InFinito InFinito komentáře u knih

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Komiksy nikdy nebyly tak úplně můj šálek čaje, ale na tohle jsem se těšila. Asi jako spousta dalších lidí, jsem se v tom taky častokrát našla. Přečtené je to vážně rychle, ale hodně jsem se u toho bavila a odpočinula jsem si, takže za mě 5 hvězdiček))

28.12.2016 5 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Rozhodně se nedá srovnávat s Polibkem pro Annu - obě jsou jiné, ale přesto mají pár společných znaků - až neuvěřitelnou čtivost, sympatické postavy a originalitu. Lola mě, stejně jako 1. díl, neskutečně bavila. Těším se na 3. díl.

Mimochodem, to mi Stephanie Perkins dělá naschvál, že? Nejdřív Étienne, teď Cricket.. ach.

03.07.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha mě zaujala anotací, už podle ní mi přišla originální. A když jsem ji potom uviděla v Levné knize, neváhala jsem ani vteřinu a popadla jí. Když jsem jí potom začala číst, potvrdil se můj dojem - je opravdu originální. Už jen to prostředí mi příjde zajímavé - Nový Peking, který zužuje smrtelná nemoc. Líbí se mi, že je to předělávka Popelky. Příběh je čtivý, nechybí mu momenty překvapení. Oblíbila jsem si Pivoňku a Iko, ale i prince Kai mě nenechal chladnou)).
Těším se na další díly.

03.07.2016 5 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Todle je přesně jedna z těch knih, u kterých si nejsem jistá, ale pak jsem ráda, že jsem se do nich pustila.
Z nějakého popudu jsem ji včera v knihkupectví popadla, aniž bych si byla jistá, jestli ji vůbec přečtu. Večer jsem ji ze zvědavosti otevřela a začala číst a už jsem se nemohla odtrhnout. Knížka je o lidech - o tom, že ne vždy to zvládají, o tom, že se občas zachovají jinak, než čekáme, o tom, že musí žít s tím, co jim život nadělí. Je o přátelství, rodině, lásce. O zodpovědnosti.
Co se postav týče - byly reálné. Nebyly dokonalé, měly své kladné i záporné stránky. Nejvíc jsme si oblíbila Wrenny, ale i Lucille a Digby mi byli sympatičtí.
Nakonec pro mě tedy byla knížka příjemným překvapením. Jestli váháte a máte rádi YA knihy s trošku vážnějším tématem, zkuste ji. Třeba budete mile překvapeni jako já.

02.07.2016 4 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Dobře, bylo to možná kapičku přeslazené a hlavně předvídatelné, ale mně se to prostě líbilo.
Téma turné se mi zdá celkem originální. Postavy jsou skvělé. Hledání sebe sama není nic nového, ale přesto je to fajn. Poměrně často jsem se smála (ne že by to snad bylo mimořádně vtipné, ale vzhledem k tomu, že jsem skoro stejně stará jako Penny a i povahově jsme si podobné, nešlo se různým situacím nezasmát). A celkově mě to bavilo.
Vadila mi akorát ta již zmíněná předvídatelnost a lehká nereálnost (skvělí rodiče, kamarádi, kluk snů..), ale je to fajn oddechovka, velice čtivá, zábavná. Myslím, že se bude líbit i holkám, které moc nečtou.
A mimochodem, ta obálka je taky docela pěkná).

14.06.2016 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Pro mě horší než první díl. Ale špatné to rozhodně nebylo.
Netuším proč, ale témeř celá první polovina mě nějak nebrala. Když o tom teď přemýšlím, bylo to originální, zajímavé, jen jsem se nějak nemohla začíst. Po té první půlce mě to ale chytlo a už pro mě naprosto nebyl problém začíst se, užívat si ji, byla dokonce celkem nepředvídatelná. Problém pro mě byl potom pouze vztah Emmy a Jacoba, přišel mi takový nijaký, ale naštěstí to celé nebylo jen o něm. Podivné i jejich svět jsem si oblíbila. A také musím zmínit ty fotografie - přesně ty tomu dodávají tu originalitu, zajímavost. Bez nich by to asi nebylo ono.
Třetí díl si určitě přečtu.
Dobré 4 hvězdy.

13.06.2016 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Konečně jsem knihu dočetla! To, co knize doopravdy chybí, je čtivost. Absolutně jsem se nemohla začíst, neustále jsem ji odkládala, chtěla jsem to vzdát. Až poslední čtvrtina mě tak nějak zaujala, až jsem jí po dlouhé době dočetla. Navíc jsem si nedokázala ani v jedné části někoho oblíbit, což knížce nijak nepřidalo.

Když to vezu jednotlivě.. Více se mi líbila ta část s Darcy. Příběh z pohledu začínající spisovatelky byl celkem zajímavý. Ta část se Zásvětím měla svůj potenciál, nápad byl celkem originální. Jenže něco jim prostě chybělo. A také mi vadilo, že - jak už zde bylo zmíněno - se postavy zamilovaly příliš rychle.

