ivca79 Online ivca79 komentáře u knih

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

(SPOILER) Bavilo mě Nikdyuš a film Snivokraj, a celkem ráda čtu dětské knížky. Ale překvapilo mě, že hned v prvním bilu jsou rozpory... tatínek bral Jonatana jako dítě do jiných světů... ale o cestování se dozvěděl ve 14... Menší dítě kolem 10 to asi nepotřebné, ale třeba 14 už asi jo

28.11.2023

Poslední člověk na planetě Zemi Poslední člověk na planetě Zemi Denisa Černá

Jsem stará, mám dvě pubertální děti, kteří "mluví jak tataři", ale čtení tohohle bylo fakt peklo. Na konci knihy "vypravěč" trochu dospěje a dá se, ale do půlky jsem četla jen proto, že podle yt recenzí to mělo mít dobrý příběh/nosnou myšlenku. Ale asi jsem opravdu stará.

01.11.2023

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Nevím, jestli to jde označit jako dívčí román, protože díky použitému jazyku to asi nebude dnešní mladou generací úplně dobře přijaté, ale myslím, že mojí mámu by knížka fakt bavila - žádné těžké téma, prostě milostná romance.
Za mě: zásadní problém mám s tím, že se v knize nic nestalo. Byl nastíněn problém s tím, že ženy nemohou do knihovny, ale nijak se to nevyřešilo. Byl nastíněn život pana Reeda, ale vlastně se ten konflikt s slečnou Brandon-Weldersonovou nijak nevyřešil.

10.08.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Asi jsem měla příliš velká očekávání, ale na mě to bylo dost osekané a krátké. Příběh i obrázky nejsou špatné, ale... Dovedu si to představit ne jako komiks, ale knihu a vsadím se, že by to bylo super. Nápad více rozvést, což by autor určitě bez problémů zvládl.

10.08.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Po dlouhém čekání a velkém těšení jsem si musela před čtením po těch letech přečíst i ty předchozí díly. Díky čtení na jeden zátah mi spousta věcí docvakla, na rozdíl při čtení druhého dílu, který jsem přečetla normálně po přestávce.
Co mi celkem vadí je přerod hlavní hrdinky v naivní důvěřivou slepici. Maminka Heda působí jako moudrá ženská, tak mě překvapuje, že její 14-ti letá dcera po tom, čím vším prošla, je taková naivní trubka. Na jednu stranu je nedůvěřivá k lidem se kterými tráví poslední roky, přičemž si myslím, že někteří plní roli ochranitelských starších bratrů, Vargas si na ní očividně kompenzoval otcovskou roli a pak se na scéně objeví namachrovaný blbeček a ona do všeho skočí nejen po hlavě, ale hlavně bezhlavě. A přitom jí ani není sympatický. Doufám, že další díl začne používat mozek, přesně tak jak jí doporučil Eliasz.

10.08.2021 3 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

Některé povídky super, něco bylo vyloženě divný

16.11.2020 2 z 5

Velký záliv Velký záliv Dale Pendell

Knihu mam z knihovny a ocividne nejsem prvni, kde se nedostal dal, nez ke dvojstrance 30/31... Dal se nikdo nedostal a ja to taky vzdavam. Naprodto nudne čtení.

18.08.2020 1 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvělý nápad, hezky podané, jen ten konec, na tom chtělo trochu zapracovat, těch 14 dnů tam prostě chybí...

17.08.2020 4 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Nenáročná oddechovka

21.02.2020 4 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Trochu se nám to zamotalo. Tyhle otevřené konce a čekání na další díl mi teda trochu vadí, ale jinak mě série baví. Jsem zvědavá, jak se to nakonec vymotá.

08.09.2019 4 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Bez čtenářské výzvy bych po téhle knize nikdy nesáhla a dočetla jsem jí jen díky tomu, že letos chci opravdu splnit celou výzvu. Nebyl problém ani tak forma, jako obsah.

16.08.2019 3 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Deník se četl dobře. Líbilo to, že bylo na konci zhodnocení toho vybavení. O cestování nalehko jsme toho moc nevěděla a po zhodnocení stále zůstanu u svého těžkého batohu a k tomu věci "co kdyby" :) Vaření ala pejsek a kočička pečou dort bylo dost děsivé.

14.08.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Krásně napsaná kniha o tom, jak funguje les. Proč nám teď ty jehličnaté lesy schnou a žete je kůrovec. Kdybych měla 500 let čas, tak už vím, jak ten les založit :)

09.08.2019 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

"Četla" jsem audioknihu. Kniha mě zaujala jak obalem, tak doprovodným videem v eshopu s audioknihami. Protože jsem věděla, že se jedná o román pro děti a hlavním hrdinům je 15, tak mi to přišlo super čtivé, hezky psané... Takové rychlé šípy bez Mirka Dušína :). To že je jedna z postav "tmavá" mi přišlo, že bude mít možná vliv na nějaký děj v druhém díle (ach ty otevřené konce). Rozhodně mi nepřišlo, že by to tam bylo nějak vnucované, nebo že by tam byl ukazován jako vyloženě kladný hrdina. Přišlo mi právě dobré, že i u "hlavních" hrdinů je popsané i ne vylžoně "klaďasské" chování, prostě i oni mají slabé chvilky.

09.08.2019 4 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Kdybych si knihu nechtěla dát do čtenářské výzvy, tak jí asi po prvních 50 stranách odložím - naprosto o ničem. Po sto stranách konečně začal nějaký děj, i když mi to přišlo chvílemi zmatené. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak to ze začátku vypadalo, ale taky vím, že podruhé už to číst nebudu (a to už mám v knihovně záznam že jsem měla půjčenou papírovou, kterou jsem nezvládla dočíst a teď ještě elektronicky, takže 2 půjčení)

22.07.2019 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

To teda bylo mrtvol

27.04.2019 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Knížka, u které netřeba nijak zbytečně přemýšlet - nenáročná oddechovka. Skoro bych řekla, že to bylo lepší, než tanečky vnitřní bohyně u Padesáti odstínů :)

30.03.2019 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Celkem se mi tyhle propletené knihy líbí, ale ten konec, hmmm...

29.03.2019 4 z 5

Legionář Legionář Roman Bureš

Jako u Propasti času prvních cca 20 procent knihy jsem se ke čtení musela nutit a zbytek jsem nedokázala odložit.

21.03.2019 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Čtivá kniha od začátku do konce. Některé části jsou vážně úplně děsivé. Klidně by se něco takového mohlo jednou v budoucnu stát, protože podobně to v té společnosti chodí.

07.03.2019 5 z 5