inikori inikori komentáře u knih

Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Rick Broadbent

Příběh skvělý, vyprávění trochu zmatečné.

21.03.2018 4 z 5

Nejtěžší zápas Dominika Skořepy Nejtěžší zápas Dominika Skořepy Pavel Petr

Dominik je borec, jeho příběh úžasný. Samotné zpracování čitelné.

17.12.2016 3 z 5

Když se rojí smrt Když se rojí smrt Jarmila Pospíšilová

Čtivá detektivka. Autorka píše úsporným - řekl bych novinářským - způsobem, aby bylo řečeno vše, co je důležité a nic navíc. Na ukrácení dlouhé chvíle skvělé.

17.12.2016 3 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Určitě inspirativní, motivující a svým způsobem uklidňující. Bohužel spousta opakujícího se tlachání. Tipuju, že autor nerad škrtá, co už jednou napíše :)

20.11.2016 3 z 5

Vývoj resilience v dětství a dospělosti Vývoj resilience v dětství a dospělosti Iva Šolcová

prostě taková srovnávací studie

13.11.2016 3 z 5

Vnitřní nazírání: Nová věda osobní transformace Vnitřní nazírání: Nová věda osobní transformace Daniel J. Siegel

Kniha, která mi přesně sedla v ten správný čas. Relativně jednoduchou techniku, blízkou východním meditacím autor používá (a rozvíjí dle potřeby) pro terapii širokého spektra psychických potíží: deprese, potlačené prožívání (z různých důvodů), postraumatická stresová porucha, nejistý attachement, obsedantně kompulzivní porucha, využívá ji i při párové terapii. Proces změny popisuje i z hlediska změny samotného mozku.

28.09.2016 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

První Murakami, který mne neštval :)

17.09.2016 3 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Přečíst se to dalo a myslím, že si ji budu i pamatovat :)

25.05.2016 2 z 5

Z více úhlů nahlížená situace kolem Jana Husa, plus exkurse do života napříč společenskými vrstvami, plus klasicky dobrá čitelnost Vondrušky.

05.07.2015 5 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Zdařilá zeměplocha, která není ani tak o fotbale, jako spíše o Pratchettově oblíbeném tématu - xenofobii. Jsou tam mágové, je tam Vetinari, je tam Nóblhóch (žádné příbuzenstvo).

16.12.2014 4 z 5

Maratónský běžec Maratónský běžec William Goldman

Tohle mne fakt bavilo. Děj odsýpá, autor se s postavami nemaže, dokáže překvapit i poučit - na bolesti zubů jedině hřebíčkový olej!

22.10.2014 4 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Kniha mne sice úplně nepohltila, ale určitě ovlivnila. Četba této knížky rozhodně není ztracený čas.

20.10.2014 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Konec Přemyslovců. Člověku je líto, že dopadli, jak dopadli, ale kdyby nevymřeli po meči, nikdy jsme neměli Karla IV a kdo ví, jak by to tady vypadalo. Nejsem historik, ani literární vědec, ale mám rád české dějiny a příběhy, které mají co říct a s touto knihou (i celou epopejí) jsem velmi spokojen.

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Kniha o nejopěvovanějším Přemyslovci, který dojel na vlastní narcismus. Nejsem historik, ani literární vědec, ale mám rád české dějiny a příběhy, které mají co říct a s touto knihou (i celou epopejí) jsem velmi spokojen.

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Kniha o mém nejoblíbenějším králi z celé epopeje. Nejsem historik, ani literární vědec, ale mám rád české dějiny a příběhy, které mají co říct a s touto knihou (i celou epopejí) jsem velmi spokojen.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Asi jediná kniha z celé epopeje, kde jsem se orientoval ve všech postavách. Vděčná svým námětem, kdy se opomíjený syn prodírá až k vrcholu. Nejsem historik, ani literární vědec, ale mám rád české dějiny a příběhy, které mají co říct a s touto knihou (i pokračováními) jsem velmi spokojen.

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Klasické vtipné Čapkovo dílo. Ovšem kdyby se vymazaly všechny (latinské) názvy rostlin, které mi nic neříkají, byla by knížka tak o třetinu kratší.
Čtenáři, které zahradničení vůbec nezajímá, si mohou jednu hvězdičku ubrat. Zahrádkáři, kteří stejně jako Čapek nepěstují zeleninu, ale ujíždějí si na okrasných květinách si mohou dát plných 5*.

17.02.2014 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Tato kniha se hezky poslouchala. Nejvíce mne nadchlo, že mi připomínala staré časy strávené s Dračím doupětem. Její příběh by se pro nějaké DrD dobrodružství dal dobře použít.

19.12.2013 3 z 5

Desatero domácí ekologie Desatero domácí ekologie Aleš Máchal

Jasná, přehledná příručka, jak zachránit strom a nezabít bobra.

20.10.2013 5 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Ach Ti klasičtí němečtí autoři. Číst Stepního vlka pro mne bylo utrpení. Nedokázal jsem se identifikovat s hlavní postavou, byl pro mne krajně nezajímavý, nudný, otravný. Často jsem protrpěl 5 stránek, aby mne alespoň trochu zaujaly 2 odstavce. Od setkání s Hermionou to bylo trochu lepší, stále jsem trpěl, ale věděl jsem, že chci knížku dočíst. Popisuje duši HH mnohovstevnatě, důkladně a hluboce. Jeho uzdravování vedlo přes propasti, vrcholy i temné slepé uličky a nakonec jsem si dokázal asi 3 stránky i vnitřně prožít a užít. Jsem moc rád, že jsem vydržel a ještě raději, že už to mám za sebou. Zalíbení HH v Goethovi a Mozartovi není náhodné. Zpracování je 5*, čitelnost pro mne 1*. Takže nehodnotím.

20.10.2013