IsobelleFarbs IsobelleFarbs komentáře u knih

Mám z knihy rozporuplné pocity. Příběh se mi celkem líbil, ale... Nějak jsem si vůbec nedokázala oblíbit Albuse, Scorpius mi nijak nevadil, ale ani mě nenadchnul, sympatický mi byl jen díky tomu, že se mu líbí Rose. :D
Delphini byla zvláštní, taky mi nijak nepřirostla k srdci. A to ani nemluvím o nelogičnosti věci ohledně jejího početí.
Zato postavy z kánonu byly super, i když v některých částech cestování do minulosti mi přišlo, že se jedná o nějakou reklamu na shipy. Třeba mi vážně přišlo, že se Snape nějak hodně zajímá o Hermionu... Ale v jiných chvílích byli opravdu super a proto celá kniha působila hodně nostalgicky.
Ale v jiných věcech se mi to cestování v čase moc líbilo. Byla to ta nejzajímavější věc na celé knize.
Konec knihy mohl být taky víc propracovaný, trochu víc epický. Takhle mi ani nepřišlo, že se tam nějaké zlo vůbec odehrálo.
Hodnotila bych tři a půl, velké plusové body má celkové pojetí cestování v čase, jinak je to spíše takový průměr.

12.07.2017 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Toto je opravdu zvláštní knížečka, která není pro každého...
Text je strohý, ale je doplněn krásnými ilustracemi. Mnoho detailů si čtenář musí domyslet, prostě musí hodně zapojit svou fantazii a kvůli tomu knížka nemusí sednout každému. Ale mě se celkem líbila...

12.07.2017 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Za mě opravdu povedená klasika. Já ji sice v poviné četbě nemám, ale bavili jsme se o ní ve škole a tak jsem se rozhodla, že si příběh o krysařovi taky přečtu...
A jsem za to ráda, mě Krysař opravdu bavil, sice mě úplně nenadchnul, ale jeho četbu jsem si užívala. Rozhodně ji doporučuji!

11.07.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tohle je naprosto úžasná kniha, kterou rozhodně doporučuji k přečtení.
Ze začátku jsem si musela chvíli zvykat na to, že je příběh vyprávěn z pohledu Smrti. Ale když jsem si zvykla, tak jsem si Smrt opravdu oblíbila, smála a soucítila jsem s ní.
Soucítila jsem i se skoro všema ostatníma postavama. Byly tak krásně a uvěřitelně napsány, že jsem si v každém našla něco a byla jsem ráda, že s ním mohu prožívat jeho příběh.
Celý příběh byl ještě krásně doplněn skličující atmosférou probíhající války, která byla krásně vykreslena za pomoci excelentního stylu psaní Markuse Zusaka. Chvílemi byl text těžký, přesto byl doplněn nádhernými slovními obraty.
Myslím, že tohle všechno dělá knihu právě tak výjimečnou...

11.07.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Nádherná knížka! Hned na začátek bych chtěla pochválit obálku knihy, jak přední tak zadní stranu. Je to opravdu povedená grafická práce.
A teď k příběhu. Byl povedený, přesto bych ocenila trochu více rozvedené informace o schizofrenii. Ta se příběhem nesla jen tak lehce vzduchem a opravdu se projevila až na konci knihy. Ale trochu jiným způsobem než se dalo předpokládat. Alespoň mě to v průběhu čtení ani nenapadlo...
Byla to pěkná knížka, ale možná mohla být trochu více akčnější a drsnější ohledně té schizofrenie... Takhle to byla hlavně romantika, ale nestěžuji si, i tak se mi kniha moc líbila. A rozhodně ji doporučuji. Bylo to příjemné počteníčko.

09.07.2017 4 z 5

Bob a Bobák Bob a Bobák Tomáš Kučera

Super sbírka vtipů! Nechápu, jak tohle všechno dokáží ti dva vymyslet.

09.07.2017 5 z 5

Mě se tahle knížečka líbila moc. Bylo to příjemné doplnění celé ságy. Bree i všechny ostatní jsem si moc oblíbila a tak jsem byla ráda, že jsem s nima mohla tento příběh mohla prožít.

09.07.2017 5 z 5

Pěkný průvodce. Přináší mnoho zajímavých informací a tím myslím, že opravdu všechny byly zajímavé. I ta část o autech, kterou zde mnozí kritizují. Ale musím podotknou, že mnohé informace o postavách už jsem znala, přesto považuji tento průvodce za příjemné shrnutí.

