iresim iresim komentáře u knih

Australský deník Australský deník Kateřina Pojarová

Naivně jsem si myslela, že se něco dozvím o Austrálii. Místo toho jsem se dočetla, jak si autorka na vše stěžuje - to bylo v první půli knihy, dál jsem nedočetla, i když to není mým zvykem. Hodně mi vadilo, že používala v textu angličtinu a nepsala správně česky, jako by tím chtěla ukázat, že ona už je z toho "velkého světa" , a psát správně nemá zapotřebí.

23.07.2018 odpad!

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Stejně jako u Dobrovolnice, moc stručné, stálo by to za větší rozpracování.

25.11.2015 3 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Kniha zajímavá, ale při čtení mě "rušila" naivita a přístup autorky - hlavní postavy, i když ten rok zajetí musel být hrozný.

31.08.2015 3 z 5

Jidášovo evangelium Jidášovo evangelium Simon Mawer

Mám pocit, že knihu napsal někdo jiný. Je to podobné jako Mendelův trpaslík. Ostatní tři knihy, které tu vyšly, jsou psané jinak, tak nějak lehce.

28.04.2015 2 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Zajímavý námět, ale asi by to chtělo trochu víc propracovat.

12.01.2015 2 z 5

Zbývá nám tak málo času Zbývá nám tak málo času Dominique Marny

Zřejmě ve snaze podchytit všechny události té doby, mi přišly osudy a postavy jaksi odflinknuté. Škoda, stálo by za to, téma víc rozpracovat.

01.12.2014 3 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Souhlasím s Orinkou, zajímavé téma, které by stálo lepší propracování. Podle mě "šité horkou jehlou".

21.07.2014 3 z 5

Život byl pes Život byl pes Helena Rytířová

Dojemné, příjemné čtení.

30.09.2013 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Víc se mi líbila, než první díl. Už aby byl třetí.

11.09.2013 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Po přečtení několika "vlažných" kritik jsem byla zvědavá, proto jsem byla překvapená, kniha se mi líbila a napnutá jsem byla až do konce.

02.09.2013 5 z 5

Americký blues Americký blues Ondřej Hejma

Pan Hejma mě opět mile překvapil, čtivé, vtipné, ze života.

27.08.2013 5 z 5

Pravá tvář anděla Pravá tvář anděla Karel Cubeca (p)

Od Kostky zatím nejslabší kniha, na něj moc jednoduchá.

26.08.2013 3 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Možná ještě lepší než Lovkyně informací. Hlavně téma, o kterém se toho tady moc neví.

26.08.2013 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Nebyla to špatná kniha, určitě je dobře popsané místo i lidi, ale téma mě moc nezaujalo. A i když jsem se snažila sebevíc nemyslet na to, že to napsala ta Rowlingová, co napsala Harryho Pottera, asi jsem tam podvědomě hledala tu dynamiku, spád a napětí, které tady chyběly. Prostě nuda.

23.08.2013 4 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Sestra se mi líbila víc. Pro mě zbytečně dlouhé, pachatele jsem odhadovala od poloviny knihy, jenom jsem to potřebovala dočíst, abych věděla proč.

13.08.2013 4 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

čtivá oddechovka, asi i ze života

27.05.2013 5 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem dostala do děje a chystám se i na Pomalý valčík želviček.

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Darda Darda Irena Dousková

Jako předchozí dvě knihy, milé vtipné čtení.

Fejsbuk Fejsbuk Ondřej Hejma

Od knihy jsem nic nečekala, jenom jsem byla zvědavá, jak to pan Hejma napsal, a líbilo se mi to.

29.03.2013 5 z 5