iresim

S pečetí vinyS pečetí vinyJiří Hanibal

Na téma soužití Čechů a Němců v pohraničí, je tohle podle mého jedna z nejlepších knih.

04.02.2013

DobrovolniceDobrovolniceHana Hindráková

Souhlasím s Orinkou, zajímavé téma, které by stálo lepší propracování. Podle mě "šité horkou jehlou".

21.07.2014

Ročník jedenadvacetRočník jedenadvacetKarel Ptáčník

Četla jsem ji jako povinnou literaturu ve škole, ale moc se mi líbila.

23.05.2012

Džínový světDžínový světRadek John

Asi se musí číst ve správnou dobu (věkovou), měla jsem štěstí, že se mi dostala do ruky včas, takže se mi líbila.

07.02.2013

Pod africkým sluncemPod africkým sluncemBarbara Wood

Jedna z nejlepších z Afriky

ŠmírákŠmírákCharlotte Link

Po přečtení několika "vlažných" kritik jsem byla zvědavá, proto jsem byla překvapená, kniha se mi líbila a napnutá jsem byla až do konce.

02.09.2013

Zbývá nám tak málo časuZbývá nám tak málo časuDominique Marny

Zřejmě ve snaze podchytit všechny události té doby, mi přišly osudy a postavy jaksi odflinknuté. Škoda, stálo by za to, téma víc rozpracovat.

01.12.2014

Dům v nebiDům v nebiAmanda Lindhout

Kniha zajímavá, ale při čtení mě "rušila" naivita a přístup autorky - hlavní postavy, i když ten rok zajetí musel být hrozný.

31.08.2015

Australský deníkAustralský deníkKateřina Pojarová

Naivně jsem si myslela, že se něco dozvím o Austrálii. Místo toho jsem se dočetla, jak si autorka na vše stěžuje - to bylo v první půli knihy, dál jsem nedočetla, i když to není mým zvykem. Hodně mi vadilo, že používala v textu angličtinu a nepsala správně česky, jako by tím chtěla ukázat, že ona už je z toho "velkého světa" , a psát správně nemá zapotřebí.

23.07.2018odpad!

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Detektivky moc nečtu, ale lepší neznám. Těch "severských" je tu teď hodně, občas se mi spletou dohromady, ale tohle nad nimi vítězí. Nevím, jestli budu chtít vidět filmy (obě zpracování), abych si nepokazila dojem.

27.06.2012

Mám ráda hajnéhoMám ráda hajnéhoMilena Kozderová

přesně ze života, mohu potvrdit, protože mám doma hajného, kterého jsem také následovala do hájovny.

25.07.2012

MementoMementoRadek John

Ve své době prostě "bomba", nadčasová, všeříkající i teď.

07.02.2013

Taková "bomba", jak se o tom píše, to zas nebyla, ale čtivá, vtipná byla.

07.03.2013

FejsbukFejsbukOndřej Hejma

Od knihy jsem nic nečekala, jenom jsem byla zvědavá, jak to pan Hejma napsal, a líbilo se mi to.

29.03.2013

NeviňátkoNeviňátkoTaylor Stevens

Možná ještě lepší než Lovkyně informací. Hlavně téma, o kterém se toho tady moc neví.

26.08.2013

Děti nikohoDěti nikohoHana Hindráková

Stejně jako u Dobrovolnice, moc stručné, stálo by to za větší rozpracování.

25.11.2015

Lovci orchidejí 1Lovci orchidejí 1František Flos

Četla jsem ji několikrát, jako dítě mě přímo nadchla, jako dospělá jsem si chtěla oživit to dobrodružství.

14.06.2012

Habermannův mlýnHabermannův mlýnJosef Urban

Hezké, ale film byl působivější.

15.10.2012

Volejem i peřejemiVolejem i peřejemiZdeněk Šmíd

Přesně tak, jak se píše v anotaci - humor, romantika i zamyšlení. A pohoda.

28.11.2012

Rozpusť vlasy, otevři bránuRozpusť vlasy, otevři bránuAnna Šochová

Já jsem ji do konce sice přečetla, ale jenom proto, že jsem byla zvědavá, jak tato slátanina dopadne. Už jenom to velké množství senzibilek a "čarodějnic" v jednom městě...

28.11.2012

Román pro mužeRomán pro mužeMichal Viewegh

Myslela jsem si, že ani nečtu Viewegha. Možná dobrá myšlenka, ale ty vulgarismy všechno zazdí.

12.02.2013

Ve spárech osuduVe spárech osuduK. Cubeca (pseudonym)

Ta nemá chybu, neuvěřitelné, co lze zažít

12.02.2013

Pláč v pouštiPláč v pouštiWarda Saillo

Je neuvěřitelné, co se v dnešní době ještě děje.

13.03.2013

Svědkyně ohněSvědkyně ohněLars Kepler

20.03.2013

DardaDardaIrena Dousková

Jako předchozí dvě knihy, milé vtipné čtení.

Kolumbova záhadaKolumbova záhadaSteve Berry

11.04.2013

Žluté oči krokodýlůŽluté oči krokodýlůKatherine Pancol

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem dostala do děje a chystám se i na Pomalý valčík želviček.

LžiLžiTáňa Keleová-Vasilková

čtivá oddechovka, asi i ze života

27.05.2013

V plamenechV plamenechRosamund Lupton

Sestra se mi líbila víc. Pro mě zbytečně dlouhé, pachatele jsem odhadovala od poloviny knihy, jenom jsem to potřebovala dočíst, abych věděla proč.

13.08.2013

Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling (pseudonym)

Nebyla to špatná kniha, určitě je dobře popsané místo i lidi, ale téma mě moc nezaujalo. A i když jsem se snažila sebevíc nemyslet na to, že to napsala ta Rowlingová, co napsala Harryho Pottera, asi jsem tam podvědomě hledala tu dynamiku, spád a napětí, které tady chyběly. Prostě nuda.

23.08.2013