09.07.2017 4 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Knížku hodnotím spíše průměrně. Kniha se mi celkem líbila, ale vlastně mě ani nenadchla, dobře se četla, ale to je možná tak všechno. Žádný dokonalý příběh nepřinesla, ale četla jsem to jako mladší a v té době se mi to líbilo.

08.07.2017 3 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Z této edice jsem četla pouze dvě knihy, tato byla tou druhou, přišly mi na sebe velice podobné a proto už jsem si ji nedokázala užít jako tu první. I tak bych ji však hodnotila průměrně, kniha se mi líbila, přesto to nebyl žádný boom, který bych si pamatovala delší dobu.

08.07.2017 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná nadčasová klasika, miluji styl psaní Jane Austenové, miluji ty postavy, Jane a Bingleyho - i když byli chvílemi až moc milostiví, Elizabeth a v neposlední řadě Darcyho, do kterého jsem se jako mnoho ostatních dívek a žen zamilovala. Ostatní postavy mi tak sympatické nebyly, ale ony takové mají být a to se mi líbilo. Líbilo se mi, že Austenová umí vystihnout všechny bez rozdílu. Popravdě nevím, co bych knize měla vytknout. Zapůsobila na mě tak silně, že hned jak jsem ji dočetla, měla jsem chuť knížku otočit a začíst se do ní znova. Nebo přečíst si minimálně pár posledních kapitol (což jsem v té době také udělala). Poté jsem si také musela dát chvíli pauzu od ostatních knížek, jak silně a krásně na mě Pýcha a předsudek zapůsobila... Prostě je to úžasná kniha.

08.07.2017 5 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Příjemná letní knížka, která nenadchne ale ani neurazí. Mě se celkem líbila, protože jsem od ní čekala právě takovou oddychovku. Hlavní hrdinka mi byla chvílemi protivná, tím jak neustále řešila nesmyslné problémy, které vlastně vůbec neexistovaly. Ale jinak se mi kniha líbila...

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

Moje oblíbená kniha z dětství... rozhodně ji doporučuji!

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Četla jsem to jako malá, ale už tehdy mi název Půlminutové "horory,"přišel hodně přeceněný, jelikož mi knížka už v té době nepřišla vůbec strašidelná.

08.07.2017

Papírová města Papírová města John Green

Se stylem psaní Johna Greena se nějak nedokážu ztotožnit. Ale tato knížka se mi oproti Hvězdám a Hledání Aljašky doopravdy líbila. Neříkám, že je nějak dokonalá, ale postavy mi byly celkem sympatické a i děj mi celkem ubíhal. Nejobtížnější bylo prokousat se prostřední částí, ale i to jsem zvládla, takže knížku hodnotím oproti jiným greenovkám celkem kladně. Pro mě rozhodně nejlepší jeho kniha.

08.07.2017 4 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Nádherná knížka, která popisuje všechna možná svinstva, která se nejen v KLDR, ale i v Číně dějí. Přišla mi až neuvěřitelná jejich láska k vůdci a velký nedostatek jídla, který hlavní hrdinku provázel skoro celý život. Rozhodně doporučuji přečíst!

08.07.2017 5 z 5

Čarodějnice Lilli ve škole Čarodějnice Lilli ve škole Knister (p)

Bohužel, už si nepamatuji, jak moc se mi knížka líbila, ale vím, že to byla pěkná knížka, která se mi jako malé líbila.

08.07.2017

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Knížka přečtená za chviličku, moc se mi líbilo toto spojení klasických pohádek, které nakonec vyznělo celkem originálně. Ještě když bylo doplněné nádhernými ilustracemi.

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

Velice pěkná knížka. I když dějově asi nepatří k nejpropracovanějším knížkám, umí překvapit. Strašně moc se mi líbí její grafické zpracování, obrázky jsou v ní naprosto nádherné a to, že se střídá normální text z komixem také knížce hodně přidalo. Nakonec bych mohla říci, že knížka není pouze pro děti, ale i jako starší jsem v ní dokázala najít krásný příběh.

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Spisovatelku Michaelu Burdovou mám moc ráda, ale tuhle knihu jsem nedokázala dočíst. Byla taková plochá, celkem předvídatelná a ani jsem si nedokázala oblíbit některou z postav. Takže pro mě byla velkým zklamáním.

21.05.2017