Zkráceně, autor měl velice dobrý nápad, jen zpracování trošku pokulhává. Je to škoda.
Slabé 3 hvězdy.

13.06.2016 3 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Tak dlouho mi trvalo, než jsem se ke knize vůbec dostala, ale všechno usilí za to stálo.
Knížka je skvělá. Je neuvěřitelně čtivá (přečteno za den), příběh mě bavil, místo zajímavé, spoustu postav jsem si oblíbila (a zvlášť Étienna:)).. co dodat?
Těším se na další díly.
5* jasných.

07.06.2016 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Hned na začátek bych měla napsat, že jsem čekala něco jiného. Ale nakonec jsem vlastně ráda, že to bylo takové, jaké to bylo, jiné, originální, zajímavé.
Ze začátku mi nikdo nebyl moc sympatický. Měla jsem chuť knihu odložit, ale četla jsem dál a po první čtvrtině už jsem jí pomalu ani nechtěla dát z ruky. Vlastně je to opravdu čtivé, hlavním problémem byla pro mě Jem, ale v průběhu knihy jsem si ji i Pavouka oblíbila.
Zasáhla mě ta pravdivost. Nebylo to o dokonalé holce, co potká dokonalého kluka a vše je růžové. Ne. Bylo to o skutečných lidech, i když s nádechem fantasy. A proto ten konec byl takový, jaký byl - opravdový, žádné šťastné navždy.
Děj nebyl předvídatelný, postavy i příběh byli originální, vulgarita atp. mi ani nijak nevadila, jak už tu pár lidí psalo - hodilo se to k tomu a na konci jsem byla rozhozená, tak trochu poznamenaná.
Další díly si určitě přečtu.
Nemám co dodat.

28.05.2016 4 z 5

Kečupové oblaky Kečupové oblaky Annabel Pitcher

Kečupová mračna.. už jen ten název vypovídá o tom, že je ta kniha neobyčejná.
Knížka mě hned zaujala, a to nejen vzhledem, ale i anotací - dívka, co provedla něco strašného a po nocích vypráví svůj příběh v dopisech určených pro texaského vězně... Líbí se mi, jak po celou dobu můžeme jen hádat, co se komu tedy vlastně stalo, a to dohromady se čtivým stylem psaní nutí číst a číst a já jsem se nechala strhnout skvělým a zároveň smutným příběhem, ke kterému se určitě někdy vrátím.
Zajímavé postavy jsou rozhodně další plus - roztomilá a vlastně velmi statečná Dot, její sestra Sofie, 'ptačí holka' a Aaron (který mi byl sympatičtější než Max)..
No nevím, co bych dál napsala. Zkráceně - kniha se mi opravdu líbila, nápad originální, postavy sympatické, děj zajímavý, styl psaní čtivý a moc se mi líbil neodeslaný dopis a zápisky z deníčku Dot.
Zasloužených 5 hvězd.

28.05.2016

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Na začátek musím říct, že mě kniha hned zaujala, jak anotací, tak vzhledem. Vlastně jsem ještě nenarazila na knížku, kde by byla popsána cesta ke konci vztahu a ne na začátek. A ty krásné ilustrace, které knihu doprovázely? Skvělé doplnění k celému, řekněme, dopisu.
Kniha je hodně.. hledám správné slovo.. dojemná. Ty emoce.. Příběh jako bych prožívala s nimi. Navíc se mi líbí, že vlastně celou dobu můžeme jen hádat, kvůli čemu se tedy rozešli. A další plus je ta skvělá čtivost.
A co se postav týče... Hned na začátku jsem si oblíbila Ala a to mi vydrželo celé vyprávění, ale na ostatní (a hlavně na Min a Eda) jsem často měnila názor, ale nemyslím, že by to bylo mínus.

Zkráceně se mi knížka doopravdy líbila a jelikož se mi četla dobře a v podstatě jsem jí nechtěla dát z ruky, myslím, že si zaslouží těch 5 hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si ji koupila a že teď už zdobí moji knihovničku.

18.05.2016 5 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Hned na začátek musím říct, že to mělo chyby, něco málo jsem nepochopila a přesto dávám 5 hvězd. Jde o to, že jsem do knížky šla s tím, že je to lehká oddechovka, ale zjistila jsem, že je v tom i něco víc, že tam jsou naznačené problémy společnosti.
Knížka je čtivá, napínavá, ale i nějaká ta romantika tam je. Děj je vcelku zajímavý, bavil mě.
Co se postav týče... Tam, kde mi Mori nesedla, tam to zachránil Lock, kterého jsem si hodně oblíbila. Jen mě mrzí, že tam nebylo z jeho života víc, ne jen nějaké náznaky.
Jen děj na konci mi přišel lehce přitažený za vlasy, trošku jsem nepobrala, co to do Mori vjelo. (Spoiler: samozřejmě chápu, že na otce měla vztek, ale že ho chtěla rovnou zabít? Nebo to měl být náznak toho že je stejné krve jako on?)
Takže abych to shrnula, knížka se mi i přes chyby líbila a mám nového knižního oblíbence. Jsem ráda, že je kniha součástí mé knihovničky.

