Iv8 Iv8 komentáře u knih

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Opravdu neskutečné a mistrovské vyjadřování těch nejniternějších myšlenek, které si i my nosíme v sobě a Murakami je pojmenoval. Asi by se vyplatilo mít při čtení u ruky tužku a dělat si poznámky:)
Poslouchala jsem audioknihu a velice mě překvapil přednes Matyáše Rumla.
Všechno bylo skvělé! Díky.

26.09.2023 5 z 5

Jak svět doopravdy funguje Jak svět doopravdy funguje Václav Smil

Je to těžké čtení; nejde číst jako román. Chvíli čtu, pak knihu odložím...a nevzdávám to a zase se vrátím :-)

14.09.2023

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Určitě stojí za přečtení.

14.09.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

U této autorky jsme zvyklí na detektivky a hledání vrahů. I tady se hledá...ale tentokrát v historii mezilidských vztahů v jedné horské vsi. Námět je tedy odlišný, ale proč ne?

25.07.2023 4 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Pro nenáročného čtenáře.

24.05.2023 2 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

...Ta podoba nesčetných životních situací byla až zarážející. No a když se ty situace děly někomu jinému, tak jsem se smála, až jsem slzela. Paráda:)

21.02.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Výborná práce! Ani si nedokážu představit, kolik úsilí musela kniha autorku stát. Je to opravdu obdivuhodné. Díky.

21.02.2023 5 z 5

Nezvestná Nezvestná Tina Frennstedt

Dobře poslouchatelné.

30.12.2022 4 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Knihu mi podsunula kamarádka se slovy: "No, uvidiš". Protože mám raději jiný žánr, tak jsem ji šupla do kabelky a šla, s tím, že "uvidim".
Začala jsem ji číst za několik dnů, když jsem na zahradě potřebovala něco lehčího do ruky a PECKA! Naprostý oddych, legrace, smysl pro sebehumor a ironii, zároveň klid a přiměřená nadsázka a hlavně ztotožnění, že nejen já dělám občas ptákoviny :)
Změnit žánr se vyplatilo.

31.08.2022 5 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Krásný...

20.01.2022 5 z 5

Telesná výchova Telesná výchova Martin Šimečka

Dlouho, dlouho jsem nečetla tak hlubokou a myšlenkové bohatou knížku. Moc díky za její napsání, určitě se k ní budu vracet. Vřele všem doporučuji.

25.07.2021 5 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Nebylo to špatné, audio se poslouchalo dobře. Svérázné popisy psychických stavů hlavního hrdiny; zápletka zajimavá, ale závěrečná scéna ve vodě byla moooc dlouhá.

20.07.2021 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zatím nejlepší počin ze série s Erikou Fosterovou.

12.07.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Vše bylo popsáno níže. Netradiční námět a otázka k vlastnímu vyřešení na konci knihy...

11.05.2021 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Tak já teď vůbec nevím...když si čtu již napsané komentáře, zjišťuji, že nejsem tolik nadšená jako ostatní. Čím to je? Byla jsem nepozorná, nečetla knihy ve správném pořadí nebo co? Zápletka zajímavá, děj strhující, osobní rovina Enza se obohatila o další milé i nemilé zážitky...a přesto jsem závěru ne uvěřila. To nevadí, každý máme jiné vnímání a Vy si uděláte svůj názor, až knihu přečtete. Autora jinak vyhledávám a patří mezi mé oblíbence, takže s úctou za 4 hvězdy.

10.03.2021 4 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Stačilo,aby se jeden článek v lidském řetězu zachoval jinak a mohl žít. Jenže každý je svým způsobem sobec, bohužel. Zatím nejlepší od DD.

13.02.2021 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

13.02.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Psychologie postav se v příběhu postupně odhaluje, až se mi zdálo, že nikdo není úplně normální (kdo ale je,že?). Zápletka je zajímavá a souběh dvou osudů žen vedle sebe dává ději rychlý spád. Vrah mě nepřekvapil:).
Výborně zpracovaná audiokniha.

06.01.2021 4 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Nenáročná kniha, milý humor, život plyne...oddechovka.

01.01.2021 4 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Všechno již bylo popsáno ostatním čtenáři - za mě průměrné dílo.

01.01.2021 3 z 5