Chtěla jsem něco krátkého, tak to pro mě byla jasná volba. Nečekala jsem nic světoborného, takže jsem nebyla zklamaná. Sice mě kniha bavila a rychle se četla, ale nestalo se mi, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Teo a Erik byli většinu času fajn, ale občas mi jejich chování lezlo na nervy a nechápal jsem ho. Druhý díl si asi přečtu, ale jen protože je tak krátký.

13.06.2022 3 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Chtěla jsem odpočinkové čtení a to jsem taky dostala, ale nevím. Hlavní hrdinové mi nesedli. Jména vedlejších postav se mi pletly. Dějová linka byla nudná a předvídatelná. Knihu jsem dočetla jen protože jsem ji musela vrátit do knihovny.

16.05.2022 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Chtěla jsem si to přečíst po dokoukání seriálu. S nadšením jsem se do toho vtrhla a byla jsem zklamaná. Všude jsem četla jenom pozitivní recenze, ale mě nesedl styl psaní a chybělo mi tam Geraltovo charyzma. Celkově mě kniha nebavila a dočetla jsem ji z donucení.

16.05.2022 3 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Celkově byla kniha pěkná. Autorka dokázala utvořit plynulý příběh, i když napsala jen jeho úseky. Mně se ale moc nezamlouvaly postavy, nesedly mi a nebyla jsem schopná se do nich vžít. Děj hezky pomalu plynul, ale na konci jsem čekala nějaký větší problém, všechno se vyřešilo moc snadno a to se mi nelíbilo.

05.02.2022 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

To byla moje první kniha od Kasie West a musím říct, že jsem trochu zklamaná. Četla se mi dobře. Postavy byly super, nikdo mě nerozčiloval. Děj byl taky dobrý, hezky plynul. Ale ten konec mi připadal hrozně urychlený a nepravděpodobný, čekala jsem tam víc dramtičnosti, a ne že to všichni odkývou a je všechno v pořádku.

29.01.2022 3 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Na to, že to byla romantika, četlo se mi to hrozně blbě. Do postav jsem nebyla schopná se vžít a bylo mi jedno co se stane. Ale musím uznat, že jsem se párkrát zasmála, Jayův humor mě bavil. Líbí se mi, že autorka do knihy zakomponovala psychickou nemoc, která jim komplikuje vztah a není to jenom o tom kdo koho chce nebo nechce, jak to bývá obvykle. Děj celou dobu hezky plynul, ale nadch mě až konec, který se mi fakt líbil.

23.01.2022 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Četlo se mi to docela dobře, přestože se v první polovině nic moc nedělo. Překvapuje mě, že to na mě působilo úplně jinak než film. Gatsby na mě tady působil reálněji a dokázal jsem chápat jeho chování. Nick mi tady taky působil lidštěji a né tak ploše a bezduše. Celkové dílo se mi líbilo a nechápu, jak to autora napadlo a jak to mohl napsat tak jednoduše plynoucím stylem.

22.01.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Na začátku se to táhlo, protože to bylo hlavně popisování okolí. Potom se to zlepšilo, a když přišla do děje pětadvacítka, už to bylo zase skvělé! Děj plynul stejně jako v předchozích dílech. Pětadvacítku jsem si opět zamilovala, každého z nich. I nasterey se mi začaly zamlouvat. Ke konci jsem měla chuť křičet, ať to kapitán pochopí. Mrzí mě, že se opět na konci rozdělili. Ale to hlavní, Erno. Proč zrovna Erno?!

22.01.2022 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Tohle bylo asi o trochu lepší než předchozí díl. Tady mě Easton tolik nevýtáčel a zase se mi líbil. Celou dobu mi bylo líto dvojčat, hlavně v druhé polovině, ale líbilo se mi jak to s nimi skončilo v poslední kapitole. Věci z Hartleyina pohledu mě bavily. Ella se mi tady taky líbila, ale mrzelo mě, že tam skoro nebyl Reed. To vyvrcholení děje mi přišlo zbytečně překombinované, ale alespoň se všechno vyřešilo. Poslední kapitola bylo úžasná a jako zakončení celé série perfektní!

12.09.2021 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Na Poskvrněnou korunu jsem se moc netěšila. Gideon mi z předchozích dílů nebyl moc sympatický. I na začátku knihy se mi moc nezamlouval, ale nakonec jsem si k němu našla cestu. Savanna se v předchozích dílech moc neobjevovala, tak jsem nevěděla, co čekat, ale hned jsem si ji oblíbila. Ve výsledku se mi příběh líbil a oceňuji to prolínání minulosti a současnosti.
Padlý dědic se mi nelíbil tolik, jak jsem čekala. Trvalo mi docela dlouho, než jsem to přečetla. Easton se mi tady moc nezamlouval a to byl v předchozích dílech moje nejoblíbenější postava. Ani Hartley jsem si moc neoblíbila, asi jak jsme se o ní za celou knížku skoro nic nedozvěděli. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem to přečetla, protože vím, jak dál postupuje děj.

08.09.2021 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

První polovina se mi moc nelíbila. Bylo to čtivé a vtipné, ale motalo se to pořád kolem toho samého. Steve se mi taky nezamlouval. Druhá polovina byla už lepší. Pořád se sice řešilo to stejný, ale už se to někam posunovalo. Vraha jsem neodhadla, ale taky jsem o tom moc nepřemýlela. Konec se mi líbil, nebyl moc přeslazený.

24.08.2021 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

První polovina se mi tolik nelíbila, byla zdlouhavá a dost ufňkaná. Druhá polovina byla mnohem lepší, líbila se mi stejně jako 1. Royalové se mi tady začali líbit ještě víc. V tomto dílu jde vidět, jak se ve skutečnosti mají rádi a chrání se navzájem svým podivným způsobem.

15.08.2021 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale dostala jsem se k ní až teď. Bylo to neskutečně čtivé a vtipné. Ellu jsem si oblíbila okamžitě a Royalové byli taky hrozně skvělí. Baví mě rozplétat tajemství celé té rodiny. Hned se vrhnu na další díl.

13.08.2021 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Byla to dobrá odpočinková knížka, kterou přečtěte za jeden den, ale trošku mě zklamala. Od autotorky jsem zatím nic jiného nečetla, ale přesto jsem čekala něco víc. Hlavní hrdinové mi nijak nesedli a neprožívala jsem to s nimi. Taky jsem jim vůbec nevěřila tu chemii, kterou mezi sebou měli. Každopádně to byla kniha na odreagování, která mě bavila, ale v paměti mi asi dlouho nezůstane.

12.07.2021 4 z 5