14.04.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Stále čtivé, hodně dobře napsané, promyšlené.
Stále skvělé, možná ještě lepší.
Nemám nic víc, co bych ke knížce řekla.

Nemůžu se dočkat třetího dílu.

09.04.2016 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Wow. Prostě wow.
Opět originální, zajímavý nápad, ale narozdíl od jedničky je to celé mnohem čtivější a napínavější, zajímavější.
Jsem ráda, že moji oblíbenci z jedničky byli i zde, ale i nové postavy jsem si také oblíbila. A Thomas mě zde už neštval, což je velké plus vzhledem k tomu, že je to hlavní postava.
Prostředí se mi opět líbilo, bylo zas jiné, zajímavé.
Celý nápad se ZLOSINem, erupcí a raply, proměnnými atd. se mi hodně zamlouvá.
Takže celkově se mi to vážně líbilo a jsem zvědavá, co přinese 3. díl, na který se co nejdřív vrhnu.
5* jasných.

29.03.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Nemůžu uvěřit, jakou rychlostí jsem ji přečetla!
Je to hodně čtivá knížka, ale hlavně skvělá.
Postavy jsem si oblíbila, nebyly ploché.
Hlavní hrdinka - Cath - mi sedla, je vlastně v mnoha věcech stejná jako já, což je další plus, ikdyž to neplatí pro všechny. Můžu s jistotou říct, že mi Cath, Levi a další budou chybět.
Ze začátku mi části se Simonem lehce otravovaly, ale brala jsem to tak, že je to součást knihy a pak mě i bavily.
A mimochodem, obálka je taky moc pěkná.
Od Rainbow Rowell jsem četla už i Eleanor a Park, a ikdyž se nedají porovnávat (samozřejmě kvůli jiným dějům), obě jsou zajímavé, čtivé, zábavné.

09.03.2016 5 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Skvělá YA!
Jako první mě knížka zaujala názvem. 'Cizí slovo láska' knihu - dle mě - dobře vystihuje.
Josie byla sympatická hlavní hrdinka, která nebulí nad každou maličkostí. Byla mi blízká svým přemýšlením a chováním.
A vlastně všechny postavy mi přišly skvělé, zajímavé. Samozřejmě mě občas štvaly, ale to je v pohodě.
Nenudila jsem se, smála jsem se, styl psaní mi sedl a různé situace jsem společně s Josie prožívala.
Jsem ráda, že je knížka součástí mé knihovny.

P.S.: Je to jedna z mála knih, kde hlavní postava skončí s tím, s kým chci. Další plus!

01.03.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Jako první bych ráda vyzdvihla obálku, je nádherná!
Dál musím říct, že mě knížka naprosto pohltila. Styl psaní mi sedl, postavy jsem si oblíbila, a to hlavně Nathana a Arrana.
S Nathanem jsem prožívala každou ránu a chápala jeho myšlenky a chování. Je to skvělá hlavní postava.
Děj byl zajímavý, rozvinutý, zábavný.
Těším se na další díly (jestli se nepletu, měla by to být trilogie).

21.02.2016 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Knížka mě nejdřív zaujala názvem. Pak obálkou a anotací. Tak nějak jsem věděla, že se mi knížka bude líbit, ale něco takového jsem vůbec nečekala.
Je nepředvídatelná, jiná, ale hlavně krásná. Postavy jsou zajímavé, jen jsem si nikoho nedokázala tolik oblíbit, jako u jiných knih, ale to není chyba spisovatelky.
Celé je to promyšlené, velmi čtivé a já nemůžu dát jinak než 5*.

14.02.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak todle je doopravdy skvělá knížka.
Postavy jsou zajímavé, děj napínavý, poutavý, skvělý. Četla se skvěle.
A našla jsem zde svou novou knižní lásku - Chaola))
Těším se na další díl, a vlastně na celou sérii)

02.02.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Přečteno za jeden den. Chytlo mě to a nechtělo pustit.
Musím říct, že jsem si skoro celou knížku přála, aby byla s Joshem, protože toho jsem si hned zamilovala. Ale nakonec jsem si dost oblíbila i Petera, a proto mě ještě víc zamrzel ten konec. Jestli bude u nás další díl, bez váhání si ho přečtu.
Jinak Laru jsem si nijak neoblíbila, ale nevadila mi. Margot mě občas štvala a Kitty jsem si zamilovala. Až na pár vyjímek mi postavy přišli takové obyčejné, ale zase to dodalo opravdovosti příběhu.
Za mě 5*.

19.01.2016 5 z 5