Indilwen Indilwen komentáře u knih

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Musím přiznat, že po úžasném prvním díle, kdy jsem se těšila na epické a poetické pokračování, byla pro mě tato kniha velkým zklamáním a nevím, zda jsem se více nudila nebo trpěla.. P. Brackston dokáže vymyslet skvělé téma i prostředí, ale jakmile má rozvíjet delší dějovou linku, začne se motat v kruhu a místo akce přijde nekonečný vodopád slov o ničem. Vzhledem k příjemnému a krásně zvládnutému prvnímu dílu je to (pro mne) velká škoda.

02.01.2024 2 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Knihy od Kerstin se čtou jedna báseň, což platí i o Pomněnce. Je to taková young adult oddechovka, spíše pro mladší kategorii. Místy mi však příběh přišel zbytečně "ujetý" a s příliš mnoha dalšími fantasy výmysly, bez kterých by se jistě obešel. Musím dát za pravdu několika předchozím komentářům, že na Drahokamy tento počin nemá. Uvidíme, jak se příběh vyvine v dalších dvou dílech.

06.09.2023 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Překvapuje mě, jak nízké má kniha hodnocení a negativní ohlasy - mně se četla skvěle, byla jsem celou dobu napjatá, jak budou různé situace a příběh pokračovat. Pravda, hlavně ke konci už je to dost velký masakr (sama tenhle přehnaný počet mrtvých v knihách nemám ráda), ale jinak mi to místy připomínalo detektivku/thriller s jemnou apokalyptickou příchutí.. a téma bylo rozhodně po dlouhé době zajímavé. Upíři? Versailles? Šlechta s výhodami ve 21. století? Jak by tohle nemohlo zaujmout? :)

Knihu pravděpodobně znovu číst nebudu, na to v ní nebyla žádná dostatečně romantická linka nebo dechberoucí vývoj vztahu.. ale opravdu se četla jak po másle a skoro bych uvítala i pokračování.

04.04.2023 4 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Skvěle napsaná, úžasně čtivá - ale nechtěla bych ji číst znovu. Je v ní tolik smutku, vnitřní prázdnoty a touhy nebýt.. přesně ty pocity, které jsem v pubertě po ztrátě maminky zažívala i já. Naštěstí je v ní i naděje, i když prosvítá velmi nenápadně. Ke konci jsem se neubránila slzičkám.

22.02.2023 4 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

Nádherná obálka a kniha se četla velmi dobře, chyběla mi v ní ovšem jakákoliv pořádná akce nebo gradace příběhu (všechno se vyřešilo prakticky hned a bez zajímavého šmodrchance a hned se zase spěchalo k nudným konverzacím a vztahům). Věřím, že v dětství bych ji ocenila více. Přeji autorce mnoho budoucích úspěchů :)

28.12.2022 3 z 5

Od semínka v prach Od semínka v prach Marc Hamer

Jedním slovem: geniální. Kniha, ke které se budu ráda vracet. Autorovo vnímání přírody i života je mi velmi blízké.

18.11.2022 5 z 5

Řev Řev Cecelia Ahern

Oceňuji zajímavý nápad a krásnou obálku. Obsah byl velmi zvláštní. Některé příběhy skvěle abstraktně pojaté, polovina z nich je jen jakýsi výplňkový materiál. Slzička ukápla jen u prvního, jelikož rezonoval s vlastními emocemi a na to nejspíš kniha sází - že se alespoň v jednom z těch příběhů každá žena najde.

06.11.2022 3 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Dávám 3,5 hvězdiček. Svět plný duchů, přízraků nebo démonů, jak jej Margaret dokáže vykreslit, se mi moc líbí. Na druhou stranu mi děj Vespertiny přišel až moc podobný první knize, s jediným rozdílem - ve hře nebyl přízračně krásný démon, ale umrlčí kostlivý přízrak. Tentokrát se to tak nějak vleklo a ze začátku jsem měla dokonce problém se začíst. Styl překladatele mi přišel podivně kostrbatý a nezajímavý, zatímco u první knihy od autorky to šlo jako po másle. Jsem zvědavá, jestli přijde další díl, konec k tomu rozhodně vybízí.. :)

31.07.2022 4 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Jsem vděčná, že se těmito přirozenými principy vztahů začíná zabývat čím dál více lidí; přesto mi jejich počet přijde stále k uzoufání malý.. Pro mě je kniha zásadním dílem. Dozvíte se v ní i leccos o sobě samých, ač to nemusí být zrovna hezké.

Styl, jakým je kniha psána, není pro každého. Je hodně psychologická a je třeba ji číst pomalu a nechat zapadnout skutečné významy tam, kam mají, vlastním tempem.

26.07.2022 5 z 5

Příručka sexy čarodějky Příručka sexy čarodějky Dame Darcy

Vizuálně je kniha kouzelně zpracovaná, knihovničku zaručeně ozdobí; co se obsahu týče, je to spíše kniha pro zábavu mladých holek (jak si natočit vlasy, vyrobit vlastní lesk na rty, atd.) a těch opravdických "čarodějných" rad je zde pramálo. Přirovnala bych ji k někdejším časopisům WITCH. Přesto jsem se u některých stránek pobavila a ilustrace jsou skvělé.

