Iv1701 Iv1701 komentáře u knih

Bibi Bibi Karin Michaëlis

Jé, moje dětství. Přečetla jsem si ji po cca dvaceti letech a připadá mi mnohem dojemnější a smutnější než tenkrát. Moc pěkně čtení, které v záplavě dnešní dětské literatury vyniká.

18.11.2022

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

toto je přesně ten typ knihy, kterou si lépe užijete až napodruhé. Poprvé jsem ji četla před rokem, a i když se mi velmi líbila, zdála se mi chaotická a příliš zamotaná. Teď, když už vím "do čeho jdu a o co vlastně šlo", tak si příběh vychutnávám ještě víc

20.12.2020

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel se žánrově velice podobá knihám Mornštajnové a Tučkové, což je za mě moc fajn. Příběh je velice čtivý, ze zajímavého prostředí hornického města, prostě se nešlo odtrhnout. Určitě si přečtu i další knihy autorky, Šikmý kostel byl velice milé překvapení. Kniha je velice silná, dokonce i slza ukápla

05.05.2020

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tento příběh napsal život sám. Po dočtení posledního dílu je mi smutno, vysoké hodnocení si série určitě zaslouží.

28.04.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

laskavý humor, nechyběl švih a dýchla na mě prvorepubliková atmosféra. Podle mě velice povedené, i když s originálem nesrovnatelné.

15.08.2018 4 z 5

Skleník Skleník Karel Václav Rais

Neskutečně aktuální - klasická ukázka maloměšťáctví a opovržení v hlavní roli. A proč? Kvůli skříni. :-)

25.05.2017

Adam a Eva Adam a Eva Karel Šiktanc

Lilo, lilo, bíle lilo, bez milosti, bez lítosti, liliově bíle lilo. Čteno před deseti lety a stále tak živé ...

24.05.2017

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Mně ta kniha přišla legrační - i když takto asi myšlená nebyla

24.05.2017