Ismahan Ismahan komentáře u knih

Adventní pohádky Adventní pohádky Dana Doležalová

(SPOILER) Totální brak, pohádky nemají nic společného s adventem ani zimním obdobím a navíc se děj pohádek většinou opakuje - princ si vybírá ze dvou sester, princezen, vybere jednu, zjistí, že vybral špatně, tak sáhne po druhé a žijí spolu šťastně až do smrti... a ty ilustrace? Jde z nich děs pro dospělé, natož pro děti.

10.12.2022 1 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Dlouhou dobu jsem toužila si knihu přečíst, okouzlila mě její obálka a anotace. Přečetla jsem ji jedním dechem, protože je skvěle napsaná a děj svižně plyne, jen ten konec, no. Bizár, totální, ale miluju to.

Neměj velké očekávání a vono to pude.

05.10.2022 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Po přečtení hodnocení se tak trochu stydím dát jen dvě hvězdičky, když vidím to nadšení, ale za mě to byla totální slátanina na 470 stránek, kdy jsem se do každé musela nutit, děj se neskutečně vleče, je až těžko uvěřitelný, závěr za mě odbytý.

04.10.2022 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

No řeknu vám, že když jsem začala říct, myslela jsem si, že větší krávovinu už nemohl nikdo vymyslet a přece jen mě kniha příjemně překvapila a já se u ní smála až do konce.
Jo, přiznávám, takhle béčková romanťárna se mi fakt líbila.

07.11.2021 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Pro mě měla tato kniha všechno... A řadím ji k těm nejlepším, jaké jsem za poslední dobu četla.
Vykouzlila mi úsměv na rtech, dokázala mi vehnat nejednou slzy do očí, připomínala mi, že láska zvládne vše, že rodina je dar, že přátelství je důležité, že nic není náhoda a osud je v našich rukou, udržovala mě v napětí, těšila jsem se s každou novou stránkou, i jsem propadala smutku, když mi jich zbývalo jen pár.
Ukládám ji hrdě do knihovny, tu neprodám a dlouho na ni budu vzpomínat.

03.11.2021 5 z 5

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Selma Lagerlöf

Nádherné ilustrace a i příběh je kouzelný...

23.10.2021 5 z 5

Určitě nechci zlehčovat téma této knihy, patří však mezi ty, které jsem nedočetla do konce... Za mě je to klasická literatura faktu, až příliš čísel, nesedl mi styl psaní.

05.10.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

No já jsem nadšená, tajně si přeji, aby i ostatní knihy od této autorky byly mými favoritkami.

05.10.2021 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Knihu jsem otvírala s obavou, co mě čeká, když jsem četla hodnocení... Nakonec jsem byla mile překvapena a až do poslední chvíle napnutá, jak to dopadne. No, nechte se překvapit.

02.09.2021 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pamatuju si, jak nám ji paní učitelka před 25 lety četla ve školce před odpoledním spaním a já ji teď čtu před spaním své holčičce, z nostalgie, už jen pro příběh Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort...

20.08.2021 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příjemná a vtipná oddechovka uprostřed tropických veder, určitě by však měla větší kouzlo, kdybych ji četla ve vánočním čase.

15.08.2021 4 z 5