Irimie Irimie komentáře u knih

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Na první pohled velmi zajímavé zpracování, které zaujme i chlapy. Obsahově stručné a přehledné, ale nějaké věci až zkratkovité a kapitolu o nemocech mohli klidně zredukovat....

09.01.2021 4 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Fakt jsem se pobavila. :-)

30.12.2020 4 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Nějaké postřehy dobré, ale obsahově slabá. Celkem je tam tak 50 stran textu.

16.12.2020 3 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Od knihy jsem čekala nějak víc vzhledem k jejímu hodnocení a celkově ohlasu na hypnoporod ze všech stran. Možná je to tím, že jsem předtím četla už jiné knihy věnující se přirozenému porodu, ale tady jsem našla info maximálně o tom, že je dobré se při kontrakci nadechovat směrem nahoru do břicha a pak vydechovat směrem dolů do břicha. Na afirmace a vizualizace mě moc neužije, připadala bych si u toho debilně, a nějaké kapitoly - např. strava v těhotenství - za mě zcela zbytečná výplň. Navíc mi vadilo, jak se vehementně všude odkazují na teraupety hypnoporodu a jejich kurzy, knížka je vlastně taková reklama na další produkty/aktivity.

06.01.2020 2 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Nečetla se mi tak dobře jako první dva díly, hold ta časová prodleva udělala svoje, ale rozuzlení příběhu bylo famózní. Rozhodně to není předvídatelné.

30.12.2019 4 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Kdyby nebylo toho divného konce, tak dám 5 hvězdiček. Příběh je velmi originální, žádná vykrádačka nebo něco podle šablony. Rozhodně doporučuju!

08.12.2019 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

O něco slabší než jednička, ale i tak velmi dobrá a čtivá knížka. Jen pro mě méně uvěřitelné - nějak mi neseděl ten milostný trojúhelník.

01.12.2019 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Úžasná knížka! Přečteno za 2 dny a i slzička ukápla. V knihovně ji měli v sekci pro mládež, ale za sebe mohu říct, že má co nabídnout i mnohem starším čtenářkám. Mně je 29 a fakt mě chytla. Líbí se mi taky, že tu není jen rovina s kluky, ale i vykreslení vztahů mezi sestrami a přítelkyněmi.

27.11.2019 5 z 5

Dračí kniha Dračí kniha Matthew Skelton

Nedočteno. Za mě hodně slabá knížka a cílovkou tak děti maximálně do 14 let.

25.11.2019 2 z 5

Orgasmický porod. Jak bezpečně a příjemně porodit. Orgasmický porod. Jak bezpečně a příjemně porodit. Elisabeth Davis

Název knihy byl zvolen podle mě až příliš provokativně, ale kniha se mi líbila a moc mi pomohla zbavit se strachu z porodu. Člověk si to musí trochu uzpůsobit na naše české prostředí, ale určitě je to dobrá volba a byla mi doporučena i dulou na předporodním kurzu.

25.10.2019 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Taková oddychovka, ale občas velmi nereálné. Hlavní dvojice byla celkem dobře vykreslená povahově a přála jsem jim to, ale těch rušivých moment bylo až moc. Např. SPOILER, že celá rodina včetně kamarádek a bývalého partnera přijela za Lilly až do Thajska, pak jim řekne, že chce být sama a oni to pochopí a nechají ji. Totální blbost úplně celý! :-D

10.03.2019 3 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Velké zklamání. Dostala jsem se k ní kvůli čtenářské výzvě a ze začátku se mi celkem líbila, ale děj je takový nijaký a už někde od 150 strany, aby se člověk hecoval číst dál. :-/

04.11.2018 2 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Hrůza hrůzoucí! Na to jak je film super, tak knížka se četla opravdu velmi špatně. Autor si dělá, co chce, vyjadřuje se k čtenářským kritikům, několikrát mění příběh, mění vypravěče v ovci apod. kraviny. Dobré jsou tam jen určité záblesky, z nichž se taky film vykřesal, ale s knížkou už to mnoho společného nemá.

27.10.2018 1 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Už dlouho jsem nečetla tak dobrou fantasy. Chytlo mě to od 1. stránky a přečteno jedním dechem! :-)

05.07.2018 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Četla jsem až po shlédnutí seriálu, který se mi opravdu zaryl pod kůži a už jsem ho viděla 2x. Když jsem četla knížku, tak mi jednotlivé scény vystávaly před očima. Konec vyzní podle mě v knížce trochu jinak. Na seriálu se mi líbilo, že Clay ostatní z kazet konfrontuje a víc aktivně reaguje na to, co si poslechl. Knihu beru jako dobrou předlohu, ale seriál příběh dotáhl k dokonalosti.

12.05.2018 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Knizka me vubec nechytla. Pribeh se strasne tahne a nic se tam nedeje. Odlozeno po precteni asi 150 stran.

18.03.2018 odpad!

Jen jedno jablko denně Jen jedno jablko denně Emma Woolf

Zajímavá kniha - taková osobní zpověď anorektičky. Jen by to mohlo být o 50 stran kratší a nic by se nestalo, na konci jsem už pasáže přeskakovala...

24.12.2017 3 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Jedna z top. Velká srdcovka pro každého romantika. :-)

28.11.2017 5 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Kniha suprová až na ten závěr. Ten ta podle mě autorka dala jen proto, aby měla na to navazovat dalšími díly. Když by to bylo celkové ukončení příběhu, vyznělo by to mnhoem lépe. (SPOILER) To, že oživit všechny z Loramendi je blbost před zimou, když nemají dost zásob, snad mohlo Karou dojít mnohem dřív.

27.11.2017 4 z 5

Lingvistické pohádky Lingvistické pohádky Petr Nikl

Nedočteno. Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, nápad vypadal zajímavě, ale provedení bohužel pro mě nudná záležitost.

14.11.2017 odpad!