Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tak prvních zhruba 150 stránek mě nebavilo a byla jsem ztracená. Proto ubírám 1 hvězdičku. Ale od té doby se to zlepšovalo. Když se dostala do Hory, tak mě to začalo opravdu bavit. Tak 60 stránek před koncem se stal takový zvrat, že jsem to musela dlouho rozdýchávat. Mia byla skvělá, měla i chyby a to se mi na ní líbilo. Sedla mi do toho světa plnýho vražd, že přemýšlí, jakou hodnotu ta smrt má.

29.12.2023 4 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Četlo se to dobře. Chtěla jsem oddechovku a tu jsem taky dostala. Jasně, občas to bylo až bizarní, ale bylo to vtipné a já si to užila. Taky oceňuji autorku, že se nebála do tohoto tématu pustit.

29.12.2023 3 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Super oddechová kniha. Přečetla jsem ji za 4 dny. Taková typická teen mafianská romantika. Sofie a Nico byli super. A hlavně Luca překvapil. Asi si přečtu i další díly.

23.12.2023 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Kniha mě bavila mnohem víc než předchozí díl. Audrey Rose a Thomas byli úžasní. Tady mi mnohem víc přirostla k srdci a začala jsem jim fandit. Hned od začátku se pořád něco dělo, to bylo super. Akorát se mi zdál trochu uspěchaný konec.

23.12.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Málokdy dávám tak málo hvězdiček. Nora mi nesedla, do děje jsem se nedokázala vůbec vžít. A ještě ke všemu mě ten konec naštval. Nicméně nápad dobrý, jen se mi nelíbilo jeho vypracování.

17.12.2023 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla joko povinnou četbu. Dobře napsaný, dobrá hlavní myšlenka. Akorát mě to moc nebavilo a nedokázala jsem se do knihy vžít, ale to bylo tématem války, který nemusím. Rychle to ubíhalo až na některé hluché části.

03.12.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Asi jsem měla velké očekávání. Kniha byla dobře napsaná, ale mě se hrozně táhla. Bylo tam hodně hluchých míst. Addie, Hanry a Luc byli super, ale nedokázal jsem se do příběhu zažrat a mít nutkání knihu dočíst. Až posledních 100 stran bylo zaživných a opravdu mě bavily.

03.12.2023 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Měla jsem to jako povinnou četbu, úplně sama bych si to nevybrala. Kniha se mi táhla a četla pomalu. Na můj vkus tam bylo moc popisných částí. Ale když vezmu v úvahu autora a období, kdy to bylo napsáno, tak to byla moc dobrá kniha.

06.11.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Měla jsem od knihy velké očekávání, ale trochu mě zklmala. Děj byl skvělý, ale nějak mě nevtáhl. Avery se mi zalíbila hned na začátku, líbilo se mi, že byla celou dobu taková skutečná. Bratry Hawthorny jsem si zamilovala a věřím, že v dalších dílech budou ještě lepší, jak se o nich budeme postupně dozvídat víc. Další díl si určitě přečtu.

31.07.2023 4 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Tak toto jsem na Bridgertonovi četla dlouho, ale ne že by mě to nebavilo, ale neměla jsem čas. Hyacinth mi hrozně sedla a líbilo se mi, že díky většímu věkovému odstupu od starších sourozenců, jsme se posunuli více v čase a zase se něco víc dozvěděli o rodině. Gareth byl dobrý, ale někteří mužští hrdinové v této sérii mi více sedli.

14.07.2023 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Ze začátku mi přišla kniha nudná a pomalá, ale ke konci to nabralo spád a hrozně mě to bavilo. Obdivuji autorku, jak do skutečné historie přidala smyšlený příběh. Takto mi naše historické osobnosti mnohem více přirostly k srdci.

12.07.2023 4 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Knihu jsem chtěla přečíst, protože je to konec série. Harper byla skvělá, ale vůbec se mi nepodařilo dostat do děje. O kapelách jsem toho četla dost, tak mě ani prostředí nezaujalo. Občas to bylo vtipný a oceňuji ty odkazy na filmy, ale jinak velký průměr.

09.06.2023 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Na Francescu jsem se těšila, v minulých dílech moc nebyla, jen se o ní mluvilo. Je mi dost sympatická a oblíbila jsem si ji. Michaela jsem si zamilovala hned na začátku. Akorát mi přišlo, že se kniha často vlekla, hlavně když pstavy přemýšlely o svých citech.

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Měla jsem to jako povinnou četbu a kniha mě trochu zklamala. Na to, že se jedná o drama, jsem se celou dobu nudila a čtení bylo zdlouhavé. Sice je to komedie, ale vůbec to není vtipné. Jako celek chápu, proč se to uvádí jako komedie, ale v konkrétních pasážích to vůbec nepobaví.

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Já nevím. Chtěla jsem jednohubka a to se mi splnilo, ale nepobavilo mě to tolik, jak by asi mělo. Kresby mi taky nepřišli tak skvělí. Upřímně nechápu, proč je tato série tak oblíbená.

07.05.2023 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Ze začátku to bylo nudný, ale postupně jak se autorka rozepsala, tak už to bylo lepší. Ke konci už mě to bavilo mnohem víc. Do Cat jsem se ale vůbec nedokázala vžít. Možná je to tím, že je kniha určená pro mladší, ale připadalo mi, že se chová hrozně stupidně.

28.04.2023 4 z 5

Kulička a jiné povídky Kulička a jiné povídky Guy de Maupassant

Kulička mě bavila a dobře se četla. Další povídky se mi některé líbily více, některé méně. Celé to ale bylo nudné a musela jsem to číst na etapy.

28.04.2023 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Eloise jsem si oblíbila během série a těšila jsem se, až jí nahlédnutí do hlavy, ale musím říct, že to bylo zklamání. Phillip mi byl na začátku nesympatický a celou dobu takový nějaký. Celá situace se zlepšila, když se tam objevili členové Bridgertonovi rodiny. Ale stejně mi to přišlo nudné a bez děje.

25.04.2023 4 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Krásná a rostomilá jednohubka. Zaujalo mě, že autorka čerpala že svého života. Každý pár se v některé situaci najde.

14.04.2023 4 z 5