Rozdělení na různé typy čarodějek bych úplně vynechala, přišlo mi dost nesmyslné..

20.07.2022 3 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Po sté straně jsem knihu odložila.. Pokud chtěla autorka nastínit "jiné vnímání" světa a všeho kolem nás, od stravy až po prenatální traumata (témata mně blízká), zvolila dost zvláštní formu. Na to, jak mají být hlavní postavy "na jiné duchovní úrovni", jsou jejich rozhovory a způsob vyjadřování neskutečně přízemní, pro mě někdy až vulgární. Takhle se s druhými nebavím ani já, a to ještě nejsem "osvícená" :-)

Samozřejmě mě nalákal marketing a charismatický popis obsahu, ale čekala jsem opravdu něco úplně jiného.

16.06.2022 2 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Kapitolky s Elisou byly naprosto skvělé a čtivé, stejně tak dopisy.. škoda, že se v podobném duchu nenesla celá tato "dodatková" kniha.

20.02.2022 4 z 5

Čarodějnice se nelíbaj Čarodějnice se nelíbaj Hortense Ullrich

Skvělá oddechovka a jednohubka na večer, nejen pro teenagery :)

21.01.2022 5 z 5

Pěkné doplnění předchozí trilogie, obzvláště obal a celkové provedení + ilustrace knihy jsou božskou pastvou pro oči.. Ale chybělo mi tady více textu a jakási dotaženost, snad více mezi-příběhů před návratem do současnosti..

28.07.2021 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Netuším, zda to bylo překladatelkou anebo jsou i v originále rozhovory a střety mezi postavami tak nelogické.. (anebo je to mnou?).. Jako oddechovka poslouží skvěle, ale neláká mě číst dále.

28.04.2020 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Velké plus za pěkný a poutavý námět příběhu a věrohodně vykreslený svět vílího národa, při jehož popisu jsem prakticky cítila a vnímala všechny ty vůně a barvy, které autorka popisuje a nejraději bych se na Jarní dvůr odstěhovala.

Proto mě mrzí, že se to po tom krásném a skoro až pohádkovém plynutí všechno ke konci knihy zvrtne ve spoustu nelogičností, přehnaných vyústění a řešení (*SPOILER - zabití obřího červa malým úlomkem kosti, to asi nikdy nepřekousnu).

21.03.2020 4 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

(SPOILER) Po dočtení se nedivím rozhořčenému komentáři od Elizzy.. (haha). Popravdě jsem také doufala, že se autorka po prvním dílu trochu umoudří a dá ději hlubší a uvěřitelnější smysl, ale i přes tu skvělou čtivost jsem dost zatínala zuby..

*SPOILER* Nejvíc mě dostal hrozivý drak, jehož sluj je pokrytá kostmi sežraných lidí, který vězní půlelfa oplývajícího vysokou magií.. ale jakmile se setká s hlavní hrdinkou, začne mluvit jako osmileté dítě, dělá vtipy o Star Treku a nechá je jen tak jít.. Tajná elfí vyšetřovací společnost lidí - pardon.. elfů, kteří umí jen tak mrknutím oka cestovat časem a jezdí v Mercedesech (na téma cestování časem si raději znovu přečtu trilogii Drahokamy..) Nemluvě o tom náhlém, neuvěřitelném zástupu Feyiných ctitelů, ke kterým se chová jak nerozhodné dítě v obchodě s cukrovinkami a s každým chce za každou cenu "zůstat kamarádka".. Grrr :-)

24.10.2019 3 z 5

Tajemství krásy Korejek Tajemství krásy Korejek Charlotte Cho

Pěkně zpracovaná a stručná kniha. Uvítala bych více konkrétních informací pro různé typy pleti (př. zkušenosti jiných lidí než autorky), protože na tomto poli opravdu platí - co člověk, to jiná kůže.

Oněch klasických "10 korejských kroků ke krásné pleti" také nemusí vyhovovat každému. Mně osobně například používaní čistících olejů (první krok) hodně vadí a kůže se mi pak zhoršuje, takže ho odjakživa (intuitivně) vynechávám.

Pět hvězdiček za ilustrace od Gemmy :)

21.10.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Kvůli téhle knihy jsem nemohla skoro spát; tak moc jsem se do ní začetla, že jsem usínala s jejím otiskem na obličeji.. ^^' Přesně takový příběh už mi dlouho chyběl! Už se těším na další díly.

Pokud ve druhé polovině knihy chcete být v dokonalém obraze o postavách a zažít ten "hej, ty znám!" efekt, doporučuju předtím přečíst také Daň peklu a Nejtemnější část lesa.. ;)

29.09.2019 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Už se nemůžu dočkat, až si celou trilogii pořídím do své knihovny! Druhý díl jsem skoro nemohla dát z ruky, tak moc jsem toužila vědět, jak se bude děj vyvíjet a teď jsem jako na trní, že nemám po ruce třetí.. Autorka má jednoduše dokonalý styl psaní. Co na tom, že je příběh koncipován především pro náctileté? ^^ A ještě ke všemu Xemerius.. Můj sen o chrličích "ožil" (teda, skoro...) ^^

29.09.2019 5 z 5