Ivana11 Ivana11 komentáře u knih

Blbá Vendula Blbá Vendula Noemi Cupalová

(SPOILER) Moc pěkná knížka. Obálka se mi nelíbí, ale vystihuje Vendulu. Vendula je nešťastná. Neumí komunikovat, proto ji nikdo nebere, k tomu další trápení, a proto je nešťastná.

24.04.2024 5 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Moje první kniha od autorky, a můžu říct, že určitě ne poslední. Kniha byla výborná, krásně se četla, příjemná sestava detektivů, zajímavý průběh vyšetřování, prostě paráda.

23.04.2024 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Kniha se mi moc líbila, ohledně baťovského rozkvětu to bylo moje první čtení, takže jsem se dozvěděla zase něco nového. Nový byl pro mě pohled i na Sametovou revoluci, což oceňuji, protože informace z médií o dění v Praze byly tehdy velmi strohé. Zajímavá byla i zmínka o dětství Václava Havla. Obě časové roviny byly pěkně a poutavě napsané, kniha neměla žádná hluchá místa. Vřele doporučuji k přečtení.

15.04.2024 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Kdyby bylo možné dát víc hvězd než 5, přidala bych. Klaním se této mladé autorce za její tvorbu, tato kniha byla opět perfektní, propracovaná, velmi čtivá, udržela napětí až do samého konce. Výborná kniha.

27.03.2024 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Kniha o malířce Augustě Nekolové, kterou jsem vůbec neznala. Příběh vypráví její sestra Milada. Příběh je pěkný, jen se mi zdál dost rozvláčný.

22.03.2024 4 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Celkem vydařená kniha povídek.

05.03.2024 4 z 5

Třicátý kilometr Třicátý kilometr Kateřina Dubská

Pod, pro mě, ne příliš lákavou obálkou se skrývá opravdový skvost. Originální styl s krásnou češtinou mě několikrát až dojal k slzám. Příběhy několika lidí, které zpočátku působí jako jednotlivé povídky, se na konci knihy protnou, úplný závěr byl zajímavě pojatý. Kniha, která působí velmi obyčejně, pro mě opravdu obyčejná nebyla.

05.03.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Výborná detektivka. Zajímavý námět, čtivá, napínavá, propracované postavy, překvapivý závěr. Prostě super.

25.02.2024 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Nádherný, silný, dojemný příběh.

18.02.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Pěkné, odpočinkové, vtipné čtení. Je úplně z jiného soudku, než autorčiny předchozí knihy, přesto velmi čtivé se zajímavými postřehy.

12.02.2024 4 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Tak to byla paráda. Kniha měla spád, žádná hluchá místa, s hlavní postavou jsem se po nějaké době sžila, že mi bylo líto, že příběh skončil.

09.02.2024 5 z 5

Bohumil Bohumil Veronika Hájek Hurdová

Příběh se mi moc líbil, i když musím připustit, že autorčina Božidara byla o trošičku lepší.

04.02.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Pěkný příběh o dvou ženách a jednom muži. Kniha se hrozně pěkně četla, stránky rychle ubývaly. Není to sice žádné velké wow, ale po dočtení o knize pořád přemýšlím.

30.01.2024 4 z 5

Oflajňák Oflajňák Václav Toman

Moc hezká kniha o malém chlapci, který veškerý volný čas tráví u počítače, u televize a při hrách na mobilu. O tom, jak ho Oflajňák vede k tomu, aby se své závislosti zbavil. Doporučuji přečíst i dospělým.

29.01.2024 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Výborné čtení, mělo to spád, napětí, prostě paráda.

28.01.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Kniha pro mě byla napsaná zvláštním stylem, ale celkem rychle jsem si na něj zvykla. Příběh psycho až děsivý, přesto se mi kniha líbila. Neobvyklá, zajímavá.

26.01.2024 4 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

No tak to bylo něco, a ten závěr...

24.01.2024 5 z 5

Volyňská rapsodie Volyňská rapsodie Anna Strnadová

Velmi pěkně zpracované téma života Čechů na Volyni, dozvěděla jsem se mnoho nového. Jen jsem měla dost zmatek v jednotlivých rodinách, v knize bylo hodně skákání z jedné rodiny do druhé, hodně jmen, špatně jsem se orientovala.

19.01.2024 4 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

Bylo to výborné počteníčko.

11.01.2024 5 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Na knihu jsem se moc těšila, nezklamala mě, moc jsem si ji užila.

05.01.2024 5 z 5